Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bajnokpityu

    félisten

    válasz Mezga Aladár #82121 üzenetére

    Felénk az assemblyt nevezték "gép kódnak". ami téves persze, de szemléletes.

    Attól függően, hogy mennyire hardverközeli egy programozási nyelv, különböző rétegeken működhet. Az assembly volt a leghardcoreabb emberek által használt nyelv, ebben 2-3 proci szintű parancs felelt meg egy assembly parancsnak. Egy basic , C jóval magasabb szintű, kényelmesebben programozható, ám kevéssé hatékony programnyelv, itt jóval több cpu parancs kell, mert a programod parancsai nem feleltethetőek meg a cpu parancsaira közvetlenül. a windows, linux maga C, C++ ban íródott, tehát már maga az oprendszer hatékonysága se annyira jó, mint pl az assemblyé. Ugye rohadt bonyolult oprendszerek már ezek, nem is nagyon lehetne ezeket full assemblyben megirni. De egyúttal hatékonyságban meg gyengébbek lesznek, és várhatóan egyre kevesebb assembly részt fognak a kernelek tartalmazni. Mert hát ugye kompatibilitás, sok mindenre használhatóság, stb.

    win c t és c++ t használ, kevés assembly-t. macOSben, linuxban c++ nincs, és több assembly van, ezért közelebb van a gép nyelvéhez, jobb a hatékonyságuk.

    PC nekem a nappaliban csak a film miatt van, de az is csak addig, míg végre rászánják magukat a chip gyártók, h csinálnak egy rendes chipet, ami képes madvr szerűen pontos képet generálni. Évek óta várok erre, remélem nem hiába.

    eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

Új hozzászólás Aktív témák