Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • python1

    veterán

    válasz h1ght3chzor #77698 üzenetére

    Saját megtapasztalás miért nem játszik?

    Itt és más totyikokban is saját referenciák alapján tudunk tanácsot adni,te még kezdeti "stádiumban" vagy és sokat számít,hogy milyen irányban indulsz el.
    Annyit tehetsz,hogy az ajánlatokat összegyűjtöd és elmész hallgatózi,hogy neked mi is jönne be valójában.
    Törekedni kell a rendszerben való (szinergiában) vásárlásra.
    Egy szösszenet más tollából.

    "Miután szerencsétlen kezdő hifisünk átverekedte magát a jóakarók és a már mindent próbált Besenyő Pisták légióin és a legszebb szavúnak ítélt AVON tanácsadó ajánlására összevásárolt ezt-azt, utána jön a következő lépcsőfok.
    Következő lépésben át kell esni a kábelre nem költünk, mert az csak kábel dolgon.
    Első fázisban már hiszünk az összekötő kábelek fontosságában de a hangfalkábel az nem annyira fontos, míg a hálózati kábelt meg úgy sem hallani.
    Második fázisban megbizonyosodtunk arról saját fülünkkel, hogy kivétel nélkül minden kábel igen fontos része a rendszerünknek és egyre inkább érezzük, hogy mindent tudó haverjaink, nem is igazán tudnak mindent és ugyan azon a vakvágányon pöfög gőzösük évek óta amerre nagyon szakszerűen minket is tereltek...
    Amikor végre megszületik bennünk a saját út iránti igény, utána kezdjük csak meg a utazásunkat audiophile értelemben.
    Mondhatnám azt is, hogy az ezt megelőző időszak egyféle bábállapot, fölösleges pénzszórás, hifisztikai orosz rulett és kizárólag ezek után veszi kezdetén a valós, saját tapasztalatból történő vásárlás.
    Persze még itt is akadnak bőven fölösleges körök, de ez már mind a saját tapasztalatunkat fogja gazdagítani a továbbiakban.
    Szóval a konklúzió ebből az egész macskakaparásból, hogy az ész és koncepció nélküli kábel és készülékhalmozást és a mindenhez (IS) értő Besenyő Pistákat kerülni kell! :D"

  • Nemir Ombe

    addikt

    válasz h1ght3chzor #77698 üzenetére

    Ha nem kellenek "felesleges ficsörök" az erősítőbe, akkor pl. ott a CA amit korábban linkeltem (+ veszel hozzá egy dac-ot), dobozokból meg nem nagyon kapsz jobbat ennyiért, mint a jelenleg akciós Heco-k arra a célra, amire neked kell .... de ne "bemondásra" akarj venni bármit is, menj el boltokba és hallgas meg ezt-azt a javasoltak közül, az a "tuti" .... ;)

    zoltanz:
    Elég érdekes elképzelésed van a "jó ár/érték arányról" .... de ahogy gondolod .... :D ;)

    [ Szerkesztve ]

    Hmm ....

  • nuke7

    veterán

    válasz h1ght3chzor #77698 üzenetére

    Én 100%-hogy használtat vennék - nekem Rotel RA-06 van a monitor audió silver mellé, jó párosítás.

    Heco dobozokat nem ismerem, de ha már valami, akkor az elac tuti tipp :K
    Azért tudok nyilatkozni Klipsch-ről, mert hosszabb ideig volt nekem is. Ha nagyrészt zene, akkor valami nyugisabb erősítőt raknék mögé, Yamaha sztereók elvileg nem erről híresek...

    Én is külön DAC-ot használok, az XDA-val meg vagyok elégedve - de pl. NAD elvileg ad olyan sztereó erősítőt amiben van DAC és arról jókat hallottam, ha jól emlékszem...

    Az a mondás él, hogy próbálj meg minél több mindent minél hasonlóbb rendszerben / szobában meghallgatni (mint amilyenben neked lenne). Az biztos, hogy a Klipsch szerintem is jó ár-értékben, de egy Elac zenére nekem sokkal jobbnak tűnt.

    [ Szerkesztve ]

    https://youtube.com/user/nuke7

  • python1

    veterán

    válasz h1ght3chzor #77698 üzenetére

    Ha valóban ezek a zenei stílusok érdekelnek,akkor felesleges sokat áldozni erre a projektre.
    Nyugodtan menj be valamelyik üzletbe ahol van némi választék mond el,hogy mire kell,vigyél 1-2 zenei anyagot és hallgass meg pár összeállítást. Amelyik jobban tetszik dizájnban,és tetszik a karaktere vidd haza és hallgasd megelégedéssel.

    Használtban a jelenlegi büdzsé alatt találsz erre a célra megfelelő összeállítást. ;)

Új hozzászólás Aktív témák