Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • SunMount3r

    Topikgazda

    válasz sebgutkopf #2142 üzenetére

    A Tévédtől függ, hogy az SDR vagy a HDR lesz e neked a megfelelő. Ha tudja a TV-d a HDR-t, akkor nyilván az. Az SDR a 2014-15-16-os és az előtti FHD TV-k-re jellemző leginkább, de ma is sok már 4K-s TV is csak SDR-t tud.

    De függ még a forrásanyagtól is, ha az nem HDR, akkor nincs is sok értelme a HDR-nek. Persze a TV-d is, meg a lejátszó is tudhatja az SDR->HDR konverziót, de ez elég vegyes eredményeket produkál. Sokszor jobb lenne a natív SDR. De ha jó a TV-d, akkor érdemes arra bízni a konverziót és a lejátszóból SDR-ként küldeni rá az anyagot. De ezt neked kell kikísérletezni. (Ezekkel személyes tapasztalatom nincs.)

    HDR Other: valószínűleg a Dolby Vision-hoz lesz köze (ezt "pletykálják"), ami hasonló mint a HDR, de más szabvány. Nem tudom mennyire fedi le a támogatását, az bizonyos, hogy "nem egészen hivatalos". A Netflix-en állítólag már vannak DV-ös filmek, ki lehet próbálni. Eh, most esett le, hogy SD-ben nem lesz valami nagy élmény (A Himediának nincs HD Netflix licence), akkor marad valami demó anyag.

    Auto: A TV-det veszi alapul, hogy SDR-ben vagy HDR-ben küldje a jelet, ez gond is, mert inkább a forrást kellene alapul vennie. Ha a TV-d HDR-es nagy valószínűséggel az SDR anyagot is HDR-es jelben küldi ki rá (lásd feljebb, hogy miért baj ez és jobb lenne, ha inkább a TV végezné a saját SDR->HDR konverzióját, vagy maradjon simán SDR.)

    10bit: szitnén a TV-d től függ, hogy támogatja e. Aszerint kellene beállítani, hogy 8bit-es a TV-d vagy 10bit-es. Általában csak a már HDR-es TV-k támogatják. De itt is ez a bibi: ha a TV-d 10bit-es és a lejátszóba is 10bit van beállítva, akkor a 8bit-es forrásokból is 10bit-es jelet küld, ami miatt a TV így nem upscale-eli magától.

    YCbCr: Mivel a mostani anyagok legtöbbje, 4:2:0 és 8bit-es, az optimális beállítás is ez lenne. (De a legjobb mégis az, ha lenne olyan opció, ami ezeket mindig automatikusan az adott forráshoz igazítja). És minden upscale-t, ha kell akkor a TV-re bízni. De ez is bug-os: 4:2:0-őt pl. FHD TV-kre nem is lehet beállítani, mert az csak 2160p 50 és 60Hz-en megy a lejátszónak. Elvileg persze a 4:4:4 lenne a legjobb, de csak akkor, ha a forrás is ilyen.

    Szóval ez a része a lejátszónak még bőven hagyott javítani valót...

    (És utólag is sorry, ha valami marhaságot írtam volna a netről szedtem az infókat meg a Futekós fórumról, amit összeolvastam a témában...)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák