Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Akos1994

    aktív tag

    Sziasztok!
    Egy éve hozzám került egy Jamo Studio 180-as hangfalpár + egy Heco 60w-os mélyláda.A mélyládával egész tűrhető volt,de persze a magas akkor is elég ramaty maradt..Most egy buli alkalmával tönkre is ment az alsó mélyközép az egyikben.Elgondolkoztam,hogy veszek egy másik hangfalat(használtan),de anyagi keret egy darabig nincs nagyon rá.. Érdemes kicserélni benne a mélyközépet(vagy akár mindet,talán ez lenne a legjobb)? El érhető vele jelentősebb javulás? Ha igen milyen ár kategóriában kéne nézelődnöm? Esetleg konkrét típus? Nem vagyok audiofil és nem is akarok az lenni csak azért a mostani szintnél kicsit igényesebb vagyok és persze nem a hangerő lenne a lényeg hanem a hangminőség(bár ahogy nézem ebbe a topikban ez alap :D ) .Érdemes bele vágni?

    [ Szerkesztve ]

  • Akos1994

    aktív tag

    Sziasztok!
    Jelenleg van egy Kenwood KRF-V4550D erősítőm és mellette egy kissé gagyi Jamo studio 180 hangfalpárnak látszó tárgy egy Heco 60wattos mélynyomó társaságában... :D Egy hete elszállt benne a mélyközép(először beleakartam barkácsolni jobb hangszórókat,írtam is szintén ide ez ügyben aztán inkább lemondtam róla mert nem érné meg) és elhatároztam,hogy itt az ideje komolyabb,minőségibb hangfalakat keresni.Használtat vennék,mert újra nagyon nincs keret így 40-50ezret szánnék rá.A szoba ahol elhelyezném 3×7 méteres.A hangfal/erősítő a gépre van kötve,az íróasztal 140centi széles és a két oldalán volt idáig a két jamo,tehát szinte mellette ültem ha hátrébb toltam a hangfalat akkor meg ki "takart" belőle az asztal,csak ha hátrébb ültem egy méterrel akkor volt normálisan hallgatható.Akusztikai szempontból nem a legjobb volt... :DD
    Ezért gondoltam,mint laikus,hogy veszek egy nagyobb méretű polcsugárzót és mellé állványt,így viszonylag előnyösebben el tudnám helyezni.Erősítőt nem terveztem váltani,csak egy normális hangkártyát vennék a gépembe,bár nem tudom hogy az említett kenwood mennyire alkalmatlan minőségibb zenehallgatásra.Hátsó/centert nem is akarok mert 90%-ban csak zenét hallgatok így stereoban használnám.Ha valami hülyeséget mondtam javítsatok ki illetve ha van valami jobb ötlet a polcsugárzóknál azt is szívesen fogadom.Továbbá valami konkrét márka/típus is jól jönne..idáig Dali-t,Tannoy-t néztem,de nyitott vagyok mindenre.Valaki,valami ötlet? :F

  • Akos1994

    aktív tag

    válasz Akos1994 #27553 üzenetére

    Valaki erre nem tudna legalább egy megerősítést adni?Azóta annyit változott a helyzet hogy elhatároztam,hogy idővel azért mégis vennék még egy jobb erősítőt is..
    Írtam több hazai hifis fórumra is és egyáltalán nem kaptam választ... :F Csak egy kezdő "rendszert" szeretnék összeállítani... :R

    [ Szerkesztve ]

  • Akos1994

    aktív tag

    Alternatív és rock(nagyrészt ez) néha egy kis elektronikus zene(chill out,liquid dnb,ambient) és ezenkívül eléggé vegyes..de ahogy ismerem magam,lehet hogy nem a Tannoy lesz a befutó ha semleges és visszafogott..bár lehet hogy egészen mást mondanék ha élőbe összehasonlítanám..Lehet hogy a vége az lesz,hogy elmegyek egy bemutatóterembe/valamilyen audióboltba és utána már könnyebben nézelődök a használt piacon.. :D

  • Akos1994

    aktív tag

    válasz Akos1994 #27669 üzenetére

    Nah sikerült talán előrébb lépnem,köszönöm az eddigi segítségeket.. :R Egy B&W DM302-es 20nm-es szobába kicsi,nem? Most éppen egy ilyennel szemezgetek,de félek,hogy nem lenne elég...Úgy látom nem lesz egyszerű nagymonitort/polcsugárzót szereznem 50e alatt... :W :D

  • Akos1994

    aktív tag

    Sziasztok!
    Denon PMA-255 UK-ról van valakinek tapasztalata/véleménye?
    Egy Tannoy F2--vel (60/120W, 88db érzékenység) szeretném párosítani. Láttam,hogy ez kimondottan az angol piacra készült és azt hallottam,hogy a kisebb Rotelek hangjára hasonlít (amit nem igazán tudom milyennek kell elképzelni). Szeretem a lágyabb,melegebb hangzást,de azért nem szeretném,hogy "összemossa" a zenét. Kicsit még félek attól is hogyan hajtaná meg a Tannoyokat 2×30 wattal. Megköszönném,ha valaki tudna véleményt mondani. :R

  • Akos1994

    aktív tag

    (#36328) nebulo5: Ezzel is egy kicsit bajba vagyok ugyanis sok olyan zenét hallgatok amihez ez a hangkép illik például chillout,IDM,ambient,akusztikus zenék viszont elég sok rockot is hallgatok. Ezek szinte fele-fele arányban vannak. Hallottam már azt is,hogy keményebb zenékhez,rockhoz nem annyira szerencsés ez az "angolos hangzás", nem tudom mennyire igaz. De igazából amikor jobban "elmélyülök" a zenehallgatásban akkor kevésbé ragaszkodok a rockhoz..két lovat meg úgyse tudok egyszerre megülni.. :D

    (#36334) kammerer: Az eladó állítása szerint 2005-ös és 25 ezerért hirdeti,irányárban. Úgy vettem észre, hogy az itthoni kicsit túlárazott használt hifi piacon ez egész jó ár..

    Nah azt hiszem jegeltetem vele,köszönöm a segítséget. :)

  • Akos1994

    aktív tag

    Sziasztok!

    Jelenleg így néz ki a khhm... "rendszerem" :D : Tannoy F2 polcsugárzó Cat5 kábellel, Denon PMA 255UK erősítő egy olcsó RCA-->3,5 jack átalakító kábel és egy alaplapi hangkártya.
    Az utolsó két elemen szeretnék fejleszteni. Gondolkoztam egy ESI Maya44 MK2-ön,de eltántorított,hogy 6,3 mm-es jack kimenete van és akkor kéne nem túlárazott és mégis jó minőségú 6,3 jack-->rca kábelt vagy pedig házilag gyártani egy kábelt. Belső felépítésről annyit találtam hogy kettő Wolfson WM8731 D/A konverter van benne. Használtan 8 ezerért tudnék egy ilyet venni.
    Vagy pedig néztem Behringer UCA202-t,és ez a teszt eléggé meggyőzött. Ilyet ebayről 6 ezerért tudok rendelni újonnan cakompakk és egyből RCA-s. A Behringernél csak a 48khz/16bit mintavételezés zavar,de őszintén szólva ennyi pénzért ez nem is annyira nagy mínusz. A felépítését most ne nézzük,ha széthullik a műanyag ház,csinálok neki egy visszafogott kis fadobozt,a tartalom lenne a lényeg. :)
    Melyiket válasszam?

  • Akos1994

    aktív tag

    Sziasztok!

    Denon PMA-255UK-Tannoy F2 pároshoz szeretnék DAC-ot venni. Most jelenleg alaplapi hangkártyáról megy a zene,gagyi kábelekkel.
    Ez a teszt a Behringerről nekem elég meggyőző volt,főleg 5k-ért. De elmennék 15-18k-ig is,és akkor használtan talán már (belépő kat.-hoz képest) egész jó dac-ok vannak,gondolom.. Visszakerestem,Carat DAC-okról nem sok jót olvastam,mást meg nem tudom,hogy mit vehetnék ebben az árkategóriában használtan :F
    Érdemes ehhez a "rendszerhez" egyáltalán 24bit/96Khz tudású darabokat nézni? Ugyan minimális az ilyen anyagom jelenleg,de nem is tudom megtapasztalni a különbséget az alaplapi hangkártya miatt..

  • Akos1994

    aktív tag

    válasz Akos1994 #50141 üzenetére

    Erre valaki esetleg? :F

    Ear001: A CD lemezről eszembe jutott szegény magyar tanárom, aki mindig elmondta, hogy mekkora egy ordas nagy hülyeség a CD lemez szókapcsolat ugyanis így az ember tulajdonképpen kétszer mondja a lemez szót egymás után,mert ugye a CD is már magában Compact Disc :D

    [ Szerkesztve ]

  • Akos1994

    aktív tag

    válasz mp54 #50304 üzenetére

    Ez számomra soha se volt egyértelmű mert pár éve mindenhol azt olvastam,hogy minnél vastagabb,sűrűbb szövésű függöny(vagy akármilyen más textil) ajánlott a hangok elnyeléséhez és egy ideje meg épp ellenkezőleg,azt hallom,hogy amin át tudok fújni az a jó a visszhang csökkentésére.. Most akkor,hogy van ez?

  • Akos1994

    aktív tag

    válasz t420s #50500 üzenetére

    Elírás,vagy ha tényleg komolyan gondolja a gyártó akkor annyi értelme/valóságalapja van mint az 5.1-es fejhallgatónak.. :U

  • Akos1994

    aktív tag

    Ne haragudjatok,hogy csak így belekotyogok (mint kezdő és abszolút senki) ,de szerintem nagyon sok mindent megoldana egy hosszú,de lényegre törő téma összefoglaló a topik elején.
    Nagyon sokszor visszatérnek a klasszikus kérdések,hogy mit vegyek x ezer forintért,és ha lenne egy összefoglaló akkor nem kéne Andorrának minden egyes áldott alkalommal elmondania (egyre ingerültebben),hogy nem ismeri az illetőt,hogy milyen zenei stílust hallgat,nem ismeri az ízlését ezért,neki kéne hallgatódznia..
    Az átlag ember azt se tudja kezdőként,hogy szólhatnak különbözőképpen különböző komponensek. Más a szemlélet,mert a processzor topikban megmondják neki,hogy ez és ez a legjobb ár-érték arányú és ez a leggyorsabb/legjobb. Az emberek nem tudják,hogy itt vannak ennél nagyobb differenciák is és egyéb tényezők.
    Illetve le kéne írni,hogy mégis mit nevezünk hifis,minőségi zenehallgatás alatt (még ha nem is egyezik ebben mindenki véleménye) és akkor azok a kérdések is elkerülhetőek lennének,hogy "milyen Logitech 2.1-es izét vegyek 10 ezerért"... Sokan el tudnék dönteni,hogy ide tartozik-e a kérdésük vagy sem.
    Az emberek sokszor nincsenek is tisztában,hogy hol kezdődik a hifi és hol véget vagy egyáltalán mit jelent..
    Lenne aki ugyanúgy sz.rna bele elolvasni és bebökné az egy mondatos kérdését,de úgy gondolom,hogy sokat javíthatna a helyzeten.
    És persze nem csak az imént felsoroltakra lenne szükség,hanem még rengeteg dolgot kéne leírni,de most nem akarok még 5 oldalnyit szöveget leírni....

  • Akos1994

    aktív tag

    válasz agoka07 #50556 üzenetére

    Nekem PMA-255UK és Tannoy F2 párossal nincs különösebb bajom a mély hangokkal,erőteljesen meghajtja a két Tannoy-t,viszont az is igaz,hogy a basszus +3 pöttynél van,de így számomra elég. Viszont,ha jól értelmezem,lehet,hogy pont ebben különbözik a 250 és a 255 : "The PMA-250SE internals are bigger, beefier and all new. Rated at a conservative 30 watts the sound is more subtle, better focused and the PMA-255UK kicks hard, sounding like a much bigger amp. The new design also delivers superior bass power & drive with better load handling."
    Ha a "new design" a 255UK akar lenni akkor lehet benne igazság.
    Viszont egy ideje nekem is beleült a fejembe a hifi bogár,hogy bizony azok az F2-es polcsugárzók kicsik nekem,főleg,hogy most állok költözés előtt és a jövőben 20nm-es lesz a zenehallgató helység..
    Valahogy úgy érzem,hogy vannak mélyek bőven,de nem azok az igazán mélyről jövő,dinamikában gazdag és részletező mélyek,hanem mintha egy kis doboz próbálna nagynak kinézni,illetve egy kis erőlködő próbálna nagy lenni. Főleg mintha akusztikus,jazz zenéknél lenne ez az érzés. Nem te is valami hasonlót érzel/hallasz véletlenül? Ezért is leszek majd nagy bajban úgy érzem,egy rendszer bővítés/cserekor,mert így már végképp nem tudom,hogy a "láncnak" melyik eleme lehet a ludas.. Persz nem olyan nagy probléma ez,csak hát az a "bogár" ott motoszkál.. :D

  • Akos1994

    aktív tag

    Nemrég beszereztem egy kicsivel 10 ezer forint alatti TDA1543 alapú kínai DAC-ot.
    Az árához képest hozott változás mértékén eléggé meglepődtem így alaplapi hangkártya után. Elsőre az ugrott be,hogy miért nem vettem én már ilyet egy évvel ezelőtt, a második gyötrő gondolat pedig az volt,hogy mennyire részletről maradhattam le idáig, úgyhogy most gyakorlatilag "újrahallgatom" a zenei gyűjteményemet. :) Pedig csak egy 8-9 ezres kínai csodáról beszélünk..
    Jelenleg alaplapi hangkártya (ALC888) optikai kimenetéről megy,de nem tudom,hogy SPDIF-ről vagy pedig optikairól tápláljam a szerkezetet és,hogy ehhez érdemes-e egy normálisabb hangkártyát venni amiknek (állítólag) általánosságban jobb a digitális kimenetük az integrálthoz képest.
    SPDIF vs. optikai kábel témában egymásnak ellentmondó infókat találtam külföldi fórumokon,ezért vagyok tanácstalan,hogy melyiket használjam jobb minőség eléréséhez, illetve zaj és egyéb más anomáliák elkerülése céljából.
    A következő kérdésem még majd az interkonnekt kábelek kiválasztásával kapcsolatos lesz,de azokból egyelőre nem is néztem ki konkrét darabokat..

    [ Szerkesztve ]

  • Akos1994

    aktív tag

    válasz AMDFan #52087 üzenetére

    Akik nem csak alternatívpop-ot hallgatnak azoknak már nem is fontos a zenehallgatás?
    Csak a pénzt szórják bele az egész rendszerbe, mindig elégedetlenek 2 nap után egy több tízezres komponens cseréjével és soha nem képesek élvezni a zenét, vagy élvezettel végig hallgatni egy albumot?
    Van az az "audiofil" típus ember aki a többmilliós rendszere elé keserű szájízzel ül le mindennap és állandóan cserélget és csak audiofil teszt CD-ket képes hallgatni,de azért van átmenet is.. :D
    Nyilván csak finoman akartad megfogalmazni neki, hogy ilyen zenéhez szerinted nem kell ilyen rendszer csak egy kicsit kétértelmű lett...

  • Akos1994

    aktív tag

    válasz bmakszim #52092 üzenetére

    Akkor úgy néz ki, hogy nem fogalmaztam egyértelműen.
    Én pont AMDFan bejegyzését kifogásoltam, mert úgy hangzik, mintha azt akarná mondani, hogyha nem kizárólag Vivaldit meg Miles Davist hallgatsz, hanem csak könnyed alternatív zenét akkor jó neked az aktív hangsugárzó 'oszt kész.
    Pont az ő állítása ELLEN érveltem, szóval nem tudom miért támadtál le te is.
    Én pl. az első szerény rendszeren összeállítása előtt nem épp olyan műfajokat hallgattam mint most, és szerintem pont egy kifinomult rendszer ébresztheti rá az embert arra,hogy eddig milyen sok élményről lemaradt és hirtelen el kezd értékelni más műfajokat is. Olyan apró részleteket hallhat meg és annyira más élmény lesz,hogy egy kicsit megváltoztathatja az ízlését. Persze nem gyökeresen,de azért (szerintem) jelentősen.

    Azt viszont továbbra se értem,hogy mondjuk egy embernek akinek a hifizés hobbiként van jelen annak miért lenne kevésbé fontos vagy fontosabb a zenehallgatás. Vagy ezt mondjuk hogy sikerült leszűrni abból a 10-15 számból.. mert attól még űzheti a hifizést hobbiként.

    [ Szerkesztve ]

  • Akos1994

    aktív tag

    Valaki tudna ajánlani hangszórójavításra megbízható üzletet / embert Budapesten vagy környékén?
    Shalafi66-ről hallottam még, hogy ő foglalkozik ilyennel,de Mezőkövesd sajna messze van. :(

  • Akos1994

    aktív tag

    Sziasztok!

    Denon PMA-255UK erősítőmön a bal hangsugárzó sokkal hangosabban szól. A jobboldalin is van hang,de sokkal halkabb és egy kicsit olyan mintha az egész mono lenne, amikor meg benyomom a source directet hirtelen jó lesz minden, a balansz is helyre jön. Először azt hittem, hogy a hangsugárzó és az erősítő közötti kábellel van valami, de fülessel is ezt csinálja.. Foobart használok, de más lejátszóval is ezt tapasztalom..
    Az erősítővel lehet valami?

  • Akos1994

    aktív tag

    válasz RetepNyaraB #52938 üzenetére

    Ez bennem is felmerült, hogy akkor marad directbe, csak én se véletlen használom direct nélkül ugyanis a szobám akusztikájának köszönhetően nagyon hiányzik az a pici + treble.. :( Tudtommal a szoftveres EQ meg nagyon szar eredményt tud adni.. javítson valaki ki ha tévedek..
    Szóval arra lennék kíváncsi, hogy tényleg van-e valami baja vagy csak valami egyéb banális dolog lehet a háttérben..

  • Akos1994

    aktív tag

    válasz kisboxi #52948 üzenetére

    Nem néztem még bele amióta vettem, hogy mennyire poros, de holnap akkor, ha otthon leszek lekapom a tetejét ééés....és inkább feltöltök ide egy fotót a belsejéről ami előtt elkezdem vaktában WD40-el fújkodni, valaki biztos jobban tudja, hogy hol lehet a baj. Aztán hátha csoda történik.
    De akkor megköszönném, ha valaki Bp. környékén tudna ajánlani valami megbízható szakit.. :R

  • Akos1994

    aktív tag

    válasz trufa12 #52957 üzenetére

    Erősítő nélkül nem fog semmi sem megszólalni, az aktív sub azért aktív sub, mert saját magát meg tudja hajtani, de ez nem azt jelenti, hogy a frontot rá tudnád dugni és szólna.
    Subbal nem szoktak zenét hallgatni (ha ez a célod vele) és ha szoktak is akkor is olyannal ami ennél 5× drágább, amit linkeltél az csak mozira jó.

  • Akos1994

    aktív tag

    Az említett módszer csak akkor menne, ha el tudnád érni, hogy a laptopod tárhelye mass storage-ként látszódjon, ami nem fog menni. és akkor sem tudnád laptopról vezérelni.
    Az lehet, hogy te nem ismered a csatlakozóját, de mi sem vagyunk gondolatolvasók, nem fogjuk kitalálni, hogy milyen egybeizéd van, ha lefényképeznéd a csatikat vagy leírnád a modellszámot akkor tudnánk segíteni...
    Amúgy nagy valószínűséggel van rajta AUX bemenet. Veszel egy 3,5mm jack APA - 3,5mm jack APA kábelt és összedugod az AUX-ot és a laptopod fejhallgató csatiját.

  • Akos1994

    aktív tag

    Sziasztok!

    Rendelkezek egy Denon PMA-255UK erősítővel és egy Tannoy Mercury F2 hangsugárzó párossal. A tannoy hangjával/karakterével meg vagyok elégedve, ám mégis lenne egy kis problémám ami nem hagy nyugodni régóta. A mélyek nem azok az igazán mélyről jövő,dinamikában gazdag és részletező mélyek, hanem egy picit vékonykán szól.. vagy ordíttatni kell (és akkor viszont veszettűl élvezhető) vagy az erősítőn a basszus potit felcsavarni egy kicsit, de ekkor pedig hallhatóan csak kiemeli és így se lesz az igazi, csak inkább átverem vele magamat..
    Ajánlották már, hogy cseréljem őket álló Tannoy dobozokra, (ha már meg vagyok velük elégedve) és szerezzek egy combosabb erősítőt. Ez idáig rendben, de most állok egy költözés előtt, a leendő szoba 13nm lenne. Sokszor hallottam az eféle szobaméret és álló hangsugárzó kapcsolatára azt a kifejezést,hogy "nem tudja magát kifutni" ekkora helységben. A kifejezést amúgy sohase tudtam pontosan értelmezni, hogy hogyan is kell ezt elképzelni, miért fog szarul szólni stb..
    Mi a tapasztalataitok, ti beraknátok álló dobozokat ilyen méretű szobába?

    [ Szerkesztve ]

  • Akos1994

    aktív tag

    válasz #10726912 #55900 üzenetére

    Sejtettem én, hogy ebben a topikban nem lehet csak úgy pongyolán bánni a szavakkal következmények nélkül... :U ;)
    Sajnos nem jár hozzám senki se hallgatózni. A forrás egy számítógép alaplapi optikai kimenete, erre jön egy két méteres optikai kábel, utána egy félig DIY TDA1543 alapú DAC. Én már összeforrasztva vettem meg, előző tulaja néhány gyengébb alkatrészt kicserélt rajta,de nem kell semmi komoly tuningra gondolni. (RCA dugók, talán valamelyik kondenzátor..). DAC-erősítő között egyelőre valami gagyibb kábel, de a teszkós műanyag "piros-fehér" dugós RCA-tól azért fényévekkel jobb, teszteltem. (Mostanában felkapott Van damme "csoda" IC tervben van..) A tannoyok pedig töredelmesen bevallva CAT5-el vannak összekötve az erősítővel. (itt is Van Damme hsz. kábel tervbe véve..).
    Lehet akkor, hogy a normálisabb kábelezés után megpróbálok valakinél hallgatózásért könyörögni, mert tényleg én se mernék bele fogni a cserélgetésbe, elég volt ez tanulópénznek.. De akkor az álló dobozt elvetem, mint ötletet mindenképpen.

    MasterMark: DIY ez is, fél centi vastag, CNC-vel méretre vágatott acél "lapok" maga a talp és az "állvány", közötte pedig egy jó vaskos zártszelvény hegesztve "oszlop" gyanánt, a talpán nincsenek tüskék,de mivel egy vastag szőnyegen van, ezért nem láttam olyan nagy szükségét. Eléggé masszív szerkezet, szerintem funkcióját betölti, bőven jobb mintha íróasztalon lenne.

    [ Szerkesztve ]

  • Akos1994

    aktív tag

    válasz liszi70 #55903 üzenetére

    Köszi, akkor mégis csak nem vetem el azért az állót próba erejére.. Egyébként a hálószoba külön lesz egy szintén 12-13nm-es szobában, "Hifis szobában" csak íróasztal, polc, talán kisebb szekrény, kétszemélyes fotel és padlószőnyeg. Szóval valamennyire kettéoszlana, nem lenne annyira sűrűn bútorozva..

    BBéci: Akartam koax kivezetést a lapomra, de sajnos nem találtam, gyárilag hátlapon nincs. Azt hiszem egy PCI-os hangkártyát veszek majd amin van koax. A kérdés az, hogy itt nem annyira számít, hogy milyen a kártya (pl. valamelyik régebbi creative megteszi) vagy itt se mindegy milyet veszek?

    [ Szerkesztve ]

  • Akos1994

    aktív tag

    Sziasztok!

    Kőzetgyapotos akusztikai panelt szeretnék készíteni és ehhez szeretnék segítséget kérni.
    Költözés alatt állok, régi szobámba is már akartam néhány panelt, most egy ideiglenes szobába van/lesz a hifi egy fél évig, utána pedig a végleges helyére kerül ahol szintén 90% hogy kell majd visszhangot csillapítani.
    Jelenlegi szoba 3,8×3,2 méteres, ahová tudtam szőnyeget raktam (kb szoba 3/4-e) , bent van egy 140-es ágy + íróasztal + kisebb tv állvány. Két hosszabb fal szinte csupasz, egyiken padlótól plafonig beépített szekrény van, másikon meg egyszerűen nincs semmi, egy-két kép meg egy óra.
    A visszhang már nemcsak azért zavar mert középtartományon kívül szinte nincs is semmi ami kijönne a hangsugárzókból, hanem a puszta létezés is idegesít ilyen visszhangban.
    5 centi vastag kőzetgyapotot tervezek venni, mekkora és hány darab panellel kéne kezdenem?
    Legyenek nagyobbak és kevesebb vagy inkább sok kisebb méretű készítsek?
    Mellékelnék még mellé egy paintes csodarajzot, hogy átláthatóbb legyen.. :D

    [ Szerkesztve ]

  • Akos1994

    aktív tag

    válasz MasterMark #56908 üzenetére

    A fő visszaverődési felület ha jól értem akkor az ágy mögötti fal lenne (ajtó melletti rész) ami pont a hangsugárzókkal szemben van, ugye?

    Liszi70: Köszi :R

  • Akos1994

    aktív tag

    Sziasztok!

    Valaki meg tudná nekem mondani, hogy pontosan mit kell az alatt érteni, hogy egy túl nagy űrtartalommal rendelkező hangsugárzó miért nem tudja kifutni magát egy túl kicsi helyiségben (legyen ez pl. 13nm) és pontosan miben is nyilvánul ez meg, mi is történik pontosan?
    Mélyproblémáim vannak a Tannoy F2-kel, még pedig az, hogy nincs olyan igazi testes,dinamikus mély hangja, de most nem részletezném már kiveséztük.
    Többször elmondták, hogy van azért más tényező is a rendszeremben ami okozza(okozhatja) a problémát, de azért igazi mélyeket akkor se várjak egy 14 literes doboztól, tenyérnyi hangszóróval, ha ezeket helyrehozom. De az is elhangzott, hogy állót se vegyek ilyen kicsi szobába. Mindenki lebeszél az álló hangdobozokról, miközben egy kisebb álló és egy méretes polc/monitorsugárzó is lehet ugyanúgy 20-23 literes. :F Mindenki mondja, hogy nem lesz jó, de arról nem esik szó, hogy az 50 literes óriás vagy már a 20 literes "kis"állódoboz vagy akár monitor is sok lesz, vagy esetleg a fizikailag nagyobb hangszóró lesz túl sok és amire értelmes hangokat adna ki addigra a kis szobában lerepülne a fejem a hangnyomástól. :F Feltenném a kérdést, miről lehet észrevenni, hogy adott hangsugárzó nem tudja magát kifutni az adott helyiségben?

  • Akos1994

    aktív tag

    válasz blattida #59033 üzenetére

    Köszönöm, így már értem. :R
    Azt esetleg nem lehetne kiszámolni, (figyelembe véve a szoba bútorozottságát, pontos légköbmétert) hogy mekkora hangsugárzót lehet betenni ami még ezen a határon belül van?
    A szobából még nyílik egyik irányba egy szabvány 90-es ajtón egy ugyanilyen 13nm-es szoba, de gondolom az a lényeges, hogy az adott tér mekkora és csak akkor érne valamit ha a 3.5méteres falnak a fele minimum le lenne bontva és nem csak egy 90×210-es lyuk van, ugye?

  • Akos1994

    aktív tag

    válasz simongab #59041 üzenetére

    Legtöbbet akusztikus zenét,ambientet, de azért van bőven rock is, post rock, ritkán klasszikus vagy "modern klasszikus" is becsúszik (Ludovico Einaudi).
    Sorolnék párat: Nirvana, Placebo, Pink Floyd, Bullet For My Valentine, Parov Stellar stb..
    Például itt van egy nemrég felfedezett album amit veszettül szeretek hallgatni a Tannoyokon:
    Lisa Germano - Geek The Girl
    Akusztikusak közül most ezekre vagyok rákattanva:
    Estas Tonne, Karim Baggili

    Liszi70, Blattida: Értem, én is sejtettem, hogy próba nélkül nem úszom meg, csak elég nehéz találni és még kölcsön is kérni, meg hogy közel legyen.. :(
    De amúgy Tannoy Profile 636-ra vagy 611Mk2-re nagyon vágynék, azok még 20 liter körül vannak, nagyobb hangszórókészlettel, már csak a DC hsz. felépítéssel kéne megismerkedni(hallgatni), hogy miben is más..de kétlem, hogy nem tetszene. :D
    Simongab: Ahogy nézem őket,úgy tűnik,hogy ráadásul mindkettő zárt.

  • Akos1994

    aktív tag

    válasz simongab #59043 üzenetére

    A DC a Tannoy dual concentric hangsugárzóit takarja, és gyakorlatilag coax felépítés, a magas a mélyközép közepébe, kicsit hátracsúsztatva van elhelyezve.. Feslőbb kategóriás hangsugárzóikba rakták, az én F2-ömben meg sima különálló driverei vannak (és amúgy elől van a reflex nyílás). Nagyon dicsérek,azért is akarok majd egy dual concentric-es tannoyt meghallgatni a jövőben.. De szerintem tuti ennek az építésnek is van hátránya az előnyökön kívül mind mindennek a hifiben.. :) Amúgy pont ezért szeretnék az angol cuccoknál maradni, mert egy-két kivételtől eltekintve tényleg olyan zenéket hallgatok (szerintem) ami illik is ehhez a stílushoz.
    Egy Denon PMA-255UK erősítőm van hozzá, erre mondták még, hogy kevés lehet a csatornánkénti 30W, (volt is itt ma erről vita). Ha nem kéne olyan sokat rádobnom lehet le is cserélném valamelyik jobb Marantzra.. A Denont 20-ért vettem, láttam múltkor, hogy volt egy Marantz PM66SE 30k-ért AVX-en. Nekem már csak a táv megérne egy 10-est, nemhogy a plusz wattok és feltételezett jobb hang. (lehet nyugodtan mondani, hogy az igazi audiofileknek nem kell táv :D ). Plusz cat5 kukába dobom, helyette Van damme csoda hangszórókábel lesz és a szoba akusztika javítása.. Aztán majd ha utána se lesz jó akkor térek rá a hangsugárzó cserére.
    szerk.:Dorian kolléga amúgy ajánlott még egy JPW ML610-est,(köszönet érte) ez állítólag az angolos hangzás mellett elég erős mélyekkel rendelkezik, majd lehet megfülelem azt is ha lesz rá lehetőségem.

    [ Szerkesztve ]

  • Akos1994

    aktív tag

    válasz andorra #59155 üzenetére

    Annyit azért meg lehetne tenni szerintem, hogyha pl. XY tudja saját magáról, hogy az "angol iskolát" kedveli és más úgyse fog bejönni, már csak a hallgatott zene stílusok miatt se, akkor ne az legyen, hogy akar egy (teszem azt távos) erősítőt venni, használtan 40 ezerig, és az az összes válasz, hogy "próbálj ki mindent" és társai.. Hanem valaki akinek van is tapasztalata, mondjuk Marantz/NAD/Rotel stb. (és akármilyen egyéb angolos erősítő) közül mond egy párat ami jó lehet.. Aztán XY jobb esetben úgyis elmegy meghallgatni párat, és eldönti melyik a leszűkített körből NEKI a legjobb hangú, ha meg nem akkor vessen magára. Csak szerintem az a legnagyobb baj, hogy a topikban lakók konkréttanács-ellenes tagjai már egy ilyen kérdésnél is csak ontják magukból a tartalmatlan beszólogatást.
    Tudom, hogy most már ott van egy téma összefoglaló az elején,de abban is fel van sorolva 3-4 márka és kész.
    Én a fenti felvázolt szituációban vagyok például, de ha fel is tennék egy ilyen kérdést élesben, biztos hogy a válaszok 50-60%-a "szokásos" lenne.. :(

    bajnokpityu: Az AVX szerintem már ott van elcseszve, hogy beengedtek oda kereskedőket és forgalmazó cégeket, meg maga az admin is vagy 20 évig valami hifi kereskedő volt.. És az ilyen cégek nyomják a saját (gyakran nem is olyan jó) termékeiket + még a seggnyaló haverok az egekbe magasztalják mindenhol az összes termékét, adott cégnek, ami megtévesztő lehet.. A sok birka meg megy utána. Apróhirdetésekről meg nem is beszélek amikor egy újonnan 25-30 ezres, áruházi jamo studio 170 álló hangsugárzót le "háj-end"-eznek haverok és kisregénybe írják le, hogy milyen jó a hangja és milyen jó vétel 40 ezerért.. És nem a levegőbe beszélek, mert az említett dobozt már birtokoltam én is, még réges-régen, tudatlan fejjel.

    [ Szerkesztve ]

  • Akos1994

    aktív tag

    válasz EQMontoya #59203 üzenetére

    Én is valami ilyesmit akartam megfogalmazni, árkategóriák szerint felsorolni olyan darabokat amik szélesebb körben elismertek, akár a jó megépítettségük okán, akár azért mert jó ár-érték arányuk van, vagy valamiben kiemelkednek adott márka sorozatának típusai közül. Pl. ilyen lehet a még pár éve nagyon sokat ajánlott NAD 3020 / Marantz PM-66SE / Pioneer A-600 / Denon PMA 255UK aminek szerintem szintén baromi jó ár/érték aránya van. Sajnos nekem nem ugrik be több, de gondolom az alapkoncepció érthető.
    Gyűjtögetni kéne egy listát, és a képviselt "iskola" ill. ár szerint rendszerezni őket. Utána pedig vastagon oda írni, hogy ettől még meg kell hallgatni többet közülük, nem elég egyet meg venni találomra és a lista nem szentírás, csak útmutató, hogy akik belekeverednek egy-egy sorozat darabjaiba, ki tudják szűrni melyek a jobban sikerült darabok és melyik amelyik kissé kommerszebbek.
    Úgyszintén hangsugárzóknál egy példa, hogy Tannoy Mercury M sorozata nagyon jól sikerült saját kategóriájában, majd a Fusion meg Mx sorozat egy kicsivel gyengébb eresztés lett és utána a Mercury F sorozat megint egy "vissza a gyökerekhez" lépés volt a Tannoy részéről..
    Minden ismertebb márkából szerintem lehetne egy ilyen listát készíteni a kiemelkedőbb készülékekről.
    Aztán aki fel bírja fogni a téma összefoglalót, az majd fog is rendszerben gondolkozni. Egy ilyen felsorolás szerintem nem jelenti azt, hogy ne lehetne ugyanúgy rendszerben gondolkozni, pont azért mert ez egy átfogóbb lista lehetne.

  • Akos1994

    aktív tag

    válasz BBéci #59211 üzenetére

    Oké,hogy az ember próbáljon hozzá/ki minél több komponens a meglévő elemekhez. De tegye fel őszintén a kezét akik végig próbálgatott min. 3-4 különböző márkának, egyenként 3-4 típusát márkán belül, vagyis kb. 10et vagy annál többet, amikor ki akart választani...egy.. mondjuk egy erősítőt. Van már annyi elképzelésem,hogy tudom, hogy mit szeretnék, hallottam már 2-3 különböző karakterű rendszert az enyémen kívül. Látok apróhirdetésben egy készüléket, kell is hozzá szerencse,hogy ne 300km-re legyen tőlem. Meghallgatom,elviszem, még az eladó jóindulata is kell hozzá, hogy ígérje, hogyha nem jön be otthon saját cuccal akkor visszavihetem. Mert ez se magától értetődő mindenkinél.. Vagy bemegyek egy hifibarlang-szerű használt hifi értékesítő helyre (ahol persze minden drágább mint magánkézből) ahová magammal viszem a hangsugárzómat, de az mégse a saját szobám ami szintén befolyásolja a kapott eredményt, és vagy nem is lesz akkora választék vagy teljesen máshogy fog szólni otthon. De legalább oda csak egyszer kell utaznom és tettetni a kamu vásárlót aztán "még gondolkozok rajta" jelmondattal lelépni és levonni a következtetést a hallottakról. Egyszerűen én is abba a körbe estem,hogy nincsenek ismerősök akikhez át lehet menni hallgatózni, ha használtban gondolkozik az ember akkor meg még bolt se lesz ahol pont azok vannak amikre kíváncsi. Ha egy-két fórumos ember fel is ajánlja,hogy ugyan már menjek át hozzá, akkor is rengeteg idő és pénz csupán pár készülék meghallgatásáért. És akkor ez egy teljesen kezdő, idetévedt embernek ez egyenesen sokkoló lehet, hogy nem abban az értékrendszerbe kell gondolkoznia, mint eddig,mert ez egy teljesen más világ.
    Akkor rendben, visszavonnom én az eddigi hülyeségeimet, csak akkor mégse tudom,hogy mégis merre tovább.. Mert 2-3 készüléknél többet én se tudnék meghallgatni vásárlás előtt.

  • Akos1994

    aktív tag

    válasz krichd1 #59215 üzenetére

    "Én amikor első hifimet raktam össze, legalább 20 erősítőt, hangdobozt meghallgattam, igaz különböző helyeken, nem mindet otthon. Visszatekintve ez is kevés volt, rengeteg minden kimaradt."

    És ha szabad kérdeznem mindezt hol/hogyan/kinél tetted? Ismerős / találkozó / használt kereskedés? Ha van valami konkrétum akkor szívesen fogadnám. :R

  • Akos1994

    aktív tag

    válasz liszi70 #59455 üzenetére

    Azt esetleg meg tudnád mondani, hogy hol vannak róla a fotók? Mintha derengene, hogy házimozis topikban posztolt volna néhány képet, de nem találom, viszont a szoba alakja, (meg hogy pontosan hogy néz ki) nagyon érdekelne.. Ugyanígy 13nm-es szobám lesz,(majd ha végre kész lesz) csak a franciaágy+ruhásszekrény egy másik 13nm-es szobában lenne, tehát kicsit kevesebb bútorral..
    Mindenhol csak azt olvasom, hogy ilyen kicsi térben hatalmas állóhullámok lesznek, és ordenáré +10db-s kiemelések várhatóak 300-150hz alatt.. Meg, hogy max 150 centi lehet a két sugárzó között, én meg üljek be 130 centire elé és akkor talán jó lesz.. :( szóval csak meg akarom magamat nyugtatni..

  • Akos1994

    aktív tag

    válasz Mezga Aladár #59462 üzenetére

    Visszaverődési pontokra nem próbáltál meg 10-20 centi kőzetgyapotot tenni? 20 centi már állítólag hat is valamit a mélyre.. Vagy diffúzor esetleg.. De az is gondolom problémás, mert nem elég nagy a tér, hogy szétszórja rendesen a hangokat.. Jó lenne ha valahogy azért lehetne kezelni az elhelyezésen kívűl a kicsi szobákat akusztikailag..

    Tamoo: Köszi :R

    Szerintem tamoonak így nézegetve a gipszkarton/nikecell + a téglalap alakú szoba azért sokat segít..
    Nekem teljesen kocka szinte, 3,6×3,7 asszem, belmagasság olyan 260 vagy 270 lesz..

    [ Szerkesztve ]

  • Akos1994

    aktív tag

    Sziasztok!
    USB DAC-ot nézegettem olyan 20-25 ezer forintig,használtan. Most jelenleg egy Hifidiy.net TDA1543-as DAC-om van, erről szeretnék továbblépni.
    A rendszerem: Denon PMA-255UK erősítő, Tannoy mercury F2 hangsugárzó, Van damme kábelek.
    AVX-et szoktam nézegetni, ott ebben az árban általában csak a fejeserősítős vagy esetleg célzottan csak 6,3mm-es kimenettel rendelkező USB-s konverterek bukkannak fel.
    Közben krichd1 kolléga mondta,hogy ebben a kategóriában azért ne várjak akkora előrelépést én meg elbizonytalanodtam.
    Cambridge Audio 640C féle "digital in"-el rendelkező CD lejátszó jutott még eszembe, első gondolatom az volt, hogy ennyi pénzért, (használtan) biztos az is egy olyan "mindenre jó, de valójában semmire sem igazán" eszköz, de bizonytalan vagyok, tesztekből se derült ki számomra, hogy hol lehet az említett használtan huszon x ezres (SMSL,Musiland stb..) kínai dac-okhoz képest.
    Vagy már érik bennem a gondolat, hogy veszek egy régi, de magasabb kategóriás CD lejátszót (erre is 20-25k-t szánnék) a jelenlegi DAC mellé és akkor a zenéim 70-80%-át (amit arra érdemesnek találok) írott CD-ken hallgatnám, ha ez már "ugrást" jelentene. A maradékra meg marad a PC és a jelenlegi olcsó dac. Naivan azt gondolom, hogy kevesebb pénzért jóval többet kaphatok, ha vállalok egy kis kompromisszumot.
    A hifidiy-es kínai D/A konverteremen az alaplapihoz képest amúgy most már jobban elkülönülnek a mélyhangok, gyors dobhangoknál nem mosódik össze annyira a zene, de olyan kolosszális változást nem vettem észre a hangkép többi tartományában illetve az előbb említett se olyan húú,de nagy változás. Nem tudom igazából, hogy mi az amit elvárhatok egy feljebb lépéstől..
    és akkor végére a kérdés: általánosságban mennyivel nyújt többet egy 20-25 ezres CD lejátszó egy azonos árú DAC-hoz képest?

  • Akos1994

    aktív tag

    válasz EQMontoya #59647 üzenetére

    A CD lejátszót a saját beépített DAC-jával használnám, a meglévő kínait meg meghagynám asztali gépre,másodlagosnak.. Gyakorlatilag csak azért mert ha már megvettem miért ne, másrészt azért legyen valami ameddig nem írom ki a CD-t, vagy ha találok 2-3 zene számot ami tetszik és nem akarok azért megint új cd-t írni. De nagyrészt a CD lejátszót használnám.

  • Akos1994

    aktív tag

    válasz BBéci #59650 üzenetére

    Látom-látom :( Csak lejárt a szerkesztési időm.. Plextor gyártott ilyen jobb minőségű,külső és ennek a célnak megfelelő írót,ugye? Azt hiszem ez se lesz könnyű menet..
    Ha lemondok az USB-s DAC-okról akkor is úgy látom nem sokat lehet érdemben forrást fejleszteni ennyiből. :(

  • Akos1994

    aktív tag

    válasz krichd1 #59664 üzenetére

    Értem, köszönöm, ez idáig nekem nem esett le, de van benne ráció, hogy az összeszereletlen "forraszd magad", doboz és USB nélküli DAC körülbelül ugyanaz, csak pont ezt spórolják meg..
    A CD lejátszóról reggelig én is lebeszéltem magamat. Akkor marad az állvány fejlesztgetése, illetve lehet, hogy elkezdek távos erősítők körében hallgatózni. Az az igazság, hogy ameddig íróasztalnál volt addig kivitelezhető volt táv nélkül, de az utóbbi egy évben már macera volt a táv hiánya. Marantz-okra mondják mindig, hogy jól el vannak a Tannoyokkal, de természetesen igyekszem majd más márkákat is meghallgatni. Erre mondjuk majd olyan 40-45-öt szánnék.

  • Akos1994

    aktív tag

    válasz #68216320 #59755 üzenetére

    A coax valamivel jobb hangot ad, de csak rövidebb távra érdemes használni.. A téma összefoglalóban meg benne vannak a részletek erről is.

    [ Szerkesztve ]

  • Akos1994

    aktív tag

    Sziasztok!

    Marantzéknál a sima modellek (pl. PM57, PM68 stb..) sokkal kommerszebbek mint a SE / KI végződésűek?
    A PM xx sorozatnál csak a 66SE / KI-t meg talán 44SE / 54SE-t emelik ki mindig, de az SE-k közül is leginkább a 66-os kerül porondra, zenehallgatásra igényesebb körökben, meg úgy általában ezekről van teszt, a többiről meg semmi. Viszont a fiatalabb PM xxxx (6001, 4001 stb..) modellekről meg kivétel nélkül mindenki áradozik, nincs ignorálás illetve SE modellek lényegesebb kiemelése..
    Változott a marantz is és az utóbbi 10 évben és már jobban elhatárolódtak a kommerszebb modellektől vagy miről is van szó? Kétlem, hogy annyi fejlődtek volna az erősítők, analóg mind, van aki PM66SE-ről egy 1972-es Marantz 1060-ra váltott..

  • Akos1994

    aktív tag

    Mai napom ismerősöm megajéndékozott egy Pioneer PL-640 lemezlejátszóval és egy rakat LP-vel.. :)
    Megkérdeztem, hogy mi a terve a földön lévő dobozokba rakott LP-kel.. Festés van náluk, épp most akarja kidobni őket, csak sajnálja,de amúgy neki csak a helyet foglalja.. Több se kellett.. :) De ha már viszem akkor tessék a lemezlejátszót is elvinni. Neki nem kell.
    Plexin van egy pár jó mély karc,de amúgy a lejátszó külsőre teljesen jó. A beállításhoz viszont nem értek, de van egy gyanúm,hogy a tű már nem jó, majd lefotózom. Szerintem nem is úgy szól mint kéne, bár most még csak házimozi erősítőn ment, mert a kis Denon-on nincs phono fokozat. Találtam róla HFM-es összehasonlító tesztet is. Alkalmas ez a készülék minőségibb LP hallgatásra vagy nagyon kommersz kategória? Érdemes vele foglalkozni, ne adj isten kicsit fejlesztgetni (RCA aljzat beépítés, másik RCA) ? Tudom, hogy a komolyabb készülékek egészen más dimenzióban következnek, de kedvet kaptam, hogy néha vinylt hallgassak.. Ha már ingyen volt. :)

    [ Szerkesztve ]

  • Akos1994

    aktív tag

    válasz blattida #59945 üzenetére

    Köszi, akkor majd meglátom, hogy mennyire jön be az LP-zés, addig eljátszadozgatok vele, meg veszek egy tűt.. Volt bennem egy remény, ha egyberakták teszten akkor azért talán hasonló kategória a "rút kiskacsával", de akkor mégse..
    Kicsit olyan dinamikátlannak éreztem eddig, túl sok a magas, és mintha a kelleténél több sercegés lenne.
    De valószínű nem erre költeném a pénzt, mert a 90%-ban használt digi forrásom is vérzik egy-két sebből meg még a rendszerem se tökéletes. :U

  • Akos1994

    aktív tag

    válasz andorra #59969 üzenetére

    Nyilván nem azért írta, mert otthon akarná gányolni.
    Azért jött ide, hogy esetleg rájönnön, hogy nem-e ő cseszett el valamit, és nem a készülék a hibás.
    Másodsorban az emberek 99%-a (ha nem az ebayes szappantartóműanyagos t-ampot rendel 5 ezerért) akkor már elgondolkozik, hogy csak letesztelték legalább egyszer a gyárban ( főleg egy 500 db-os limitált sorozatnál) és lehet valamit ő rontott el.
    Gondolom ezt te is realizáltad csak ismételten nem bírtad leküzdeni elemi vágyadat, hogy ne köss bele. :o
    Gratulálok.

    [ Szerkesztve ]

  • Akos1994

    aktív tag

    válasz nokia5201978 #59989 üzenetére

    PMA 250-ről van itt vélemény ha visszakeresel, mélytartománya nem az igazi.. Ettől függetlenül lehet, hogy a 260-as más, teljesítmény alapján is teljesen más felépítésű lehet. Illetve nekem van egy 255UK-m, ez elméletileg kimondottan angol piacra készült, angolosabb hangzásvilággal és egy fokkal minőségibb alkatrészekből. Ezek is olyan 20 ezer forint körül mennek. Ami hátrány lehet, hogy gondolom a 260-hoz sincs táv, én épp ezért készülök majd eladni.. De ez inkább egyéni szoc.probléma.
    Meg kell hallgatni (gondolom már megtetted) és ha olcsón adja és neked megfelel ez a szint illetve a hangja akkor hajrá.

    [ Szerkesztve ]

  • Akos1994

    aktív tag

    Kammerer:
    Amióta elkezdtem érdeklődni a hifi iránt azóta szép lassan gyökeresen megváltozott a zenei ízlésem.. Nyilván nem csak emiatt volt, de a kimondottan szar tucathangkeltő eszközökön ami az átlag magyar háztartások 90%-ban egyedüli opcióként fellelhető, na azokon soha se hittem,hogy egyszer én hallgatnék klasszikus vagy akusztikus zenét. És amint összeraktam egy alap rendszert, ami már jóval túl lépett az előbb említett eszközökön, hirtelen egyre több műfajt elkezdtem élvezni, és szép lassan fokozatosan áttértem más zenékre.
    Más lett a fontos, más világ tárult fel előttem. Egy elektronikus zenét szinte bármilyen alap cucc meg tud szólaltatni, a magas visít, a mély düböng a loudness által és kész.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák