- Jókora telepet kapott a OnePlus 13 is
- Samsung Galaxy S24 Ultra - ha működik, ne változtass!
- Apple iPhone 15 Pro Max - Attack on Titan
- Samsung Galaxy S23 és S23+ - ami belül van, az számít igazán
- iPhone topik
- Xiaomi Mi 10T - erre vártunk idén
- Android szakmai topik
- Android alkalmazások - szoftver kibeszélő topik
- Nothing Phone (2a) Plus - semmi lényegi plusz
- Ezek a OnePlus 12 és 12R európai árai
-
Mobilarena
Ez itt, az elektronikával hobbiból foglakozók fórumtémája.
Lentebb összegyűjtötttem néhány elektronikával kapcsolatos, hasznos linket.
Új hozzászólás Aktív témák
-
Lompos48
nagyúr
válasz PH-User #11768 üzenetére
Japánban a hálózati feszültség 100V, a 220, 230 Európa meg még nagyon sok más "falu", a 240 pedig, ha jól tudom Nagy Britannia.
Tehát akkor a kéket és a fehéret kötöm a hálózati oldalra, a piros fehér pedig a letranszformált AC 100V?
Ez igaz, de van 2 nagy DE:
- Ha a 100V-ot akarod használni táplálásra, akkor ne felejtsd el, hogy abban az üzemmódban autotranszformátor, a terhelhetőség nem ugyanaz, hanem kisebb.
- Mivel autotranszformátor, a kimenete nem lebeg a hálózathoz képest, mert ugyanaz a tekercs, vigyázni kell arra is, hogy dugod a konnektorba. Ha a fehér kerül a fázisra, akkor a földhöz/testhez képest 120V ac-val számolj, ami mindig jelen van, minden arra van "felültetve".Tehát a fehér az közös lesz?
Igen.
[ Szerkesztve ]
-
Lompos48
nagyúr
válasz totya694 #11797 üzenetére
A gyári hővezető paszták egy idő után megkeményednek...
Tulajdonképpen elpárolog, kisül belőlük a szilikonolaj, amitől a keverék kenhető állapotú. Marad az összekövesedett Al2O3 por. És akkor mi torténhet a szilvalekvárral, amit itt már többször ajánlottak, amiben a folyadékkomponens a víz. Láttam vékony képlékeny gumiszerű hártyát, gyárilag hűtőborda alá helyezve. Azt hiszem a leghosszabb életű, csak nem tudom hol lehetne beszerezni.
[ Szerkesztve ]
-
Lompos48
nagyúr
válasz pilóta #11806 üzenetére
A laptop táp még elmenne valahogy, de nehéz lesz arra a 3-4 amperre potenciómétert találni.
Nézz körül a kit-ben árult tápegységek után a neten, hátha adják összeszerelve is. A kitben benne van minden, beleértve a nyomtatott áramkört is. A "legrosszabb" esetben forrasztgatni kellene.
-
Lompos48
nagyúr
válasz pilóta #11808 üzenetére
Jónak jó, de a 3A-hez kell egy külső teljesítménytranzisztor. Az LM317 csak 1A-t tud. Kisfeszültségű kimenet esetén hűtőborda is kell(het) rá. A plusz tranzisztor esetén pláne arra kell!
Van ellenben egy kérdésem: ha hosszában akarsz vágni, nem félsz attól, hogy nem lesz a vágásnyom annyira sík, hogy festhesd? Mekkora méretre gondoltál?
[ Szerkesztve ]
-
Lompos48
nagyúr
válasz pilóta #11810 üzenetére
hová kell tenni azt a tranzisztort, és milyet...
Nem baj. Valószínű adnak a kithez kapcsolási rajzot, azt majd lefotózod és kiteszed a "faliújságra". Hamar fogsz válazt kapni a megoldásra (akár tőlem is). Most azért nem okoskodok tovább, mert nem egyértelmű, hogy milyen a kapcsolás, amit kapsz. Ezért ne csüggedj.
Egy bútorlapon lesz vízszintesen felszerelve a vágószál (0,25-ös titán bevonatos)...
OK. Ha a szál nem nyúlik meg akkor, mikor felhevíted, vagy akkor még tudsz rajta feszíteni, akkor semmi gond. Nekem ez az egyedüli kérdőjelem.
-
Lompos48
nagyúr
válasz CPT.Pirk #11818 üzenetére
Ha A/D konverterről van szó, akkor először meg kellene találni az okát. A konvertert valós egyenfeszültségről táplálva (galvánelem vagy akku) ugyancsak valós és nagyon stabil feszültséget kellene "mérni", ami lehet szintén galvánelem, megnézni ilyen feltételek mellett a viselkedését.
Hány bites a konverter?[ Szerkesztve ]
-
Lompos48
nagyúr
válasz CPT.Pirk #11821 üzenetére
Énszerénységem, amióta piacra kerültek a nagy felbontású konverterek (lásd 24 bit például), állítom, hogy ez súrolja a sci-fi határait.
Picit utánaszámolva kiderül, hogy egy FS (full scale) 10V-os bemeneti jel esetén az LSB értéke ezeknél - bizony - 0.6uV, ami akár három vagy több nagyságrenddel kisebb, mint egy EKG által mért jel. A 20 bit esetén is legtöbb 10uV FS esetén.
Adatlapokból látszik, hogy az átalakító saját zaja már nagyon ebben a zónában mozog és függ nagyon a mintevételezési frekvenciától. [link]Az And által említett áramköri trükkök csak egy részét jelentik a kötelezően betartandó szabályoknak és már ezek is nagy kihívást jelentenek. Nagyon fontos a felhasznált alkatrészek minősége is. Ellenállások, műveleti (mérő) erősítők, - hadd' ne soroljam tovább - komoly további zajokat hoz(hat)nak be. Hasonló fontosságú a referenciafeszültség "minősége" is. És még nem beszéltem az elektromágneses interferenciákról (EMI), kapacitív "áthallásokról" az áramkör vezetékei között stb.
A zajcsökkentés már a 12 bites konvertereknél is olyan ügy, ami foglalkoztatja a tervezőket. [link]...valami matematikai módon feljavítani a pontosságot 22bitre...
Erre csak annyit, hogy biztos vannak mikrokontrollerekre írott átlagoló rutinok, amiket használhatsz. Nem tudom, hogy a pontosságot javíthatod-e ilyen módon, de legalább a konverzióból kapott érték "stabilitását" igen. Ugyanakkor az ilyen átalakítókra jellemző elég kis sebességet még jobban csökkented.
Remélem kerül majd kolléga, aki matematikailag is megmagyarázza ezt vagy esetleg tálcán kínálja a rutint is.[ Szerkesztve ]
-
Lompos48
nagyúr
válasz chocob #11832 üzenetére
A párhuzamos port sokmindenre használható és programozható például Windows alatt C-ben. Rengeteg a dokumentáció róla programming parallel port rákereséssel.
Az USB-vel már nagyobb a gond, főleg telefon esetén. Tudtommal csak néhány modern okostelefon, amelyik tudja az USB On the Go-t képes meghajtani egy odacsatolt elektronikát. Az elektronika pedig kell, mert másképp nehezen fogsz több LED-re adatokat kivinni a porton keresztül. Az elektronika pedig az USB protokollon keresztül kell adatokhoz jusson.
-
Lompos48
nagyúr
a jelek erősítése nem oldható meg egy ellenállással?
Az attól függ, hogy mi van a kijelző áramköreiben.
a nyákon van két valami, ami olyan, mint ha tekerhető lenne...
Elképzelhető, hogy trimmer-potecióméterek. Ha igen, májzlid van. Próbáld ki balra, majd jobbra elforgatva a hatásukat, de előtte jelöld meg az eredeti pozíciókat egy rosttollal a lapon.
-
Lompos48
nagyúr
Az a lakk vagy ragasztó vagy bármi valahogy finoman lepattintható vigyázva arra, hogy a kurzor (felső gyűrű) ne görbüljön. Akkor már forgatható lesz. Csak az IR2E03-t találtam, de biztos rokon, benne van ellenálláshálózat, komparátorok meg LED meghajtók. De az IR2E02 is hasonló lehet (szerintem 99%). Akkor pedig a 2 potméter az lesz, amit saccoltam.
-
-
Lompos48
nagyúr
MInden alkatrész képes elfüstölni, ha a megengedett értékeket túllépjük. A LED-ek csak azért képeznek egy "speciálisabb" kategóriát, mert diódák lévén a rajtuk átfolyó áramot kell biztosítani és nem feszültséget, mint az izzóknál. Ez az áram pedig könnyen elfut az exponenciális jelleggörbe miatt. Ennek elkerülésére valók az előtétellenállások.
-
Lompos48
nagyúr
válasz hakos1987 #11854 üzenetére
2 verzió lehetséges:
1. Öregedik az LCD kijelző (feltalálása után elég sokáig élt a vélemény, hogy szerves anyag lévén nem lesz hosszabb életük egy pár évnél - nekem van egy órám még 1978-ból, ami a mai napig tökéletes). Ebben az esetben megkeresheted a gyártót.
2. Mivel a kontraszt hőmérsékletfüggő, általában az elektronikában ezt a függést kompenzálni szokás [link]. Ha az elektronika nem teszi jól a dolgát, az eredmény lehet az általad leírt jelenség. Ismét gyártó!
Van még egy feltételezésem: ha az óra hermetikus zárása már nem a régi, izzadságból vízgőz meg só is kerülhet az óra belsejébe, amik lerakódva "elállíthatják" az elektronikát. Ebben az esetben már nehezebb feladat az óra gatyába rázása.
[ Szerkesztve ]
-
Lompos48
nagyúr
De a fűtést azért a 12V-on hagyva.
-
Lompos48
nagyúr
válasz totya694 #11863 üzenetére
...nekem úgy tűnik melegszenek(kezem nem állja).Angolul nem tudok így nem tudom a szövegből sem kihámozni,hogy írnak-e egyáltalán a hőmérsékletekről...
Írnak bizony. Állítólag nem meglepő az sem, ha a nyálas ujjaddal tapogatva a félvezetőket, akár sistereghetnek is.
A cikkíró azt is állítja, hogy hosszabb idő alatt se okozott a melegedés termikus instabilitást. Ha mégis elővigyázatos vagy, használhatsz kis hűtőbordát, csak ne felejtsd ki a csillámszigetelőt meg a műanyaggyűrűt a szerelésnél.Ami bizarrnak tűnik a majdnem elképzelhetetlen kisfeszültségű munkapont mellett a táplálás. Miután kifejti, hogy mennyire előnyös az egyenáramú fűtés brumm/zaj szempontból hozzáteszi, hogy egy nyomtató kapcsolóüzemű tápját használja hozzá. Érdekes!
Summa summárum: nagyon megtapsolnék egy őszinte véleményt miután bejárattad az erősítőt, beállítottad a kimeneti offsetet stb. Tudom, lehet mutogatni egy csöves erősítőt mégha füleshez is épült, de a minőségbeli nyereségre lennék kíváncsi. Egyelőre azon kívül, hogy egy érdekes megoldás csak olyan 6-7W értelmetlen elfűtésének tartom ezt a megoldást.
-
Lompos48
nagyúr
válasz totya694 #11866 üzenetére
Ez már sokkal izgalmasabb! Főleg, ha már működik is. Azért van 2 megjegyzésem is:
1. Ha fájó is, nézd el nekem, esztétikaversenyen nem kapna díjat.
2. Könnyű ilyen dokumentációkkal nekifogni egy-egy témának.
Ugyanakkor, ha pedagógus/szőrszálhasogató szemmel nézem, elméletileg nem érte(né)k egyet egy áramköri megoldással. Ez érvényes mindegyik kapcsolási vátozatra. Tény, hogy a 2 végerősítőt ellenütemben (180 fokos fáziseltolással) kell vezérelni. Ezt ellenben nem úgy kellene megoldani, hogy a felső tagból veszem az alsóhoz a vezérlőjelet. Ez ugyan kicsi, de plusz fáziseltolást jelent, annyit, amíg az elektronok a katódtól az anódig repülnek. Ez hangfrekvencián valószínű nem érzékelhető vagy akár mérhetetlen is, de technikai szépséghiba. -
Lompos48
nagyúr
válasz Batman2 #11872 üzenetére
...nem hiszem hogy üzemanyag szeleppel zárnák az üzemanyagot...
Pedig nagyon valószínű. Lásd példának a modernebb motorok esetében az üzemanyag teljes lezárását már motorféknél is. És ez valószínű nagyon közel történik az égéskamrá(k)hoz, például beépítve porlasztóba vagy injektorba.
[ Szerkesztve ]
-
Lompos48
nagyúr
válasz szakalistvan #11875 üzenetére
Ez kissé bonyolult ügy.
Valószínűleg a +/- összeért,bedugva hagytam egy kábelt.
Ezt elmagyarázhatnád részletesebben.
(igaz az egyik puffer megmagasodott de nem vészes)
pedig nagyonis az lehet.
mi szokott tönkremenni ilyenkor?
sokminden.
Mekkora tapasztalatod van elektronikus készülékek javításában? Van-e műszered? Van hozzá Service manual-om, olyan 6MB-os pdf. Ha kell, hová küldjem?
-
Lompos48
nagyúr
válasz szakalistvan #11878 üzenetére
Legvalószínűbb egy végfokhiba. Jók a kondik, amikkel rendelkezel, csak helyprobléma ne adódjon, férjen be. Ha púpos, akkor főtt. A rajzból majd kiderül, hogy szűrőkondi, vagy kimeneti. Ha kimeneti, akkor a rövidrezárt csatornához kell tartoznia. Ezt majd felfedezed, eszerint döntsd el 1 vagy 2 kondi cseréjét.
A könyv - elment - a kapcsolási rajzokban feszültségek is vannak, ami komoly mankót jelent(het) a melóban.
Sikert, jó munkát! -
Lompos48
nagyúr
válasz szakalistvan #11880 üzenetére
Hú! Csak csatoltam. Akkor felbontsam wincommanderrel 2-be és úgy jó lesz?
[ Szerkesztve ]
-
Lompos48
nagyúr
válasz joecontra #11883 üzenetére
Gondolom kezdő lehetsz. Egy haladóbb megnézte volna az adatlapokat.
1. A BC548 NPN típusú, a BC 560 pedig PNP. Ez azt jelenti, hogy ellentétes polaritású minden aminél az egyiket/másikat használják. Semmiképp sem cserélhetők fel/helyettesíthetők. De mindkettő 100mA-es. Az egyik valamilyen, a másik a fordított. Egyszerűbben nem tudom írni. Ezeket "szakmai körökben" komplementereknek nevezik.
2. Az 1A-es nagyobb minden szempontból, legtöbbször még a tok is, de főleg a szilícium morzsa (struktúra). A mini áramkört nem tudom mire érted. Sok alkalmazásban lehet nagyobbat tenni a kisebb helyett, de vannak olyanok is, ahol biztos nem (a nagyok általában "lustábbak")
Jó volna, ha ilyen gondod van, akkor írd le pontosabban és részletesebben.
-
Lompos48
nagyúr
válasz joecontra #11888 üzenetére
Arra gondoltam, mivel a sematika már nem mai, és hogy a BC 548 B után már jöttek/jöhettek ki újabb NPN tranzisztorok, amelyekkel helyettesíthető lehetne. Pl. egy BC 550 B
A tranzisztoroknál nem érvényes a régi/új megkülönböztetés. Erre az alkalmazásra ugyanolyan jól megfelel akár a 40 éves BC107B is.
A BC 548B és BC550B meccs az utóbbié lesz, 30/50V max VCE feszültséggel és 100/200mA max kollektorárammal. De ennek ebben az esetben abszolút semmi jelentősége nincs.
Ami fontos a B betű a típusjelzésben, ami az áramerősítés (hFE) szerinti osztályozást tükrözi. Ha mást használsz valószínű újra kell számolni az ellenállásokat, hogy a szinkronjelek szintjei ne csússzanak el úgy, hogy a komplex jel ne álljon jól össze. -
Lompos48
nagyúr
válasz joecontra #11890 üzenetére
...de a fent említett áramkörben ez teljesen elhanyagolható.
Igen, itt bármelyiket használhatod, de legyen npn.
...a max VCE feszültség és a kollektoráram kifejezések mit takarnak...
2 fontos paramétere egy tranzisztornak. Az első az a maximális feszültség a kollektor és emitter között (bázis levegőben, O, mint open), amit károsodás nélkül elvisel. Ezt túllépve a tranzisztor egy ún. letöréssel tönkremegy. A második az a maximális áram, ami baj nélkül folyhat a kollektoron keresztül, túllépése ugyancsak tönkreteszi, csak más (általában termikus) hatásmechanizmus által.
A szinkronjelekről sok információt találsz, ha rákeresel guglin a TV video complex signal-ra. A sorszinkron (vízszintes) 15625Hz-es, a képszinkron (függőleges) 625Hz-es jel az európai TV normák esetén (BW, PAL, Secam). Az áramköröd a sorszinkron szempontjából emitterkövetőként ismétli meg a jelet, a képszinkron bemeneti jel pedig úgy viselkedik, mint egy kollektorköri táp, amíg magas, addig engedi az emitterkövetőt dolgozni, amikor pedig érkezik, mint nullára eső impulzus, vele együtt zuhan minden (a kimenet is) nullára.
Egyébként mire akaros ezt használni?
-
Lompos48
nagyúr
válasz erikke17 #11891 üzenetére
Elmegy mindkét jelformával csak mindkettő rengeteg elektromágnes szemetet szór a környezetében szerteszét. Ilyen jelformát csak gyengébb szintű UPS-ek adnak, ezeket pedig nem használja senki a végtelenségig, leginkább csak egy biztos mentés/leállítás erejéig. A táp hatásfoka se lesz olyan, mint egy becsületes színusz esetén.
-
Lompos48
nagyúr
válasz totya694 #11901 üzenetére
Szép jó reggelt a kondenzátorosoknak!
Hetek/hónapok óta figyelem az elkók körül kialakult (szerintem) pszichózist. Majdnem minden problémára beugrik egy tanács: cseréld az elkókat!
Évtizedek óta kajtatok az elektroniká(k)ban könyökig, de ritka volt az olyan eset, amikor az elkó lett volna a ludas. Itt kapásból kizárom a végzetes behatásokat (túlfeszültség, magas hőmérséklet, rövidzáras kisütés stb), az agyonzsúfolt és a még "azonabb"-an túlhajtott alaplapokat, tápokat.
Minden alkatrésznek meg van adva az adatlapján a biztonságos működést biztosító paraméterek listája. Ezeket túllépve persze, hogy előjönnek a gondok. Pár tíz PC, meg egyéb elektronikus készülék vesz körül, soha elkó problémám velük nem volt, de túlhajtva sem volt egyik sem. Van a fiókomban 25 éves 100000uF-os elkóm, aminek a mai napig megvan a nominális kapacitása, tehát nem volt képes kiszáradni ennyi idő alatt sem.
Olvastam olyat, hogy az alaplapi kondikat olyan gyatrákat használnak az összeszerelésnél, hogy a kliens ha nem másért, de ezek miatt 2-3 év után kénytelen legyen újat venni. El tudom képzelni, de ez a mesterségen tett erőszakkal_árulással ér fel. Mérnök így nem dönthet(ne).Summa summárum: igen, púpos kondit cserélni kell, de illik megkeresni a púposodás okát, mert nem úgy voltak tervezve, hogy meghízzanak.
totya694: Ha teheted és az erősítő is "megérdemli" akkor a kimenet környékére nem árt márkásabbat tenni.(ELNA,Black Gate stb)
Ehhez csak ennyit:
Mit érdemeljen meg? Nominális kapacitást meg üzemfeszültséget. A kimeneten egyszerűen leválaszt egyenáram szempontjából. Annyi!
Számolj utána, (a példám hirtelen számolva egy 3000uF kondenzátorra és 8 ohmos hangszóróra érvényes), ha a kondi felét elveszti kapacitásának, akkor az 50Hz-es mélyhangok 0.8dB-lel csökkennek. Hogy fogja ezt észrevenni egy egész nap zenét hallgató és a gombokat csavargató személy. Ha úgy tűnik neki odalép és feljebb csavarja a Bass gombot.[ Szerkesztve ]
-
Lompos48
nagyúr
válasz PH-User #11903 üzenetére
A gond leginkább az, hogy nekem pokoli jó fülem van...
Ne aggódj, elmúlik!
...egy kicsikét halkabbnak hallom a jobb oldalt!
A csatolókondenzátorok CSAK a mélyhangokat tudják befolyásolni. Magasabbaknál mintha ott se lennének (a jel szempontjából nézve). Ha a mélyek halkabbak, akkor próbáld nyugodtan a cserét.
...alul méretezettek az erősítőmben a kondik és a félvezetők.
Kondik: lásd előbb. Félvezetők: milyen szempontból? A végtranzisztoraid 60W-osak. Ez azt jelenti hogy képesek 60W-ot elfűteni sérülés nélkül. Ha melegednek akkor nézz utána a hűtésüknek. 35W nem egy ügy ilyen végfokkal.
totya694: OK
[ Szerkesztve ]
-
Lompos48
nagyúr
válasz joecontra #11907 üzenetére
Én is tanultam valamit!
...hogy hatna a komplexre, ha az R2 és az R3 nem lennének benne?
Az R2 valószínű azért kell, hogy megfelelő értékre ossza le az R1-gyel együtt az érkező HSync jelet. Ha kiveszed az R2-t, akkor megváltozik az osztási arány az R2 helyett a hFE*R3-t fogja látni párhuzamoasan az R4 és CSyncbemenő soros értékével.
Az R3 kivétele pedig az emitterkövető emitter.ellenállásának a cseréjét jelenti egy nagyon nagy értékre, ami az R4 sorbakötve az említett CSync bemenetijével. -
Lompos48
nagyúr
válasz joecontra #11910 üzenetére
Mi újat tudtam neked én mondani?
Magát az alkalmazást, és, hogy mire jó.
...de sajna nem tudom.
Vegyük fordított sorrendben:
A tranzisztor emitterellenállása az R3, amivel párhuzamosan van kötve az R4 sorban a következő (rajzon nem feltüntetett) fokozat (ahova megy a komplex jel) bemeneti ellenállása.
A hFE*R3 pedig egy alaptulajdonsága egy emitterkövetőnek, a bázis felől, ha más nincs akkora ellenállást látunk, mint az emitterellenállás megszorozva a tranzisztor áramerősítési tényezőjével, mert IE=IC+IB és IC=hFE*IB.
[ Szerkesztve ]
-
Lompos48
nagyúr
válasz Lacpac #11922 üzenetére
Kapcsolási időkkel ugyanott van, feszültsége elég, RDS ellenállása kisebb (ami nem baj). Lehet illene G-S közé egy 30V-os transsorb, ami az SDK-ban integrálva van.
A feszültség azért mégsem tetszik nekem, de ha pukkan kondenzátor csak a hálózati biztosítékot veri ki, arrébb nem rombol.
-
Lompos48
nagyúr
válasz Zola007 #11926 üzenetére
Ez így nehéz lesz. Feltételezem, hogy a másik 2 akkunál is van egy ugyanolyan termisztor. Annyit tehetsz, hogy megméred az ép példány ellenállását szobahőmérsékleten (innen kiderül kb. a nominális értéke, ezt normálisan 25 fokon mérik), majd melegítve ismét megmérve kiderül, hogy negatív vagy pozitív a hőmérsékleti együtthatója. Pontos hőmérséklet és pontos ellenállásméréssel ki is számolható. Általában ezen adatok birtokában keresgélhetsz. Elképzelhető, bár nem nagyon valószínű, hogy valamelyik boltban találsz csak mutogatva a jó példányt.
3 kép a 4-ből valamiért nem nyílik meg. -
Lompos48
nagyúr
válasz PH-User #11927 üzenetére
...csak egy túlzás lenne?
Nem kizárt.
"egyik csatorna hangosabb kicsit, mint a másik"
A legbanálisabb (ha balanszból ki tudod egyenlíteni), hogy a balansz gomb elfordult picit a potméter szárán. Ez akkor is lehet, ha mechanikusan érzékelhető kattanással/pattanással a középső pozíció, mert ez csak mechanikailag van megoldva általában.
Ami már bonyolultabb, az már erősítéskülönbséget jelenthet. Ha minden bemeneten (phono, tape, aux...) csinálja, akkor a végerősítőkben, ha nem akkor valahol az előerősítőben keresgélj.
Már nem emlészem volt-e hozzá rajz. Az kicsit segítene.[ Szerkesztve ]
-
Lompos48
nagyúr
válasz szakalistvan #11933 üzenetére
...mégiscsak a pufferkondi lesz hogy kezd kiszáradni?
Mitől nedvesedett meg ismét az elektrolit? Jaj, felétek mostanában sok eső esik.
Kontakthiba lesz az valahol.
[ Szerkesztve ]
Új hozzászólás Aktív témák
- Hoppá! Dell Precision 7550 Tervező Vágó Laptop -70% 15,6" i7-10875H 32/512 Quadro RTX 3000 6GB FHD
- Honor Magic6 Lite 256GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- Dell 7390 13,3" FULL HD/i5-8250U/DDR4 8Gb/256GB M2 SSD/HDMI/4G/CAM/BT/Wifi/Új AKKU 1 Év Gari!
- Aszta! Dell Precision 7550 Tervező Vágó Laptop -70% 15,6" i9-10885H 64/512 Quadro RTX 5000 16GB! FHD
- Thrustmaster racing clamp kézifék tartó
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest