Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • DonJoee

    tag

    Üdv!

    Kellene egy tévé a gyereknek... mert az előzőt sikerült egy 5 grammos filctoll kupakkal összetörnöm (40"-os low range Sony LCD volt).
    Mérgemben kikaptam a gyerek kezéből azt a vackot és elhajítottam. Másnap nézem, hogy lila a tévé bal alsó sarka. Délutánra már nőtt egy kicsit, másnapra teljesen kivehető volt a repedés, ami úgy nőtt, mint a szélvédő repedés szokott az autón. Most vagy ilyen szar az a Sony, vagy baseball játékosnak kellene mennem... Egyébként tényleg utáltam azt a tévét, lépten-nyomon kiakadt, tápcsati ki, vissza, aztán ment, mint a Windows 98. Vagy csak simán nem töltötte be a Youtube-ot, kellett egy "internetes tartalom frissítése" procedúrát csinálni kétnaponta.
    Szóval pénzem nem sok (mert akkor a Lamborghini topicban lennék), viszont igény az van:
    65" méret, 60%-ban konzol (Nintendo Switch, 1080p), 30%-ban Youtube, 10%-ban tévé lenne a felhasználás. Esetleg később, ahogy nő a gyerek, ráakasztanék egy játszós PC-t is.

    Valamiért a Hisense-nél kötöttem ki. Ja, megvan: először az 58A7100F-et néztem, hogy jéé, van ekkora 119-ért? Persze aztán megjött az étvágy és a 65A7100F-en keresztül eljutottam a 65A7500F-ig, ami legutóbb akciósan 177900 volt, de aztán a közelgő black friday miatt mindenki felvitte 199999-re (kivéve Auchan).
    Ha minden igaz, ennek a 65A7500F-nek már 20ms a késleltetése, nem 50, mint a többi 50/60Hz-es panellel szerelt változatnak, bár még nem ULED, mint mondjuk az U8B (de az már végképp kiesik, mert a tévé mellé kellene még vennem egy Nintendo Switchet is karácsonyra). Van benne game mode, MEMC, talán nem lesz egetverő utánhúzás játék közben.

    Szóval van itt valakinek 65A7500F-je? Mozgásmegjelenítésben tűrhető? Általában milyen? Filctoll kupakot bírja? :D

    Köszi!

    "Vigyázzon, fegyverem van! Most otthon van, de van!" - Leslie Nielsen

  • DonJoee

    tag

    válasz Veron #248 üzenetére

    Bocs, hogy belekotyogok. Van a 7500F-nek HDR10+ képessége. Tudja értelmezni az erre vonatkozó adatokat, valamennyire meg is jeleníti, de nem igényelték meg rá az erre vonatkozó tanúsítványt, így nem hirdetik. Két tévétesztelős helyen is ezt olvastam.
    Gondolom, micro dimming funkció híján nem igazán látták értelmét. Mondjuk Dolby Vision meg van...

    Amúgy jönnek a black friday napok, az Auchan is felvitte az árát 177990-ről 199999-re.
    Viszont az MM-ben tombolnak a black friday kupon napok, így ők a 177990-ről 199999-re tegnapelőtt felvitt árat újra levitték 177989-re... Ennyire hülyének néznek mindenkit.

    Úgyhogy én nem is várok senkire, veszem meg az MM-ben. Ennek a tévének idén már nem lesz szebb ára. (Ha lesz is, az gondolom 169999 lesz, ami miatt nem éri meg körmöt rágni.)

    [ Szerkesztve ]

    "Vigyázzon, fegyverem van! Most otthon van, de van!" - Leslie Nielsen

  • DonJoee

    tag

    TrustedReviews.com :

    "HDR support includes HDR10, Broadcast HLG (used by BBC iPlayer and Sky Q), along with the more premium Dolby Vision. The A7500 can decode HDR10+ content, but the TV did not receive certification. The TV does support Wide Colour Gamut (WCG) for a broader range of colours with HDR content."

    A HDR-támogatás HDR10-ből, HLG-ből és a prémium Dolby Vision-ből áll. Az A7500 képes a HDR10+ tartalmak dekódolására is, de a TV nem kapta meg ezen képesség tanúsítványát. A TV támogatja a széles színtartományt (Wide Color Gamut, WCG) mely a HDR tartalmak nagyobb színtartományánál jön jól.


    Én csak arra tudok gondolni, hogy bár a TV-nek direct ledes háttérvilágítása van, mivel nincs helyi dimming, ezért nem igazán jön ki a HDR10+ előnye, ezért nem is erőltették a reklámozását.

    "Vigyázzon, fegyverem van! Most otthon van, de van!" - Leslie Nielsen

  • DonJoee

    tag

    Itt is egy A7500F teszt.

    Szerintem a boltokban többnyire bolt üzemmódban mennek a tévék. A MM-ban is több kilowattal pofánvilágítva is jó fényereje volt a 7500-nak, de a tesztekben csak fanyalognak.
    Ja, és a tesztek 43 meg 50A7500F van. Nem tudom, hogy a 65-ös panel mennyivel jobb/rosszabb?

    "Vigyázzon, fegyverem van! Most otthon van, de van!" - Leslie Nielsen

  • DonJoee

    tag

    válasz HF77 #255 üzenetére

    Én először az 58A7100-nál ragadtam le. Kis pénzért "sok" tévét kap az ember (akkor valami 109ezer volt).
    De aztán csak megindul a vezérhangya, tudjon ezt is, azt is, legyen nagyobb is stb. Aztán meglátja az ember, hogy hoppá, 250 felett járunk, ennyit most nem ér nekem egy tévé.

    Szóval én a 65A7500F-et vettem a széles színtartomány miatt (7100: 54%, 7500: 72%). Az 50 Hz-es panellel 50ms késlekedés van mondjuk játékok közben, a 60 Hz-esnél meg 20 ms a gyári érték, de a tesztekben 10.8ms-t mértek, ami k...jó. Ja, és ehhez kapcsolódik, hogy a 7500-nak van dedikált game módja. Ezen felül van a 7500-ban 100Hz-es paneleknél megszokott MEMC mozgáskompenzáció (a 7100-as modelleket megszólták a gyors mozgások átlag alatti minőségű megjelenítéséért), mindenféle "mesterséges intelligenciával támogatott" képjavítás, felskálázás stb. Legalább lesz mit kikapcsolni... :D
    A 7500-ban van 5Ghz AC wifi és a VIDAA (op.rendszer) is 4.0-ás (7100: 3.0).
    Tehát 7500-at vettem, de csak kívülről nyalogatom a dobozát, mert karácsonyra lesz "a gyereknek". ;)
    Szép talpa van, nem a csirkeláb, de nálunk megy majd fel a falra.

    "Vigyázzon, fegyverem van! Most otthon van, de van!" - Leslie Nielsen

  • DonJoee

    tag

    válasz KD6-3.7 #263 üzenetére

    Kábé erre jutottam én is. Nem várok OLED minőséget a 178ezremért, de nem is Orion meg OK lesz a szint.
    A "megfelelő jellel hajtva jó" az nálam egy Nintendo Switch konzolt fog jelenteni. Ennek a max felbontása 1080p. Meglátjuk, marad-e ebben az üzemmódban vagy próbál felskálázni 4k-ra (szerintem a bekapcsolt játék mód miatt maradni fog úgy, ahogy van, de ez nekünk nem gond).
    A hangjára meg majd gyógyírt fog jelenteni egy soundbar, ha anyagilag kikupálódtunk... :DDD

    "Vigyázzon, fegyverem van! Most otthon van, de van!" - Leslie Nielsen

  • DonJoee

    tag

    válasz KD6-3.7 #265 üzenetére

    Igen, én a "felskálázást" úgy értem, hogy "buta" felskálázás történik, nem fog bajlódni közben mindenféle AI-val játékmódban a rendszer, csak kiböki a 1080p-s képet 4k mennyiségű pixelre és kész.
    Igen, azokon a tévéken is lehet "szegény ember játékmódját" szimulálni, amiken ez nincs menüpontban feltüntetve, ugye a mindenféle képjavító funkciók kikapcsolásával, ahogy említetted. De ha ennek ellenére lassú a panel, akkor van probléma. Ezért akartam dedikált játékmódos tévét, mert annak a panelje önmagában is alkalmas a gyors képfrissítésre. Általában...

    [ Szerkesztve ]

    "Vigyázzon, fegyverem van! Most otthon van, de van!" - Leslie Nielsen

  • DonJoee

    tag

    válasz norb27 #268 üzenetére

    Én is számolgattam már, hogy a 65A7500 meg az 58A7100 közötti árkülönbözeten mennyi Switch játékot lehetett volna venni, de aztán úgy voltam vele, hogy lesznek még névnapok meg szülinapok és hasonlók, majd akkor kap a gyerek, ha megérdemli. De hipp-hopp nagyobb tévét nem tudok minden nap venni, úgyhogy előre menekültem. :)
    A nappaliban meg ott figyel a 8 éves PS51E8000 Samsung plazma, lassan már annyi függőleges csíkkal, mintha egy börtönrácson keresztül néznénk mindent. Tán típushiba, a panelen idővel elmelegszenek a forrasztások és jönnek a csíkok. Nem javítós. A helyére egy 75"-os OLED-et tervezek, de az a bevásárló listámon még odébb van. Egyelőre ott tartok, hogy kenyér, tej, felvágott.... :DDD

    "Vigyázzon, fegyverem van! Most otthon van, de van!" - Leslie Nielsen

  • DonJoee

    tag

    válasz gabriel26 #277 üzenetére

    Anno én is egy 43"-os Sharp-pal szemeztem az MM-ben, de sajnos megtalált a Sony embere és ajánlotta ezt a szart, amit most végre sikerül lecserélni. Hogy nem látom, hogy mennyivel szebb a Sony képe? (nem volt különbség köztük, szerintem a Sharp jobban is be volt állítva) Mennyivel jobb a kezelőfelülete! (már amikor működik és nem kell táp ki - táp be módszerrel újraindítani az egész gyöszt) És alig drágább! (Sharp valami 80e volt, ez a Sony meg 116. Tényleg alig. A gyereknek vettem volna Duck TV-re, mert a Digi kivette az analóg kínálatból és a régi LG monitor-TV-vel már nem volt fogható.)
    Szóval azóta, ha megkörnyékez egy-egy ilyen "márkafelelős", akkor először is megkérdezem, milyen márkát képvisel, aztán elmondom neki, hogy miért szar az a márka. Rögtön lesz neki más dolga. De egy ideje már nem is jönnek oda hozzám... :DDD (gondolom, megy körbe az infó, hogy "megint itt a hülye, akinek nem lehet semmit eladni")

    [ Szerkesztve ]

    "Vigyázzon, fegyverem van! Most otthon van, de van!" - Leslie Nielsen

  • DonJoee

    tag

    Annyit még a Hisense-ről, hogy nem csak kínai belpiacra dolgozik. Azt tudni kell a kínai cuccokról, hogy az A-kategóriás termékeiket első sorban külföldre vagy a belföldi drágább boltoknak gyártják. A B-kategória megy belföldre illetve próbálkozik be vele pár Aliexpresszes kereskedő (azok a híres "gyanúsan olcsó árak"). Van még C-kategória is, de az tényleg a kínai szegénységnek szánt hulladék-szintű cucc.
    Nekem 1991-től 2010-ig számtech boltom volt, láttam pár dolgot. A Hisense emlékeim szerint a 2000-es évek kezdetekor tűnt fel a nagykerekben, mint monitorgyártó. Ez volt az olcsó kategória, de meglepően jónak tűntek az árukhoz képest. Azért is örültem meg, amikor megláttam, hogy TV-ket is kínálnak. Valahogy úgy kell elképzelni a Hisense-t mondjuk az LG-hez képest, mint pl. a KIA-t a Volkswagenhez, ne adj' isten Audihoz képest.

    Az MM-ben meg már nem termékfelelősök vannak vagy márkaeladók, hanem horgászok, akik ráadásul hármas horoggal gereblyéznek... Csak azt "tudják", hogy az ő termékük jó, a többi szar illetve meglegyen a kvóta a nap/hét végére, különben ugrik a meló.

    Anno voltam Toshiba fénymásológép értékesítő is, legalábbis megkaptam a nekik járó oktatást. Nagyon finom, nagyon elegáns módszerekkel kellett rávezetni a leendő vásárlót, hogy nyugi, jót vesz, csak mondja ki, hogy kell. Ha nagyon vacillálna, akkor egy ponton mondjuk neki azt, hogy látjuk, nem képes megvásárolni a termékünket (pszichológiai tökönrúgás 1.). További hezitálásra mi magunk álljunk el az üzlettől (pszichológiai tökönrúgás 2.) és így tovább. A japcsi nem hülye, nem csak jó terméket akar eladni, de "jó" vásárlót (értsd: problémamenteset) is akar kifogni. Egyébként azt is a lelkünkre kötötték, hogy ha mégsem jön össze az üzlet, akkor legalább kérjük meg, hogy Minoltát vegyen, hogy tényleg jót kapjon a pénzéért. Ezzel egyrészt jót teszünk vele, hiszen tényleg jót kap, ha megveszi és erre később emlékezni fog, illetve ha meglátja a Minolta árait, akkor még van esély, hogy visszatér, mint vásárló... ;)
    Na, ezek a trükkök ma már nem működnének. Ma szinte fegyveres rablás folyik az eladóterekben.

    "Vigyázzon, fegyverem van! Most otthon van, de van!" - Leslie Nielsen

  • DonJoee

    tag

    válasz fojtviki #358 üzenetére

    Én majdnem az Euronicsnál vettem a 65A7500F-et, 177.990-ért. A webshopban azt írták, hogy két helyen van, utolsó darab vagy bemutató példány. Mondom nekik, hogy akkor 170-ért elviszem. Válaszra sem méltattak, illetve de: felvitték 233ezer valamennyire. :D
    Nyugi, november 20-ra gyúrnak nagyon. Akkor kell venni.

    [ Szerkesztve ]

    "Vigyázzon, fegyverem van! Most otthon van, de van!" - Leslie Nielsen

  • DonJoee

    tag

    Üdv!
    Bár karácsonyra vettem, mégis ki tudtam csomagolni a 65A7500F tévét a célszemély tudta nélkül. Bár, ahol most van, az házunk legalacsonyabb pontja (pincegarázs) és oda valamiért se a kábeltévét, se az UTP-t nem vezettem le. Nem is értem, pedig lenne rá igény... :)

    Amúgy a tévé egész jól be van csomagolva, gondoltak a fekve szállítós ökrökre is a képernyő elé tett hullámkarton + hungarocell csíkok formájában. Amúgy egy átlag kombi autóba nem is fér be nagyon máshogy... Jóvanna, most kiderült, hogy én is ökör voltam, de én legalább megnéztem, hogy melyik a front (képernyő) és az volt felül. :D

    Szóval kaptunk egy tévét, egy távirányítót, bele elemeket, egy 1.5 méter "rövid" 220-as kábelt, egy angol-német-satöbbi nyelvű kézikönyvet, egy románoroszhorvátmagyarlovárisatöbbi másik könyvet, egy semmiresejó garanciafüzetet, egy talpat, hozzá 4 csavart.

    Bár azt írja, hogy kétemberes feladat kicsomagolni és üzembe helyezni, én egyedül voltam kénytelen megoldani a mutatványt. Mindenféle probléma nélkül sikerült is (a cucc csak 19.5 kiló). Emeltem, forgattam, óvatos mozdulatokkal el tudtam boldogulni, mert bennem két szúnyogcsődör ereje lakozik. De ti ezt ne csináljátok otthon, gyerekek! Hívjátok az asszonyt, hogy ha törik, legyen kire fogni! :D

    Mindegy, ott tartottam, hogy a kábeltévé levezetését megoldottam, de az UTP-t holnap kell kiépítenem, mert a tévében levő wifi egy kicsit süket, nagyot hall, alig lát. A ház minden pontján van legalább "három pálcás" 2.4-es (n) és "két pálcás" 5 GHz-es (AC) wifi. A pincében a telómon majdnem fullos a 2.4-es jel, de a tévé épp csak látja (egy pötty jelenik meg a wifi ikon alján). Éppen csatlakozik rá, de pl. firmware letöltéskor eldobta a jelet 10%-nál. Az 5 gigás jelet egyáltalán nem látja. Mindegy, a végső helyén (az épület függőlegesen nézve másik végletében) kábellel lesz megoldva a net, szóval én nem bánom, csak hát nem erről volt szó. (Ez egy szinteltolásos lakás, összesen 7 szinttel, pincét és padlást beleértve, a router nagyjából középen van, tehát a pince szinttől két födémnyire.)
    Most ideiglenesen a telómról hotspotolva van rajta net, úgy frissítettem a firmware-t K0530-ról K0901-re.

    Az első bekapcsolásnál vettem észre, hogy amíg indult a tévé illetve ment az első bekapcsoláskor szokásos beállítósdi, eléggé "érdesek" voltak a betűk és grafikák. Nocsak, az UHD TV-nek full HD-s lenne a felhasználói felülete (sőt, inkább 720)? Elég ciki... illetve... így lehet, hogy gördülékenyebben megy a szoftver, mintha mindent 4K-ban kellene kirajzolgatnia. Vagy ez csak az első beállításra vonatkozna? Vagy nem tudom. Ez még belefér az "olcsóságba", csak hát észrevettem, na. (jav: a normál bekapcsoláskor megjelenő Hisense felirat is eléggé 720p-s, na mindegy, ez ilyen, nem ezt nézegetjük 0-24-ben, még mindig belefér)

    Ahogy azt a távolkeleti tévéknél már tapasztalhattuk, alapbeállításban túlszaturáltak a színek. A pirosak majd' leesnek a panelről (vagy mit is mondunk most képernyő helyett? :D ) a feketék túl feketék, kontraszt gondolom csumára felnyomva + 10% (mint az Orion űrhajó kalandjaiban, ha "nagyon" akartak menni: "Hiperűr-sebesség plusz 10% !").
    Állítgatni még nem volt érkezésem, de így hirtelen a "nappali film mód" kellemesebbnek, természetesebbnek hat. Aztán majd keresek a neten valami kalibrálás utáni beállítást.
    Bár ennek a tévének a fő végzete egy Nintendo Switch lesz, lehet, hogy anyával rászokunk, mint mozis TV, amíg a nappaliba nem jut egy normális cucc a rácsos plazma helyett.

    Egyelőre még nem dugtam rá semmit, csatlakoztatásról, HDR-ről stb. nem tudok mit mondani. Azt talán ennél a pontnál megállapíthatom, hogy árában vettem (177.900), szép képet is lehet majd bele csiholni, nem bántam meg. Még. :P

    Ja, a távirányító a szokásos "gumibillentyűzetes" cucc, néha kettőt kell nyomni, hogy egyet lépjen. Ez leginkább gépelésnél zavar egy minimálisat. Általános tévé funkcióknál nem igazán kapom magam azon, hogy a távirányító miatt b*sszáznék.

    Szóval itt tartok. Majd ha lesz benne net helyi hálóval, akkor meg tudom lesni, hogy hozza-e legalább azt a szintet, mint a többi tévém: ASUS RT-AC87u routerre kötött 2TB HDD-ről a routerbe épített miniDLNA-szerverről rezzenésmentesen (egyelőre csak) full HD filmet nézni.
    Ha itt elbukik, akkor nem tudom, mi értelme lesz a 4K-nak? De ez a jövő (holnap) feladata.
    Mára ennyi.
    Bocs a hosszúért.
    Most megyek, és megnézem, hogy telóról hotspotolva hogy mennek a 4K-s youtube demo videók? :D

    [ Szerkesztve ]

    "Vigyázzon, fegyverem van! Most otthon van, de van!" - Leslie Nielsen

  • DonJoee

    tag

    válasz DonJoee #386 üzenetére

    Nna, visszatértem, mint a Terminátor 3.

    Hááááát... ha ez így marad, akkor nekem megfelel. :DD
    Nem vagyok egy kivájt szemű és ez lehet, hogy itt egy faktor, de szerintem egy időre jegelném ezt az OLED-témát. Elzörgök én ezzel a "sz*r" direkt ledes LCD-vel is egy darabig...
    És most már megértem a kínaiakat is, hogy miért b****ák fel ennyire a szaturációt.


    Szinte érezni lehetett a papagáj guánó szagát.

    Aztán megnéztem "nappali mozi" -módban is és úgy valóban fakóbbak a színek, de előjöttek az eddig feketébe burkolózott részletek is.
    Nyilván ennek a kompromisszumnak a feloldására találták ki a HDR-módokat. Próbáltam egy-két olyat is (4k, 60fps, HDR demók) de ott már bevérzett a szeme szegény kis Huawei Mate 10 Lite-omnak. De ez alatt hősiesen állta a kétpálcás 4G net hotspotolását a tévé felé.
    Majd holnap UTP-re kötve megnézem ezt is. Ha ott is szaggat (gigabites DIGI, pláne gigás LAN), akkor izé van... mondjuk nem nézünk HDR tartalmakat? :P
    Megnéztem a Gemini Man Dolby Vision + Dolby ATMOS -os demóját is. Hááát, a hangra nem tudok mit mondani, mert azt -gondolom- nem tévé hangszórókra találták ki. De a képe... Nem tudom, hogy a valaha szebb napokat megélt, anno csúcsközeli (8000-es széria) Samsung plazmám tudott-e ilyen képeket? Mondjuk az "csak" full HD, ez meg ugye 4k volt.

    Ja, DTV kábeles csatornakeresés: automatikusan felajánlotta a DIGI DTV-t, úgyhogy azzal mentem végig. Lehet, hogy csak én hidalok le ilyesmitől, de ez a "kínai sz*r" valami 30 másodperc alatt végzett! A többi, általam eddig látott tévén (Samsung, LG, Sony, Philips mittoménmi) percekig kolbászolt, szöszmöszölt, gyűjtögett mire összeállt a csatornalista. Ez meg beszippantotta, mint Cicciolina a... szóval villámgyors volt, na!
    A csatornaváltások is mintha gyorsabbak lennének az átlag DTV-s sebességeknél.

    Holnap UTP, meg rádugom a Nintendót, ha minden igaz, és akkor nyomok egy játékmódot is meg csekkolom a hálózatos médialejátszást, egyelőre full HD felbontásig. De lehet, hogy ma éjjel töltök le 4k HDR demókat is valahonnan és azt is meglesem.

    Ja #2: lőttem egy "fekete" képernyőt is:

    Itt látszik a foltosodás, de élőben nem ennyire jelentős. Csak sötétben pont semmit sem látott a telóm kamerája, ezért odanyomtam neki az ISO 3200-at és akkor meg "túllőtte". De így legalább látni, hogy hol helyezkednek el a foltok. Gondolom, a foltmentesség vagy legalább is az egyenletesen elhelyezkedő foltok a többszázezres kategória kiváltsága. Tartalommal teli képernyőn pont annyi látszik belőle, amennyire szükség van: semmi. Ezért én még nem rohannék a gyártóhoz perrel fenyegetőzve. ;)

    Hogy is mondjam? Parasztnak tanyára túlzás, még városi suttyóknak is éppen sok. Jó lesz ez, na! Már szeretem. :)

    Köszi a türelmet!

    [ Szerkesztve ]

    "Vigyázzon, fegyverem van! Most otthon van, de van!" - Leslie Nielsen

  • DonJoee

    tag

    válasz bigdady #393 üzenetére

    UTP bekötve...

    A tévé böngészője enyhén szólva optimalizálatlan. 17 Mbps le / 74 Mbps fel DIGI gigabiten a Telenor szerverre. Valami gebasz van abban az appban.

    Viszont mostmár tökéletesen működnek a youtube-os 4k HDR 60fps videók.
    Például a tegnap próbált LG demo csak képkockákat dobott néha meg szaggatott zörejeket. (ami természetes egy 20 Mbps sebességű 4G-s kapcsolaton)
    Ma ezzel szemben:

    Megy, mint a golyó, ha jól nézem, épp 63 Mbps-el tölt, miközben a beépített böngésző szerint ez lehetetlen... :)

    Még nincs letöltve 4k HDR 60fps filmem, majd rajta leszek.
    De amit eddig nyújtott a tévébe beépített média lejátszó, az nekem tökéletesen elég. Egy combosabb full HD filmmel néztem, rezzenésmentes, szép a kép, jó a hang.
    A felirat ő meg ű betűjét úgy lehet helyre tenni, hogy Subtitles gomb megnyom, a megjelenő menüből Karakter pont kiválaszt, az új menüben kelet-európai-t választ és kész. Minden a helyén van.

    Úgy néz ki, hogy nekem továbbra is megfelel a Hisense 65A7500F tévé. :C

    Most megyek és beüzemelem a konzolt, aztán azzal is futok egy kört a tévén.

    [ Szerkesztve ]

    "Vigyázzon, fegyverem van! Most otthon van, de van!" - Leslie Nielsen

  • DonJoee

    tag

    válasz bigdady #400 üzenetére

    Youtube videót indítod, aztán lefelé nyíl, megjelenik a piros idősáv, alatta további filmek, felette a feltöltő profilképe és amellett három pötty egy körben. Nyomsz egy felfelé nyilat, felugrik az idővonal feletti részre, jobbra nyíl és ott vagy a három pöttyön, OK, előjönnek a felbontás meg más beállítások. Neked az utolsó "bogár" ikon kell, jobbra nyíllal odagyalogolsz és OK. Előjönnek a debugger adatok a videó felett.
    Annyi, hogy ezek az adatok addig ott lesznek, amíg a fenti módszerrel ki nem kapcsolod. Tehát ha új videót indítasz vagy leállítod a tévét és újraindítod, majd youtube stb., akkor is előjönnek.

    "Vigyázzon, fegyverem van! Most otthon van, de van!" - Leslie Nielsen

  • DonJoee

    tag

    válasz gulupeti #401 üzenetére

    Első sorban a kapcsolat sebessége volt kérdéses, miután mindenkit megetetett a böngészőben mért "eredmény".

    "Vigyázzon, fegyverem van! Most otthon van, de van!" - Leslie Nielsen

  • DonJoee

    tag

    válasz cellardoor12 #408 üzenetére

    Nem tudom, mit tudhat wifin (ugye a 7500-ban van 5GHz-es AC is), mert jelenleg hatósugáron kívül vagyok. Karácsony szent napján ütvefúrom fel a helyére és onnan már látni fog wifit is az alatta levő szobából. De be van kábelezve a ház, szóval kábelről fogom hajtani úgyis.
    Az az "életfilozófiám", hogy a wifi nem a fix készülékeknek való... :DDD

    [ Szerkesztve ]

    "Vigyázzon, fegyverem van! Most otthon van, de van!" - Leslie Nielsen

  • DonJoee

    tag

    Ha esetleg valaki máris téglásítani szeretné a Hisense tévéjét, akkor itt a szerviz menübe való belépés folyamata (az itt tárgyalt összes, 2014 utáni tévére vonatkozik elméletileg):

    1. Nyomd meg a Beállítások-gombot ("csíkos gomb" a távirányítón)
    2. Menüben legalul "Beállítások"
    3. "Hang"
    4. "Hangszórók"
    5. "Balansz"
    6. A balansz legyen "0"-án
    7. A távirányító számgombjaival add meg az "1" "9" "6" "9" -kódot
    8. Kis idő múlva a bal felső sarokban megjelenik egy zöld "M" -betű

    Innen kezdve a távirányító Beállítások-gombjával ("csíkos gomb") beléphetünk a szerviz menübe.
    Van itt sokminden, fehéregyensúly, színek, tesztképernyők (C, M, Y, R, G, B, W, B), hangerő eloszlás (minimális, 25%, 50%, 75%, maximális) beállítása 0-100 skálán stb. stb.
    Vannak olyan dolgok is (és ezek vannak többen), amelyek megváltoztatása esetleg a tévé "kiakadását" majd sohatöbbéújranemindulását vonják maguk után (memória sebességek babrálása, gyártói kulcsok átírása stb.).
    Ha az OK-val beléptünk egy almenübe, akkor a Beállításokkal ("csíkos gomb") tudunk visszalépni, nem a Back-kel ("visszakanyarodó nyíl gomb")!

    A szerviz menüből a tévé kikapcsolásával és újraindításával léphetünk ki.

    Ha valamit úgy cseszel el, hogy a tévé attól még működőképes marad, de "valami nem stimmel", akkor próbáld meg visszaállítani a szerviz menüben. Ha nem emlékszel, mit túrtál el, akkor a tévé normál üzemmódjában a Beállításoknál keresd meg a gyári visszaállítást és reseteld a tévét. Hátha...
    Bár a szerviz menüből pont azokat a dolgokat tudjuk babrálni, amik egy ilyen reset után is megmaradnak, szóval lehet, hogy izé van... Ha nem boldogulsz, akkor itt a fórumon megkérsz valakit, akinek ugyanilyen tévéje van, hogy lépjen be szerviz módba és írja le neked, hogy az adott elcseszett menüpontban neki milyen értékek vannak és próbáld azokat beállítani.

    De szerintem nem igazán van olyasmi, amit a normál üzemmódban ne tudnál adjusztálni, ki-bekapcsolni. Meg nem is igazán kell szerintem.

    Ezt csak azért tettem be, hogy legyen ilyen infó is.

    "Vigyázzon, fegyverem van! Most otthon van, de van!" - Leslie Nielsen

  • DonJoee

    tag

    válasz norb27 #503 üzenetére

    Kaptam egy MediaMarkt-os, egyoldalas garanciajegyet, amin a tévé típusa van feltüntetve, a vásárlás időpontja meg a garancialevél sorszáma. Ebben arra hivatkoznak, hogy a gyártó által biztosított ideig és feltételekkel él a garancia. A gyártó egy többnyelvű, zöld, "Európai Garancia" nevű garanciafüzetet adott, amiben a magyar résznél ugye semmi sincs kitöltve, hiszen bontatlan dobozt kaptam. Viszont abban említésre került, hogy 24 hónap a gari. A vásárlást igazoló számla vagy nyugta szükséges.

    Amúgy a tavaly vásárolt mosógépünk mellé pl. emailben küldött az MM egy garanciajegyet.

    [ Szerkesztve ]

    "Vigyázzon, fegyverem van! Most otthon van, de van!" - Leslie Nielsen

  • DonJoee

    tag

    válasz norb27 #506 üzenetére

    Az MM weboldalán "megvettem", de a városunkban van MM, úgyhogy azt választottam, hogy elviszem onnan. Ott kifizettem, a raktárban átvettem, kaptam a sajtcédula garpapírt és ennyi.

    "Vigyázzon, fegyverem van! Most otthon van, de van!" - Leslie Nielsen

  • DonJoee

    tag

    válasz norb27 #508 üzenetére

    Érdeklődni mindig lehet... Szerintem adnak egy linket, ahonnan letöltheted vagy küldik emailben. Legyen csak meg, az a biztos.

    "Vigyázzon, fegyverem van! Most otthon van, de van!" - Leslie Nielsen

  • DonJoee

    tag

    válasz kellerman #521 üzenetére

    A tévé is letölti a frissítést szépen, akár automatikusan, akár kézzel utánakeresve. Nem kell idegen helyekről töltögetni és bependrájvozni a tévébe. Vagy ha igen, akkor ott valami gond lehet. Vagy olyan, mint mondjuk az androidos mobiltelefonok frissítései: régiónként más-más időpontban engedik a hozzáférést, hogy ne lehessen megfektetni a szervert. Már nem 2 megabájt egy firmware.
    Lehet, hogy érdemes várni egy kicsit.

    "Vigyázzon, fegyverem van! Most otthon van, de van!" - Leslie Nielsen

  • DonJoee

    tag

    válasz mQWeXgsf #527 üzenetére

    A 65"-osé olyan, mint a csomagolásán. Egy 2 mm-es él és utána rögtön a panel hasznos pixelei jönnek, nem ilyen fekete térköz.
    Kínai, na. :DDD

    "Vigyázzon, fegyverem van! Most otthon van, de van!" - Leslie Nielsen

  • DonJoee

    tag

    válasz Kingcold #548 üzenetére

    ...és ha ennél látsz foltosodást, akkor a szobafestőt kell hívni? :))

    "Vigyázzon, fegyverem van! Most otthon van, de van!" - Leslie Nielsen

  • DonJoee

    tag

    válasz RÁK_ #550 üzenetére

    Le kell takarni fekete kartonnal. :U

    "Vigyázzon, fegyverem van! Most otthon van, de van!" - Leslie Nielsen

  • DonJoee

    tag

    válasz norb27 #594 üzenetére

    A felső esetben ilyenkor már rászólok a gyerekre, hogy jöjjön ki a vízből, mert lila a szája... :DDD

    "Vigyázzon, fegyverem van! Most otthon van, de van!" - Leslie Nielsen

  • DonJoee

    tag

    válasz KD6-3.7 #614 üzenetére

    Nem besokall, inkább elfogy. A buffer. És nem is biztos, hogy ez a tévé bűne. Lehet router, switch, HDD. Az USB-re rakott HDD (régi, lusta 5400 rpm-es) sem mindig oké már ilyen bitrátájú filmeknél. Ha USB-s SSD-vel is beszaggat, az már egyértelműen a tévé hibája. A "legkínaibb" SSD is tud legalább 200 MB/s sebességet, annak elégnek kell lennie.

    [ Szerkesztve ]

    "Vigyázzon, fegyverem van! Most otthon van, de van!" - Leslie Nielsen

  • DonJoee

    tag

    válasz KD6-3.7 #617 üzenetére

    Igen az USB 2.0 az 480 Mbps (megaBITpersecundum), ami ugye kerek 60 millió bájt / sec, ami 57,2 MegaBájtPerSec átvitelre jó (SD, FullHD, egyes alacsony bitrátájú 4k anyagok HDR és 60fps nélkül).
    Nyilván anyagilag most először USB 3.x-ben + egy jó kis új HDD-ben kell gondolkodni, mert adattárolásra még drága az SSD (pedig vannak már több terabájtos példányok is).
    Ha nincs a routeren USB 3, de van gigabites LAN, akkor lehet venni egy Raspberry Pi 4-et és mehet rá a Plex... (a Pi 4-en van gigás LAN, USB 3 meg már van benne szufla is rendesen).

    [ Szerkesztve ]

    "Vigyázzon, fegyverem van! Most otthon van, de van!" - Leslie Nielsen

  • DonJoee

    tag

    válasz KD6-3.7 #619 üzenetére

    Na igen, a téma maga OFF, de mivel kapcsolódik a vadiúj, UHD-s Hisense tévénkhez (illetve épp, hogy nem kapcsolódik normálisan :DDD ) ezért hagytam feketén a szöveget. Bocs.
    Szóval a fejlett tévénkhez fejleszteni kell a környezetet is. Felrúgtuk az első dominót, az meg dönti a többit is, nincs több mese. Legalább is 4k-ban nincs... :P

    "Vigyázzon, fegyverem van! Most otthon van, de van!" - Leslie Nielsen

  • DonJoee

    tag

    válasz KD6-3.7 #621 üzenetére

    De a Pi 4-et lőheted 100-as LAN-on. Mondjuk van benne AC-s wifi...
    Itt van némi benchmark, ezek alapján a gigabites LAN tényleg gigabites, az USB 3 meg olyan 360 MBps-t tud olvasáskor, ami tán elég lesz egy 2880 Mbps bitrátájú filmhez... :P
    A Pi 4 mellé én ezt a routert rendeltem. Ha már homár, legyen kövér...

    "Vigyázzon, fegyverem van! Most otthon van, de van!" - Leslie Nielsen

  • DonJoee

    tag

    válasz fartfun #625 üzenetére

    Az én setupom lényege az lenne, hogy van egyetlen darab eszköz, ami szolgáltatja a médiát (média szerver, ugye, USB 3-as külső HDD-kkel) és több kliens (TV, számítógép, telefon, tablet), ami meg önállóan lejátssza a szerverről az anyagokat. Tehát én nem vackolnék tévénként sok darab USB-meghajtóval, vagy akár külön médialejátszóként funkcionáló Windows vagy Android dobozzal. A tévének önállóan tudnia kell fogadni azokat a videókat helyi hálózaton keresztül, amiket egyébként a specifikációja szerint le tud játszani, máskülönben értelmetlen az egész. Nyilván itt a 4k miatt feltétel a gigabites hálózatra való alkalmasság, ami itt egyes Hisense TV-knél megkérdőjeleződött. Meg a beépített médialejátszó sem élvez osztatlan közbizalmat (bár nekem ment full HD-s anyagokkal, de ugye nem erre vettük ezeket a tévéket).
    Mivel a jó öreg Asus routerem behalt (illetve nagyon halni készül) ezért lépni kényszerültem és még vagy 80ezret el kellett költenem új routerre, 4 GB-os Raspberry Pi 4 + hűtés + ház + táp + SD kártyára (ez kb. 40 - 40eFt összesen). Külső USB 3-as házaim vannak, vinyók is bele, bár az egyik tényleg öregecske, bár épp tele van és HD-s filmekkel, szóval nem gond a sebessége. A másik már gyorsabb, talán jó lesz 4k HDR anyagoknak is. A Raspberryn Plex szerver fog futni, a házban az összes tévén van hozzá az app-boltban ingyenes Plex kliens médialejátszó. Aztán meglátjuk, mekkorát sikerült a kakiba csapnom. :)
    Ja, és mivel a Raspberry egy szerver lesz, 0-24-ben fog menni. Nem mindegy, hogy 80-100 wattot eszik óránként vagy mondjuk 4-et üresjáratban és 9-et ha űzzük, mint a vadat... ;)
    (plusz a vinyók fogyasztása, ugye, de azoknak is megvan az energiatakarékos üzemmódjuk stb.)

    "Vigyázzon, fegyverem van! Most otthon van, de van!" - Leslie Nielsen

  • DonJoee

    tag

    válasz DonJoee #626 üzenetére

    Talán még annyi, hogy az ideális adattároló a fenti konfighoz egy 7200-on forgó, 256MB cache-sel szerelt HDD, XFS-fájlrendszerrel, ami nagy fájlok esetén gyorsabb, mint az Ext4 (az NTFS-nél meg pláne). Ezzel már 105 - 108 MB/s feletti olvasási sebességeket is el lehet érni gigabites hálózaton (aminek ugye az elméleti max. sebessége 125 MB/s, de ebben benne vannak az adatcsomagok fejlécei, az adatátvitel eredményével kapcsolatos adatforgalmazás is, nagyjából úgy 13%-ot felhasználva a teljes sávszélességből).

    "Vigyázzon, fegyverem van! Most otthon van, de van!" - Leslie Nielsen

  • DonJoee

    tag

    válasz gulupeti #629 üzenetére

    Nagyjából semmi nem helytálló abban, amit írtam. Tanulság: gyerekfürdetés és asszonnyalvitatkozás közben ne írjunk "szakmai" hozzászólást szakmai fórumokba. :DDD (A férfiagy a nőivel szemben meg amúgy sem egy multitaskra kihegyezett berendezés...)

    Szóval, az USB 2.0 elméleti csúcssebessége valóban 480 Mbps, ami a gyakorlatban 300 alatti, inkább 200-hoz közeli folyamatosan tartható sebességet jelent jó minőségű alkatrészek esetén mind küldő, mind fogadó oldalon (biztos sokan sokszor csodálkoztunk már, hogy a csúcs 7200-őt forgó vinyónk miért csak 25-30-35-de max 45 MBps-sel másol USB 2-őn, miért nem a max 60-nal, ami elméletileg mehetne). Egyrészt az adatforrás sebessége másrészt az azt fogadó ellenoldal sebessége is behatárol, de van itt mindenféle más zavaró tényező is a kábeltől kezdve a gyártó csomagoláson hirdetettől eltérő specifikációin keresztül a viselt alsógatya színéig stb.

    Az is igaz, hogy az átlag 4k-s film bitsebessége 20-60-90 Mbps körüli (több-kevesebb, tömörítéstől és sokminden mástól függően). És ez valóban beleférne az USB 2-be (akár nyolcszor is).

    Mi lehet akkor a baj mégis?
    Hány USB 2 portod is van az eszközön? 2? 4? A hordozható dobozkákon belül szinte egész biztos, hogy ezekre egy közös adatsín van szánva és nem kettő vagy négy, mint mondjuk egy normál PC-s alaplapon (bááár.... ott sem mindig fenékig tejfel minden, maradjunk annyiban, hogy nem csak a magyar szeret spórolni... :DDD ).
    Szóval ha az elméleti 480 Mbps sebességet elosztod a dobozkán (médiabox, router, usb-hub, akármi) levő USB 2 csatlakozók számával, akkor kb. meg is kapod, hogy mennyi a portonként elérhető max. sebesség. Ha a gyártó okos, akkor dinamikusan osztja ezt le a csatlakozókra, azaz, ha van 2 csatid, de csak egy eszköz van bedugva, akkor megkapod a full sávszélt, ha kettő, akkor máris csak 240-nel mehetsz max, ami ugye csak csúcssebesség, állandó igénybevételnél ez is visszamegy 100 alá. Három vagy négy portod van a kis dobozon? Ujjé, folyamatos 4k (sőt, akár full HD) lejátszás máris kilőve... És ez sajnos nem csak az "ócsó" kategóriára igaz, hanem akár a neves gyártók alsó és középkategóriás készülékeinél is belefuthatunk ebbe a "közös adatsín"-problémába. Közben meg vakarjuk a fejünket, hogy mi a fene lehet, hiszen bőven benne vagyunk a 480-ban... :U
    Ezért jobb az USB 3, mert bár itt is megvannak ezek a huncutságok, de itt 5.4 gigabitperszekundumot osztogat az "ócsó gyártó" 2/4/8 felé, nem 480 megát.

    "Vigyázzon, fegyverem van! Most otthon van, de van!" - Leslie Nielsen

  • DonJoee

    tag

    válasz fartfun #632 üzenetére

    Én sem jókedvemben álltam neki felforgatni a kis kényelmes világomat, hanem azért, mert végelgyengülőben van az eddig mindent tudó/mindent verő routerem és muszáj vagyok lépni. És ha már muszáj lépni, akkor előre kéne, nem oldalra vagy hátra. Ez jelenleg azt jelenti, hogy apa nem kap karácsonyi ajándékot... :DDD (nyilván van eszem és mindenkit emlékeztettem, hogy a router és a médiaszerver nálunk "közérdek"...)

    [ Szerkesztve ]

    "Vigyázzon, fegyverem van! Most otthon van, de van!" - Leslie Nielsen

  • DonJoee

    tag

    SD adások...
    Csak óvatosan kérdezem: van olyan LCD/OLED/akármilyen nem képcsöves tévé, amin az SD adások nem pixeles folthalmazokként jelennek meg, hanem legalább 720p-minőségre felskálázott, bársonyos vizuális élményként hatnak?
    Vagy csak mi sziszegünk, hogy nahát, a Porschénk mennyire ráz a macskakövön? :DDD

    [ Szerkesztve ]

    "Vigyázzon, fegyverem van! Most otthon van, de van!" - Leslie Nielsen

  • DonJoee

    tag

    válasz Veron #659 üzenetére

    Nyilván hasonló méretben (55-65") gondolkodva tettem fel a kérdést én is.
    Anyámék 32"-os konyhai Samsung LCD-jén persze, hogy jobban mutatnak az SD-adások. Talán még egy 40-42"-oson is, bár már ott is kijön a különbség.
    Ezért kár stresszelni, nem a mi és nem a tévéink hibája. Ha a full HD vagy UHD mutatna rajtuk sz*rul, az már más kérdés...

    "Vigyázzon, fegyverem van! Most otthon van, de van!" - Leslie Nielsen

  • DonJoee

    tag

    válasz t1 #695 üzenetére

    Az A7500-aknak 60Hz-es panele van és ezzel együtt nem 50ms körüli lag-je, hanem csak hivatalosan 20ms. Kimérve meg 11ms alatt. Ez elméletileg jobb játék célokra.

    "Vigyázzon, fegyverem van! Most otthon van, de van!" - Leslie Nielsen

  • DonJoee

    tag

    válasz Zeban58 #738 üzenetére

    380 körül és még utána pár hozzászólásban írogattam az A7500-ról.
    Szerintem nincs a fényerővel semmi gond. Persze, ha rákapunk a HDR-re, akkor lehet, hogy ez változni fog, de egyelőre a "gyereknek vettem Nintendo Switch-hez". (Bár a feleségem egyre jobban kételkedik ebben... :)) )

    "Vigyázzon, fegyverem van! Most otthon van, de van!" - Leslie Nielsen

  • DonJoee

    tag

    Nálam sincs frissítés (A7500, 901).
    Viszont kipróbáltam ezt az androidos "távirányítót". Valaki írta, hogy milyen rosszul reagál meg hasonlók.
    Nekem nem volt rossz tapasztalatom, szépen megy vele a tévé. Mindent lehet vele kezelni, az aprólékos képi beállításokat is.
    Viszont olyan sok értelmét még nem találtam azon kívül, hogy "na, ezt is tudja még!". Inkább az egyéb, online tartalmak reklámjának tűnik.
    Azt hiszem, maradok a normál távirányítónál. Max, ha elveszik, akkor jól jöhet a telós... :)

    "Vigyázzon, fegyverem van! Most otthon van, de van!" - Leslie Nielsen

  • DonJoee

    tag

    válasz rainman72 #761 üzenetére

    Mihelyst kijön az utódmodell vagy a várva-várt Hisense OLED...
    De akkor meg mindenki arra fog ácsingózni. :D

    "Vigyázzon, fegyverem van! Most otthon van, de van!" - Leslie Nielsen

  • DonJoee

    tag

    válasz HF77 #764 üzenetére

    Emlékszem, úgy 25 éve a 70 centis Panasonicért sorban álltak az emberek a "műszakibót" előtt, pedig 400ezer volt ráírva árilag. Mondom: 25 éve...
    Ma a 300 rugó tévére költőpééz. :(

    "Vigyázzon, fegyverem van! Most otthon van, de van!" - Leslie Nielsen

  • DonJoee

    tag

    válasz rainman72 #767 üzenetére

    Most, hogy mondod, lehet, hogy 1998 volt és 72 centi... :DDD

    "Vigyázzon, fegyverem van! Most otthon van, de van!" - Leslie Nielsen

  • DonJoee

    tag

    válasz madle #786 üzenetére

    Elég zárt az OS ezeken, az nem számít semmit, hogy Linux alapú.
    Sajnos a TV-s Youtube az ilyen, nem igazán lehet belőle eltüntetni a reklámokat. Esetleg, ha prémium előfizetéssel jelentkezel be a tévé youtube kliensébe. Bár ezt én nem próbáltam, mert nincs prémium előfizetésem.
    Még kipróbálhatod, hogy a tévé hálózati beállításaiban valamilyen AdGuardos vagy más blokkolós cég DNS szerverének IP címét adod meg (legálisan használható, ők is reklámozzák), de a beszúrt video reklámokat akkor sem lehet DNS-alapon szűrni. Talán a popup reklámcsíkok eltűnnek ilyenkor.
    A böngészőkben azért (is) működik a video reklám szűrés, mert mondjuk a uBlock Origin nem csak DNS-alapon és reklámszerverek nevét/IP-jét szűri, hanem a böngésző (és az abban a youtube playernek megnyitott iFrame) adatforgalmát is. Ezt tévén nehezen lehetne megcsinálni. Kivéve androidos tévék (rootolva). De volt már Samsung tévén developer accounttal bejelentkezve spec. youtube kliensem (oroszok írták, ki más? :D), ami nem reklámolt egyáltalán...
    De ez a Hisense nem ilyen sajna.

    Esetleg még a routerre, Raspberry Pi-re lehetne valami progit telepíteni, ami ugyanúgy adatforgalmat szűr, mint a böngészők blokkerei, csak akkor rendszer szinten (az egész helyi hálózatodban) lenne kiszűrve a youtube reklám. Kérdés, hogy van-e ilyen? Mondjuk a Pi Hole talán ilyesmi, de még nem mélyedtem bele ennyire.

    [ Szerkesztve ]

    "Vigyázzon, fegyverem van! Most otthon van, de van!" - Leslie Nielsen

  • DonJoee

    tag

    válasz csory0081 #806 üzenetére

    Tesztelték, tudja, de a Hisense nem igényelte meg rá a licenszet, így nem is hirdeti. Valószínűleg a fényerővel lehet kapcsolatban. Mármint, hogy 300 nitnél úgysem jönne ki a különbség.
    Én nem tudom, még nincs letöltve HRD tartalmam. Pont most xart be minden, amiről le tudnám játszani :D

    "Vigyázzon, fegyverem van! Most otthon van, de van!" - Leslie Nielsen

  • DonJoee

    tag

    válasz csory0081 #808 üzenetére

    Én Nintendo Switch-hez vettem a 65A7500F tévét, ahhoz még túlzás is, mert ez a konzol max. csak 1080p60-at tud kiadni magából. Azzal néztem, nekem tökéletesnek tűnt, még a maga 60Hz-es paneljével is (nem észleltem késlekedést).
    Ha a gyereket eltettük aludni, akkor mi (én) is filmezésre fogjuk használni.
    De mindezt hivatalosan csak Karácsonytól, akkor hozza a Jéézuska. Most totál illegálban van kicsomagolva és próbálgatva. :DDD
    Eddig csak csodáltam én is. Nincs már az a bizonyos "LCD ? Akkor mosott f*s" -érzésem, ha ránézek. Mondom, én meglestem a Gemini Man Dolby Vision-ös demóját 4k60fps-ben vele és állkeresgélős élmény volt. Ha ilyen a sz*r kínai tévé, akkor jöhet!

    "Vigyázzon, fegyverem van! Most otthon van, de van!" - Leslie Nielsen

  • DonJoee

    tag

    válasz Zeban58 #815 üzenetére

    Ha K901 a firmware, akkor az a legfrissebb (tegnapelőtt még az volt).
    Nincs Alexám, de a hangvezérlős rész nem is megy magyarországi beállításokkal. Legelső bekapcsoláskor (vagy Factory Reset után) a régiót tedd mondjuk Germany-ra, aztán a nyelvet magyarra és full Alexa támogatásod lesz. Elméletileg.
    A Netflixen nem minden megy mindig 4K-ban. De erről fentebb írtak valahol. Nem tudom, nincs Netflixem, egyelőre.
    A VIDAA-ban akkor lesznek frissebb appok, ha azt a kínaiak akarják. Úgy néztem, hogy magán úton nem igazán lehet belemókolni. :(

    "Vigyázzon, fegyverem van! Most otthon van, de van!" - Leslie Nielsen

  • DonJoee

    tag

    válasz Zeban58 #817 üzenetére

    530-cal jött nekem is, aztán kézileg erőltettem egy frissítést és jött a K0901 végű.
    Alexával kapcsolatban más jobban tudna segíteni. Nekem nincs ilyesmim.

    "Vigyázzon, fegyverem van! Most otthon van, de van!" - Leslie Nielsen

  • DonJoee

    tag

    válasz csory0081 #823 üzenetére

    Nekem azért lett a 65A7500, mert a következő, U7QF szerintem nem tud annyival többet, mint amennyivel többet kérnek érte. Úgyhogy én az U8QF-et nézegettem, de az meg nem fért már bele a keretbe (annak 120Hz-es panelje van és nagyobb felbontású FALD-je).
    Nekem eddig nagyon bejött a 7500, ennyi pénzért pláne (177900).

    Külső lejátszóban most nem vagyok otthon, mert ezzel együtt már 4 tévé lesz a lakásban és mind mellé nem volt kedvem lejátszót (és 4x-es nyűgöt) venni. Nálam egy Raspberry Pi-n futtatott Plex médiaszerveren lesznek a filmek. A tévék mind okostévék, van rajtuk Plex médialejátszó kliens app, azzal lövöm össze őket a szerverrel és elméletileg jó vagyok.

    "Vigyázzon, fegyverem van! Most otthon van, de van!" - Leslie Nielsen

  • DonJoee

    tag

    válasz Zeban58 #847 üzenetére

    Meg egy 120Hz-es panel sem ártana hozzá.

    De szerintem el lehet lenni ezzel a 60-assal, úgy néztem én is.

    "Vigyázzon, fegyverem van! Most otthon van, de van!" - Leslie Nielsen

  • DonJoee

    tag

    válasz schulc99 #849 üzenetére

    Itt a két típus egymás mellett, nézd meg magad.

    Én a 7500-at venném. Nagyobb színvisszaadási százalék (színhűség), fejlettebb VIDAA, AC-s wifi, Dolby Vision, MEMC képjavítás. Jéé, de hát ezt is vettem, csak 65-ösben! :P

    Felhősödés lesz mindkettőnél, direkt bevilágítás szerintem a 7100-nál esélyesebb, talán az árkategória miatt annyira nem figyelnek rá összeszereléskor. Vagy teszteléskor.
    Betekintési szögnek manapság már a dobozos tejre is 178°-ot írnak, de ezek VA panelek, tehát lesz színváltozás miközben változtatod a betekintési szöget. Ezért a nézőközönséget ne egymás mellé, hanem egymás mögé ültesd... :DDD

    A fekete... Már ezeknek is jobb feketéik vannak, mint mondjuk a 10 évvel ezelőttieknek, de az igazi feketék a FALD-os tévéknél kezdődnek Hisense vonalon. Azok az U7Q vagy a mégjobb U8Q. Azoktól feljebb már csak az OLED van, a Hisense-hez képest értelmezhetetlen áron.

    [ Szerkesztve ]

    "Vigyázzon, fegyverem van! Most otthon van, de van!" - Leslie Nielsen

Új hozzászólás Aktív témák