Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Cleinor

    tag

    Sziasztok!

    Tanácsotokat szeretném kérni hangfal vásárlással kapcsolatban.
    Most fogok venni egy Pioneer SA-610-es erősítőt -ha minden jól megy- és ehhez szeretnék egy hangszórót párt venni.

    Elképzelésem van, számokban mérhető méghozzá 25000ft.

    Főképp rock zenét hallgatok de azért előfordul némi Techno, Trance, Reage. Attól függ hogy milyen zenei beállítottságú leányzó tisztel meg a jelenlétével :D

    2.5x4-es szobába kellene.

    Eredeti elképzelésem egy meglévő hangszóró köré egy doboz tervezése volt de amennyibe az kerülne annyiból készen főleg használtan már jobbat tudok venni.

    Mit tudnátok javasolni 25.000 ig?
    Rendkívül jogos lenne ha azt mondjátok hogy hallgassam meg vásárlás előtt de erre sajnos pl vaterán nincs lehetőségem.

    Jamo studio 180-at sokak véleménye alapján kilőttem. 983453215 hangszóró maradt :)

    Előre is köszönöm a segítséget :R

    [ Szerkesztve ]

    "Elméletileg az elmélet és a gyakorlat ugyan az. Gyakorlatilag nem..."

  • Cleinor

    tag

    válasz Oibacsi #12548 üzenetére

    Én is így vagyok vele, már csak azért is mert galériára szerelem fel -valahogy- :)

    "Elméletileg az elmélet és a gyakorlat ugyan az. Gyakorlatilag nem..."

  • Cleinor

    tag

    válasz AMDFan #12550 üzenetére

    Rendben akkor első reflexesek közt nézelődöm. :)
    Köszönöm más is szűkült a kör.

    40 kicsit húzós, a nagyon felső limit amit rátudok szánni az most a 30... az meg nagyon dúrva alku lenne :D

    "Elméletileg az elmélet és a gyakorlat ugyan az. Gyakorlatilag nem..."

  • Cleinor

    tag

    válasz eclipse006 #12553 üzenetére

    nah ez tetszik köszi!

    "Elméletileg az elmélet és a gyakorlat ugyan az. Gyakorlatilag nem..."

  • Cleinor

    tag

    válasz eclipse006 #12559 üzenetére

    Már felvettem a kontaktot vele :)

    Szerintem ő lesz a kiválasztott, ismerősömnek van tannoy hangfala ilyen mélyközéppel és nagyon dícséri.

    Várom már hogy meghallgathassam :)

    "Elméletileg az elmélet és a gyakorlat ugyan az. Gyakorlatilag nem..."

  • Cleinor

    tag

    válasz eclipse006 #12563 üzenetére

    Sziasztok!!!

    No hát nem lacafacáztam, megvettem a quadralt-tannoy közép/méllyel-

    Ideiglenesen kölcsön kaptam haverom hifijét hogy megfülelhessem, tesztelhessem.
    Eddigi 4 órás folyamatos zenehallgatás után a tapasztalatok:
    Gyönyörű magas, tényleg tiszta és erőteljes, nem bántó. Tökéletes.
    Érezhető középtartomány, bár mintha éreznék egy lukat, de még nem végleges a rendszer/Csütörtökön veszek erősítőt,holnap jön hozzám haverom Denon sztereo erősítője/

    Mély. Nah ez érdekes, 16 centishez képest döbbenetes mélye van. Pontos, picit pattogós, de pl Rammstein Rosenrot-ban is gyönyörűen alá tud nyúlni, s trance mixben is erőseljes a jelenléte.

    Azért érdekes mert ügye ez egy módosított hangfal, látni a reflexlikon is. Ha benézek a szigetelést látom, mintha nem is járna a levegő, de mégis olyan mélyre nyúl le mint egy reflex, s ami a legfurcsább hogy nem érzek eddigi zenéken púpot, de ezt azért nem hiszem el, holnap kimérem szépen :)

    Tannoybak a jupiter szériájában eddig sem csalódtam, de most így etalon számomra.

    Maga a doboz is eléggé jó állapotban van, minőségi szerelésnek néz ki a tannoy beszerelése is, mert faragni kellett a dobozon, de tényleg nem látni.

    Úgyhogy összességében ez egy eszméletlen jó vétel volt, ma zene mellett alszom :)

    Csütörtökön megyek az erősítőért. Sikerült egy Harman/Kardont találni, HK 620. Ismerősömnek van és agyon dicsérte plusz külföldi oldalakon is dicsérik.

    Logitech Z-2300hoz képes már most sokkal jobb a rendszer, azt vásárlás után 1 héttel eladtam, mert nagyon nem bírtam hallgatni... Jó hozzáteszem hogy elkövettem azt a hibát hogy kocsimban hazafele zenét hallgattam és úgy hallgattam meg a logit. Kocsimban mégiscsak full Clarion van :)

    Köszönöm az eddigi segítséget, és a remek javaslatot. Írok még részletes beszámolót ha fejlemény van :R

    "Elméletileg az elmélet és a gyakorlat ugyan az. Gyakorlatilag nem..."

  • Cleinor

    tag

    válasz eclipse006 #12625 üzenetére

    Köszönöm az ajánlást!

    Otthon leszek lefényképezem alaposan.

    Üdv,
    M

    "Elméletileg az elmélet és a gyakorlat ugyan az. Gyakorlatilag nem..."

  • Cleinor

    tag

    válasz Zinho #12858 üzenetére

    OFF

    "Mindenesetre én nem utálok senkit sem"

    Én igen, de senki olyat akivel élőben még nem találkoztam!

    Srácok plz ne hagyjátok abba, nagyon jó titeket olvasni, még így hogy vitáztok és nézetetéréseitek vannak is tökéletesen letudom szűrni a véleményeket s a szükséges információkat, és már megspóroltam magamnak sok sok buta kérdést.

    ON

    Már lassan egy hete nálam a quadron, kezdenek előjönni a hibái, és a pozitívumai.
    Leszögezném hogy lakásba való hifiben amatőr vagyok, de szeretem a zenét, és tudom hogy hogy kellene szólnia, van jópár referenciám ismerősökön keresztül.
    Jó fülem van hozzá, csak a zsebem nem elég mély, így én rávagyok kényszerülve az aranyközépútra.

    Tegnap volt az a nap hogy !!!!anyum!!!! átjött és 3órán keresztül zenét hallgattunk. Sose volt még erre példa.
    Eddigi "rendszereim" mint viszonyítási alap: Logitech Z-5500, Logitech x-230, Logitech Z-2300, no meg egy profi hifi havernál, 40éves 2db német torony, tornyonként azt hiszem 9 hangszóróval, darabja 7számjegyű összeg.
    Klasszikusokat ez a polc hangfalpár kifejezetten imádja.
    Tegnapi zene özönből kiragadnék párat:

    Enya - May it be: az állam le esett, én még így ezt a számot csak moziban hallottam, anyummal némán ültünk egymás mellett s csukott szemmel hallgattuk. Le is rántottam a gyűrűk urát. Minden hang tiszta, mintha ezt a hangfalat erre a számra tervezték volna. Magas tiszta és iszonyatosan részletes, közép mély-bár inkább csak közép ebben a számban- kíséret érezhető s kiegyensúlyozott. -Meg is hallgattam most mégegyszer-

    Israel "IZ" Kamakawiwoʻole - Somewhere over the Rainbow: Sosem hallottam még havai gitárt ennyire elkülönülni énektől.

    Gabriella Cilmi - Sweet About Me: Kellő mély hatás eléréséhez kicsit feljebb kellett tekernem a mélykiemelést az erősítőn. De nem is hallottam még eddig ebben a számban hogy a háttérben van egy kis magas csilingelés :)

    Kid Rock - All Summer Long : Első negatívum: Lábdob nagyon minimális, inkább csak egy kis puffanás a háttérben. De a gitár, a vokál és a cintányér kifejezzetten kárpótol. És itt elkezdtem gondolkozni hogy melyik is a fontosabb :)
    Elkezdtem azon agyalni hogy miért adtam el mindkét Logitechem? Mondjuk mert nincs közép és túlsok a mély? Sikerült megtalálnom a tökéletes ellentétét..
    És azt kell mondjam hogy hosszú folyamatos zene hallgatás mellett ez jobban esik, nyugtat, relaxál, kikapcsol, egyszer sem kell se hangosítanom, se halkítanom.

    No akkor nézzünk meg egy kicsit más irányból:
    Subb Bass Monster - Nincs Nő, Nincs Sírás: Ez egy "jóminőségű mp3" fájl -tudjátok miért tettem idézőjelbe :)
    Basszus kifejezetten élvezetes, amint hosszabb basszus színuszt kell lejátszania lesz erő mögötte, viszont a basszus nyomások kevéskék. De hát ez egy polc hangfal :) De a háttérben a kerregés és a klikkelés-elnézést hogy nem vagyok túl szaki- tökéletesen elkülönül. Összhang kellemes.

    A következő számot ajánlom mindenkinek, mostani nagy nagy kedvencem -rockabily-:
    The Living End - Beware the Moon
    Itt valahogy nem érzem hogy a basszus kevés lenne, az egész kifejezetten egyensúlyban van. S erre kelett rájöjjek. EGYENSÚLY

    Nem igénylem hogy szétszedjen a basszus, sokkal fontosabb számomra hogy az EGYENSÚLYhoz minnél közelebb legyen a zene minden részlete. Jelen esetben jobb a kevesebb basszus mint a túl sok :)

    Metallica - -Turn The Page: Kicsit egybe folyik a közép. Előjött a második kompomisszum.

    Nah akkor nézzünk meg egy zúzós Flac-et:

    Dragonforce: Through the Fire and Flames: Tartja az ütemet de mély tartományban kicsit össze olvad. Viszont a gitár szóló.... A gitár szóló.... :Y

    Stílus váltás:
    Paul Kalkbrenner - Aaron: Magas tiszta és kellemes. A mélyet meg nem hallom, de mégis mozog minden a szobában. Fura :)
    Ehhez a zenéhez még hozzá teszem azt hogy kellemes halk hangerősn két napja egész estén keresztül ment az album és én nagyon rég nem aludtam még ilyen jót.

    All in all: :R

    Konklúzió: Kell mély vagy nem kell mély? Vegyek egy aktív mélyet mellé vagy ne? Kell nekem hogy masszírozzon vagy nem? Hogyan nyújt kellemesebb élményt? Ez a magas sokmindenénrt kárpótol. A mély így is jelen van, csak nincs bumm. Nincs DÖRRRR csak ÖRRRR. Ezzel lehet a legjobban körül írni a érzést.
    Nem kell mély :)

    Végső konklúzió: Az összes Logitech elszégyellheti magát és bánatosan visszasunnyoghat a gyártósorra. Egy hangfal 14.000 huf-ért és egy erősítő 25.000 huf-ért sokszorosan fölülmúlja minőségben mind a z-5500-at zenehallgatás terén, és ami nagy szomorúság hogy a z-2300-at is ami 38.000- huf és állítólag a piacon kapható legjobb 2.1.

    Marketing bullshit get the f**k out of my life!!!!!!

    Thank you for reading :R

    És sry hogy kicsit hosszú lett, de megakartam osztani veletek az élményt :)

    [ Szerkesztve ]

    "Elméletileg az elmélet és a gyakorlat ugyan az. Gyakorlatilag nem..."

  • Cleinor

    tag

    válasz Zinho #12862 üzenetére

    No igen. Jelenelg a földön vanak, velem szemben egymástól 1 méterre, faltól 10 centire, szőnyegen.

    De most jönne egy kérdés.
    Én egy fali polcra akarom rakni.
    Megpróbálom körül írni miért.
    Szemben levő fal 3 méter, itt lesznek mindenféleképpen a hangszórók. Szobának eléggé érdekes a formája, ezért inkább azt mondom hogy a használható falfelület a bal saroktól-szemből nézve- 180 centi.
    A bal sarokban egy sarok asztal van, tehát álvány kilőve.

    Eredeti tervem egy fali polc rögzítése ezze a falra, kb váll magasságba tehát kb 150 centire.

    Erősített acél fali polc tartóval, és egy munkalappal, vagy sima fával. Így egymástól a hangszórók kb 1 méterre lennének, a faltól kb 10 centire. Hangszóróknak pedig adnék gumírozott talpakat.

    Ez így mennyire megfelelő? Hogyan befolyásolná a hangzást?

    "Elméletileg az elmélet és a gyakorlat ugyan az. Gyakorlatilag nem..."

  • Cleinor

    tag

    válasz KMT #12865 üzenetére

    Igen, ez csak ideiglenes míg fel nem szerelem.

    Milyen magasság lenne az optimális? Csak és kizárólag ülve hallgatok zenét élvezet szempontjából, minden egyéb esetben csak "háttérzajnak" kell :)
    Üve a fejem a földtől kb 80 centire van.

    100-120-130 centi magas?

    "Elméletileg az elmélet és a gyakorlat ugyan az. Gyakorlatilag nem..."

  • Cleinor

    tag

    válasz Zinho #12871 üzenetére

    Extra gondolat!

    Ha én 150 centire rakom, viszont magam felé döntöm hogy pont szembe jöjjön a hang, az milyen eredmény vált ki? :)
    Úgy dönteném hogy hátsó tüske -vagy squash labda :D - nagyobb lenne mint az első :)

    [ Szerkesztve ]

    "Elméletileg az elmélet és a gyakorlat ugyan az. Gyakorlatilag nem..."

  • Cleinor

    tag

    válasz eclipse006 #12879 üzenetére

    Köszönöm mindenkinek, úgynéz ki eldőlt.

    Egy 120x40-es bútorlapon lesz, 3 acél polctartóval, 130 centi magasan.

    Hallgatási pozíció váltakozóan 3 és 4 méterre 90centi magasan.

    A magas így kb 160 centin lesz.

    Így 10-13 fok a hallgatás szöge. Tehát nagyon minimálisat kell majd trükköznöm :R

    "Elméletileg az elmélet és a gyakorlat ugyan az. Gyakorlatilag nem..."

  • Cleinor

    tag

    Bevégeztetett.

    Tegnap megütötte szemem egy Harman Kardon PM645. Leutaztam kecskemétre, meghallgattam, elhoztam.

    Össze hasonlítottam a Denon PMA 495R-el.

    A fő különbség a hangszínben volt. Sokkal neutrálisabban szól a kardon. Viszont cserébe sokkal magasabb freqit visz át.

    Miután megfüleltük a különbséget felkerült a végleges pozíciójába. Ami végül így néz ki :)

    Falon
    Bocsi a minőségért, de per pill csak teló alkalmas itthon fotózásra.

    Így egészen más lett az összhatás.
    Rá kellett toljam a falra, most a faltól kb 4 centire van. Nagyon kellemes hangja lett :)

    Egyetlen egy hátrány van. S ezt sehogy nem tudom kiküszöbölni. Szombám akusztikáját a galériám totálisan ketté bombázza. Ami ebből érezhető az ez: ügye én a galéria alól hallgatok zenét kanapéban, s itt a mély tartomány eltűnik :)
    Fent viszont ahol alszom kifejezetten rendben van a hangzás.

    Ezt maximum úgy tudnám megoldani ha valahogy megtudnám vezetni a hangot. Hangfal áthelyezés nélkül.

    És ismét érezni a flac és mp3 közti különbséget :)

    "Elméletileg az elmélet és a gyakorlat ugyan az. Gyakorlatilag nem..."

  • Cleinor

    tag

    válasz eclipse006 #12941 üzenetére

    Igen, egy külső tápos usb dac-al használom laptopról.

    Nincs több hely a szobában, ezért lett így megcsinálva. Álvány már kitárgyalva, sarok asztal miatt nem lehetséges. Ennél messzebb fizikailag nem tudnak egymástól lenni itt az én szobámban, mert hisz már írtam, a használható falfelület 1,8 méter, (többi ablak) de ebből is lejön 30 centi a függöny miatt. Marad 150 centi. S ez így eszétikus. Mert ez is egy szempont azért :)

    Igen, kevésbé jön ki a térérzet, de nem igazán zavar. Nincs hely. Csak annyi mint amennyi a képen is látszik ;)

    Hangfal alatt most csak szilikon pöttyök vannak amíg nem sikerül valami életképesebbet lőni valahol :)

    [ Szerkesztve ]

    "Elméletileg az elmélet és a gyakorlat ugyan az. Gyakorlatilag nem..."

Új hozzászólás Aktív témák