Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Gyuri27

    félisten

    válasz PuMbA #186 üzenetére

    Az ms mégis lehetővé tette a régi vasakra is.
    Persze huszárosan megoldották. 7-8 off. A 10 is hamarosan. Aztán vegyél gépet 11 alá kötelezően ssd-vel. Mert 10-el még csak csak el lehetett bohóckodni hhd-vel. Lássuk be egyszeri tatikáknak, mamikáknak elég is volt.
    De 11 alatt már más a helyzet.

    Intel volt vagy kingston de nem emlékszem. Nem valami dzsunka.

    A biztonság ms fronton az utóbbi pár évben lett nagyon fontos (akár csak az intelnek).
    Erre halad a világ.

    Persze az is megérne egy misét, hogy a szolgáltatói modemek, modem-routerek, olcsó routerek ezen a téren mit remekelnek.

    Amd - Radeon - Ryzen

  • King Unique

    titán

    válasz PuMbA #186 üzenetére

    A nem való egy dolog, de amúgy eleve telepíthető akár legacy BIOS-os PC-k-re is legacy módban (BIOS/MBR) a Windows 8/8.1/10, sőt akár még a 11 is némi trükközéssel.

    Igen, a Windows 7 és annál korábbi Windowsokban nincsen inbox NVMe driver, azok azért nem kezelik a telepítésnél az olyan SSD-ket, ellenben az újabb, modern Windowsok nyilván igen.
    Egyes OEM SSD-knél szokott még gond lenni, ha az eredeti hardverkonfigurációból átkerülnek egy másikba, ilyenkor szokott ilyen-olyan telepítési probléma lenni.
    Ha muzeális a PC és régi a BIOS, ellenben nagyon új az SSD, akkor előfordulhat inkompatibilitási gond, ami ilyenkor ugye nem feltétlen a Windows-telepítő, hanem inkább a régi hardverkonfiguráció sara és pl. régebbi SSD-vel meg gond nélkül működik, nem véletlenül szokott kompatibilitási lista lenni egyes alaplapoknál.
    Aztán olyan is lehet, hogy pl. M.2 PCIe NVMe / SATA SSD használatánál letiltódik egyik / másik SATA-port és azért nem kezeli a Windows és a BIOS illetve UEFI firmware sem az oda csatlakoztatott HDD-t, az érintett alaplapoknál ezen információt általában megadja a gyártó.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák