Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Vhiktor

    veterán

    válasz dlor #4550 üzenetére

    Azért ez nem igaz. Mert attól hogy szűrőket használnak, hova tovább utomunkalatok során digitálisan színezik át a képet, attól még, ha a rendező/colorist sárgás hatást akar elerni mondjuk szűrővel akkor a kalibralatlan tvn ez nem sárgás hanem mondjuk zöldes lesz.
    Továbbá gyári beallitasokkal sok esetben rengeteg részlet tűnik el a képről és így a néző lemaradt bizonyos dolgokról amik egyébként ott vannak a képen.

    Szóval a kalibrálás lényege az, hogy azt lásd amit a rendező. Ha ő nem a valóságot akarja közvetíteni akkor ne a valóságot lásd, ha pedig azt akarja akkor azt lásd.

    A legtöbben úgy nézik a tvt, hogy fehér szín vagy annak az árnyalata soha nincs a képen, de a sok éves rossz használat során, ez fel sem tűnik nekik, hogy a hó és a felhő is kék, stb.

    De azzal egyet értek, hogy mindenki úgy nézze ahogy számára tetszik.

    Pl nekem volt olyan ügyfelem aki úgy hívott ki, hogy ne legyen neki szinhelyes a tv, hanem a termeszetfilmnel a fa levelek vilagitsanak mint a neon zöld, mert neki az tetszik.
    Volt 4 tv-je és csak az egyik képe tetszett neki, és azt szerette volna, hogy a másik 3 is ugyanolyan legyen. Megcsinaltam.

    És ez így van rendjén, hogy azt élvezze ami neki tetszik. :R

    De ha a valóságot szeretnéd látni akkor elengedhetetlen a kalibrálás.

    Hogy ne csak a tvknel maradjunk, ugyanez igaz az elohivott fenykepekre. Személyes példa, hogy a valóságban rózsaszín koszorúslány ruha az elohivott fényképen sötét lila lett és az összes részlet, gyurodes eltűnt.
    Nem is fizettem ki az elohivott képeket. A forrás képek természetesen tökéletesek voltak.

    Vagy hogy a pipacs színe a valóságban piros és nem sötét bordó.

    Pár példa csak a szemléltetés kedvéért.

    Az hogy kinek melyik tetszik jobban az már egyéni ízlés kérdése.
    Ebből adódik, hogy nem való mindenkinek a kalibralt kép.

    [ Szerkesztve ]

    ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

Új hozzászólás Aktív témák