Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #56474624

    törölt tag

    válasz Toncsi #9668 üzenetére

    A 650-es philips is modifikált volt?
    Tény, hogy rizikósak ezek a lejátszók (pláne az enyém a meglehetősen ritka cdm-2 mechanika miatt), de én egyelőre vállalom.
    A squeezebox-hoz én tuti készíttetnék tda1541-ekből, vagy ha több pénzem lenne, tda1540D-kből (na ezt picit drágán mérik, ha valaki mégis eladja, 20k/pár :U ) DAC-ot. Persze ez ízlés kérdése is, nálam ez a vonal jön be. :))

  • _BM_

    senior tag

    válasz Toncsi #9668 üzenetére

    "Audio Innovations Alto erősítő (Alisca moddal)..."

    Az Alisca mod az milyen? :F
    Jópár (8-10) évvel ezelőtt visszaadta az egyik rokonom az általam valamikor nekiajándékozott Orion-torony erősítőjét, mert már nem kellett neki. Jobbat vett.
    - Kidobjam? Kérdezte.
    - Ne dobd ki, mondtam, majd csinálok vele valamit (habár nekem sem kellett, de hát mégiscsak ez volt az első hifi erősítőm), úgyhogy elmentem érte.
    Egy alkalommal pont a Rottenbiller utca környékén volt dolgom, és tök véletlenül eszembe jutott az Alisca, meg a pincében porosodó erősítő, meg rámtört a vintidzs-fíling, így arra az elhatározásra jutottam, hogy elviszem hozzá egy kis modra (jelút-rövidítés, input-választás kiiktatás, belső kábelcsere, szóval semmi komoly, inkább csak játék). Az előzetes telefonbeszélgetés során valahogy szóba került, hogy Orion HS280 hangfalam is van, szintén a pincében, amire felcsillant a góré (Bese) tekintete, és felajánlotta, hogy ingyen feldobja az erősítőt a két dobozért cserébe (valamiért nagyra tartotta a bolgár mélyhangszórót). Király deal, hiszen sajnáltam volna kidobni, meg hát kísérletezzünk, pláne ingyen. Lehet, hogy olyan jól sikerül, hogy újra használni fogom?
    Szóval, elvittem, valamikor kész lett, hazavittem, bekapcsoltam, és kajakra földhurkos volt. Búgott, gerjedt, mint a falusi vasútállomás hangszórója, de durván. Semmi probléma, biztos elforrasztottak valamit, abszolút nem bosszantott a dolog. Előfordul. Leszartam. Majd ha megint arra járok, visszaviszem. Egyszer eljött az alkalom, visszavittem, bekapcsolta a főnök, búgott, mint az állat, ő pedig rövid hallgatás után hozzámfordult és közölte velem, hogy az égvilágon semmiféle búgást nem hall, teljesen rendben van az erősítő.
    Hááááát, ez a mondat rendesen mellbe vágott. Nem veszítettem semmit, nem ért semmiféle kár, nem is vártam az egésztől semmit, én is meg tudtam volna csinálni, meg amúgy is elment a kedvem az egésztől, de egy durva gerjedésre ilyet mondani.... Garai téri piaci szint.

    Nem vonom kétségbe a szakértelmét, nálam ezerszer jobban ért hozzá, az tuti, de ez az igénytelenség, vagy nem is tudom, micsoda, rendesen nyomot hagyott bennem. Nem úgy mentem reklamálni, hogy bármit is követelek, hiszen ingyen volt.
    Na mindegy, hazavittem, aztán rövidesen elajándékoztam egy avx-fórumos havernak (még a kínai Béla előtti időkben).

    Az Alisca mod az milyen? :F

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák