Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Dorian

    félisten

    válasz fehér_ember #89828 üzenetére

    "sűrűbben kellene nedves tisztítás utáni leszívatást alkalmazni"

    Ezzel én is így vagyok, pedig nincs is lemezjátszóm :DDD :DDD :DDD

    Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

  • dgyuri0123

    nagyúr

    válasz fehér_ember #89828 üzenetére

    Én nem értem ezt a sercegés dolgot. Nálam miért nem serceg? Persze... akadhat sercegés, sz@r Jugoszláv. indiai, Szovjet, Csehszlovák, Bulgár stb. vagy agyonstrapált lemezről, de a megkímélt akár 30-40 éves lemezeim akkor miért nem sercegnek? Előfordulhat ritkán egy-egy apróbb "pattanás", de ez sem állandó és nem is zavaró mértékű. Soha nem mosattam az új lemezeimet és soha nem hívtam sámánt egy-egy lemezhallgatás alkalmával, csak letörlöm bársony párnával és esetleg a tűt is megtisztítom egy "közönséges" mókusszőr ecsettel és ennyi, de ezt sem minden alkalommal, csak ha úgy látom, hogy van valami lerakódás a tűn. Na, én meg így lemezezek 4 évtizede... :)

    Az a gyanúm, a használt lemezek java része "széthajtott" lehet, amit megevett évtizedek alatt egy vagy több rossz/nehéz hangszedő, emiatt serceg folyamatosan.
    A hanglemez "kopik", minden lejátszáskor, de ezt tudod, gondolom. Ehhez szorosan hozzátartozik, ha rossz minőségű tűvel és rosszul beállított lemezjátszóval tekerték szerencsétlen bakelitet, akkor szét is koptatták. Én használt lemez vásárlásakor mindig felrakatom a "helyi" lemezjátszóra és belehallgatok több tételbe is, hogy halljam, van-e valami komolyabb baja a lemeznek. Igaz, a legtöbb helyen nem túl acélos pörgetők vannak, de azért egy "felemésztett" lemez pattogását/sercegését elég jól ki lehet szűrni ott helyben. Onnan pedig nem veszek semmit, ahol nincs egy próba lemezjátszó, mert onnan kezdve az Orosz rulett.

    [ Szerkesztve ]

    "csak a zene van"

Új hozzászólás Aktív témák