Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Reggie0

    félisten

    válasz PHM #34694 üzenetére

    Gyakorlatilag pont linearisan fugg a kapacitastol. Persze lehet azt mondani, hogy a teljes pallettat tekintve nem szoros az osszefugges. Ahogy a villamos gepeknel is a teljesitmeny szorosan fugg a terfogattol, pedig lehet az mondani, hogy egy x teljesitmenyu egyenaramu gep ketszer akkora mint ugyan akkora teljesitmenyu szinkron gep es igy mar nem is szoros az osszefugges, csak kerdes, hogy mennyi ertelme van az almat hasonlitani a kortevel. Mondjuk a gepeknel errol lehet hogy hallottal skalazasi torvenyek cimszo alatt.

    Mellesleg az NiCd es NiMH dolgot pont forditva irtad. Az NiCd mar szamuzve lett es nem elsosorban az elavultsaga miatt, hanem a kadmium veszelyessege miatt. Az meg nem meglepo, hogy egy kitiltott technologiat nem fejlesztenek igy idovel elavultabb lesz, mint a helyettesito technologia.

    Lomposnak teljesen igaza van, ha a fogyaszto alatt elektromos berendezest ert, csak mivel epp a halozatrol magyaraztam igy a halozatos fogyaszto fogalmat kell ott erteni. A halozatban pedig a fogyaszto teljesitmenye valtozhat, ami allando az a beepitett teljesitmeny, ugyanis egyes elektromos berendezeseket levalaszt a halozatrol.

    (#34695) Lompos48: Engem egyaltalan nem zavar ha kotekedsz, cserebe en is:)

    [ Szerkesztve ]

  • Kernel

    nagyúr

    válasz PHM #34694 üzenetére

    Nagy indulóáramok, és fontos az alacsony belsőellenállás, illetve ezek részben egymásból is fakadnak. (Nem alakulhat ki nagy áram, ha azt korlátozza egy túl nagy belső ellenállás.)

    Aki próbált már Ni-Cd helyett Ni-MH akkut motorikus eszközbe, valószínűleg szembesülni fog vele (hozzám hasonlóan), hogy utóbbi esetleg meg sem bírja mozdítani ugyanazt a motort, vagy csak vánszorog vele.

    Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

Új hozzászólás Aktív témák