Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Sani

    csendes tag

    Sziasztok!

    Segítséget szeretnék kérni egy kezdő hi-fi szett összeállításában.

    Szoba: 20 m2
    Felhasználás: vegyes Zene, elsősorban Spotify chromecast audioval, filmezés, tv sajat hangszórójának kiváltása

    Amit kinéztem:
    Polcsugárzók: Monitor audio bronze 2
    Erősítő: Cambridge Audio topaz SR20

    Állvány megvan hozzá. Az erősítőnél nekem fontos lenne a digitális bemenet, a DAC és a sub pre-out megléte. Később bővíteném egy mélysugárzóval.
    A rendelkezésre álló keret 200-250, amit ez a szett ki is merít.
    Ez jó választás lenne az én céljaimra? A napokban igyekszem valahol meghallgatni, de összehasonlítási alapom igazából nincs. :)

    Köszönettel!

  • Sani

    csendes tag

    válasz kukulec #80489 üzenetére

    Ma meghallgattam a párost és igen meggyőző volt.
    Úgy érzem az erősítő kérdése eldőlt, de kb azonos áron vannak most újonnan a következő hangfalak is:
    Dali Zensor 3 (109e)
    Castle Knight 2 (100e)

    és ugye a
    Bronze 2 (100e)

    Dalit még mindenképp meghallgatom az SR20-al.
    A Dalira és a Castle Knight-ra igaz, hogy inkább jazz és klasszikus műfajokban brillírozik? Ezek a műfajok számomra jelenleg pont nem érdekesek. Aztán ki tudja :)
    Nálam tényleg mindenes lenne, film illetve modern zenék.

  • Sani

    csendes tag

    Sziasztok!

    Ezzel az IKEA-s Aptitlig bambusz vágódeszkával mi a tapasztalat?

    http://www.ikea.com/ch/de/images/products/aptitlig-hackblock__0244577_PE383994_S4.JPG

    Készülékek alá téve látom sokan használják, érdemes lenne még berakni polcsugárzó állvány tüskéi alá is?
    Jelenleg laminált padlón van az állvány tüskealátéttel. Ha ez a bambusz kerülne alá elhagyható lenne az alátét.

    Üdv!

    [ Szerkesztve ]

  • Sani

    csendes tag

    válasz python1 #82445 üzenetére

    Nem tapasztaltam, hogy rezonált volna. Csak egy régi, néhol recsegős laminált van a szobába, és úgy gondoltam nem a legjobb felület így önmagában.

  • Sani

    csendes tag

    Sziasztok!

    Erősítő választásban szeretnék segítséget kérni, hogy tudjam kicsit szűkíteni a kört. Igen kevés a tapasztalatom.
    Castle Conway 3 társát keresném, a forrás bluesound node2 Tidal HIFI. A tv-médialejátszó is csatlakoztatva lenne filmezésnél, ezért a beépített DAC nem hátrány de nem is a legfontosabb. Zömében hangszeres zenét hallgatok sok énekhanggal, sokféle stílus. Viszonylag alacsony hangerőn is legyen élvezhető, szép hang.
    200ezer körül szántam rá, ezért használtban gondolkozom.

    Amikkel eddig szemeztem:
    Vincent audio SV-500
    Audiolab 8300a
    Cambridge audio CXA60/80
    Hegel H1
    Hegel H80 : ez árban fájdalmasan kilóg a keretből (~300e) kérdés megéri e a többletet...
    új Amp4you?

    Köszönöm!

  • Sani

    csendes tag

    Üdv!

    Alábbi problémával fordulok hozzátok:

    1. eset: Ha az erősítőt forrás nélkül kapcsolom be, akkor hangerő növelésével arányos nagyon halk búgás hallani közelről. Olyan állásban kezdene inkább hallhatóvá válni amit zenénél nem fogok használni. Ez tudtommal normális és nem is zavaró.

    2. eset: Ha az erősítőhöz csak a bluesound node 2 forrásom van csatlakoztatva akkor ez a búgás jelentősen erősebb, 9-10 óra potméter állástól tisztán hallhatóvá válik, zavaró. Ez a hang minden bemenet megjelenik: [link]
    CD bemeneten ez halkabb, de itt is jelentős, másik 3 bemeneten hangosabb a CD-től.

    3. eset: Ha bekötöm a rendszerbe a DVD lejátszót is (RCA és tápkábel) teljesen megszűnik búgás, még annyira sem hallható mint az első esetben amikor az erősítő egyedül van. Egyedül Tuner bemeneten észlelhető nagyon halkan, de itt is teljesen megszűnik ha már standby a DVD.

    Erősítő: Naim nait 5si [kép] (földelt)
    Hangsugárzó: Castle Conway 3
    Forrás1: Bluesound node 2 (nem földelt, borotvacsatlakozós)
    Forrás2: Cambridge audio DVD89 (földelt)

    Az erősítő 4 bemenete:
    - CD: ide kötve a Node2 (Forrás1)
    - Tuner: ide kötve a DVD (Forrás2)
    - HDD: üres
    - AV üres

    Próbáltam más bemeneteket, kábeleket cseréltem, kikötöttem minden fogyasztót a szobában, kikötöttem a bejövő koax kábelt is, de egyértelműen csak a node 2 jelenléte okozza.
    Most a 3. eset szerint használom a rendszert, a tünet így megszűnt de az ok érdekelne.
    Egy elosztóból működik minden, de azt is cseréltem próbaképpen.

    Nézegettem a Bluesound és a Naim supportját és találtam hasonló eseteket több Naim erősítővel de volt aki NAD-al tapasztalta ezt.
    Itt egy példa:

    Kérdés:
    "I have just bought a Node 2i and Upon connecting it to my Naim Nait XS2 get a buzz/humm over the speakers. I have tried connecting it to different inputs on the amp...still the same...I have tried 2 different sets of cables other than the supplied ones...still the same.
    Is this problem only manifested with Naim products? which are excellent and I have never had any other issues whatsoever.
    I have never had any backgroung buzz/humm with any other connected peripheral to the amplifier...any solutions?
    Many thanks.'

    Naim válasz:

    This sounds like an earth hum to me. The Node 2i is a double insulated product, and thusly doesn't require the earth pin on the product end of the power cable. Due to our keen attention to earthing everything in our products, 3rd party products that are double insulated often don't get along with ours due to the difference in earthing techniques. The best way around this would be to invest in a ground loop isolator. This would sit between the XS 2 and the Node 2i, plugged into both, and essentially provides a common earthing point for the two products, which should eliminate the hum.
    Also if you have anything like a mains conditioning block or a surge protector which the products are plugged into, then it would be worth trying the setup without it, as this can sometimes be the cause of the issue.

    Szóval ez lenne a földhurok? Vagy a node 2 tápja hibás? 2 évet használtam Cambridge audio Topaz SR20-al, azzal nem tapasztaltam ezt, igaz az a készülék sem földelt.

    Köszönöm

    [ Szerkesztve ]

  • Sani

    csendes tag

    válasz ozzy711 #96309 üzenetére

    Igen, a naim burkolata földelt, de én ezzel nem játszanék. :Y Ami földelt azt olyan kábellel is KELL használni, le kell földelni.
    Ami kettős szigetelésű annak a háza nem földelt, és az IEC aljzatba nincs bekötve a földelés vagy borotva csatlakozóval szerelik. Esetleg simán gyárilag bele van kötve egy 2 eres tyúkbél.

Új hozzászólás Aktív témák