Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • blakey

    titán

    válasz SunMount3r #944 üzenetére

    Ezt már korábban is írtam.

    Első androidos lejátszóm, felesleges ezt túldimenzionálni. Triviális szót te használtad én csak folytattam. :)

    A gond ott kezdődk, hogy ha elolvasod a hsz-eidet akkor bizonyos értelemben az jön le az olvasónak, hogy te nagyon kened-vágod a témát és nagyon megmondod a tutit itt vagy másik fórumon aztán kiderül, hogy el sem olvastad az arra vonatkozó hsz-eket. Nem lenne gond ha előbb kérdeznél mint, hogy leírnád a tutit aztán kiderül, hogy azt sem tudod, hogy miről írsz. Itt van pl. a Kodi frekiváltás, sokszor le lett írva, hogy ahhot külön kiegészítő van, futeko fórumán is külön topik van ehhez, közben te leírod, hogy váltania kéne az új firmwar-rel és nálad nem teszi, pedig ennek semmi köze a firmware-hez, ez egy külön kiegészítő amit a Himediához készítettek és külön kell telepíteni, utána lesz frekiváltás.

    *** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

  • c4

    őstag

    válasz SunMount3r #944 üzenetére

    A DVD szabvány kizárólag 25i kimenetet engedélyezett. És mint már írtam, ha olvastad, ez a 25p bug lehet, semmi más. De ne lovagoljunk rajta valóban, de azért jó lenne tisztában lenned a szabványokkal, mielőtt 23.976-os kiírást vársz a tévéképernyődre és elméleteket gyártva írsz hozzászólásokat.

    A médialejátszók nagy többségében a szabványok szerint kódolt fájlokat támogatják.
    Kimeneti képfrekvenciát is a szabványok szerint lehet választani. Nem véletlen, hogy nincs 25p kimeneti beállítási lehetőség.
    Ha egy bug miatt mégis 25p-t ír ki, jelezd a gyártói fórumban. Az megint más kérdés, hogy valójában milyen képfrissítési frekvencián küldi ki a jelet.

    De tényleg nézz utána a dolognak. Lehet a videód 59.94 is, maximum nem játssza le, vagy szaggatni fog...
    De ettől még a kimeneti képfrekvencia nem lesz 59.94.

    Sima h264 esetén a szabványon belüli lehetőségeid:

    h264, de a BD authoring szerinti lehetőségeid:
    Mint láthatod, erősen megcsappantak a lehetőségeid.

  • djnice

    veterán

    válasz SunMount3r #944 üzenetére

    Ha tisztában lettél volna a 23.976p és 24p közti különbséggel, akkor eleve nem kérdeztél volna ilyeneket. Gondoltam segítek, de úgy látom hiba volt...
    A 23.976-ot mindig 24 Hz-n játszuk le, ha kadenciahelyes a lejátszás, akkor 0.01%-kal felgyorsítva, ha nem, akkor kb 41 (1/(24-23.976)) másodpercenként 1/12 másodpercre megismétlünk egy képkockát, hogy a hang szinkronban maradjon.
    Ja, hogy ezt sem kérdezted...

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák