Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • s4tch

    veterán

    válasz Ear001 #99129 üzenetére

    Azt írja a roon, hogy nekik 64 bites x86 intel/amd gép kell, legalább 2, inkább 4 giga rammal. Ez a Synology DS218+ jó alap:
    https://nas-meghajto.arukereso.hu/synology/diskstation-ds218-p384711805/
    Ebbe egy 4GB RAM modul ~30e. Ha nem tárolna sok 100 gigányi adatot rajta az ember, akkor egy 64-es ssd-t simán lehet pár ezresért keríteni, sőt, lehet, hogy talál az ember, ha szétnéz. Nekem is van itthon 3-4 kisebb ssd, amit már gépbe nem szereltem be egy ideje. Ugyanez használtan nyilván olcsóbb, és pl. ebből a nasból amazonon is van időnként bontott dobozos darab 250-300 euró körül.

    Szerintem reális alternatíva egy Mac Minihez képest. Tudom, hogy a roon nem ajánl celeront, de az a helyzet, hogy ennek a konkrét nasnak már én is utánaolvastam, és ha nem bonyolítja az ember upsamplinggel és room correctionnel a saját életét, akkor ez az eszköz elég.

    Egyébként egy rendesebb használt Mac Mini is bőven 6 számjegyű forintba kerül.

    Ha a legolcsóbb megoldást keressük, akkor egy pár éves alaplappal, pici házzal, 4GB rammal és egy ssd-vel sokkal olcsóbb roon szervert lehet építeni, és ha a hűtésre is figyel az ember, akkor az is csöndben lesz. Ez nem lesz audio pc nívó, de hárásónál nem is futóműként/forrásként, hanem szerverként lenne üzemben. Nekem pl. van itthon egy Silverstone HTPC házban egy fm2 alaplap, ~2012 körüli amd apu és 4GB ram, anno ezen teszteltem a roont, tökéletesen futott.

    Persze ha nagy helyi adatbázissal dolgozik az ember, akkor egy Macbook Prót is meg tud izzasztani a roon. Eléggé cpu intenzív a lelkem, főleg, ha a teljes tudását ki szeretnénk használni. De a roonlabs fórum alapján nem túlzás, hogy a core szépen elfut egy közepesen combos intel nason is.

Új hozzászólás Aktív témák