Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • krichd1

    addikt

    válasz MCGaiwer #73648 üzenetére

    Sajnos azért el lehet cseszni, nem is kicsit, de mondhatnám azt is, hogy nehéz igazán jó állványokat csinálni. Olyan magas legyen, hogy a ráhelyezett hangdoboz magas hangszórója a füled magasságában legyen.
    Elvileg én is az általad hangoztatott álláspontodon vagyok, az állvány legyen rezgésmentes, rezgéselvezető és stabil legyen, csakhogy ebben is sok, egymásnak ellenmondó paraméter dolgozik, nem lehet elvi síkon megoldani a dolgot, és mindig bizony ügyes kompromisszumokra van szükség, akár még az állvány bizonyos fajta rezgéseit felhasználva is. Erre lehet mondani, hogy az állvány nem csak rezgést csökkent és elvezet, hanem hangol is, és a konstrukciótól - valamint a testüregei feltöltöttségétől - függ, hogy melyik állvány mennyire rezgésmentesít és mennyire hangol. Azután pedig a hangdobozoktól függ, hogy melyik hangdoboz melyik fajta állvánnyal tud legjobban együttműködni, egymás erényeit erősítve, egymás hibáit nyesegetve, tompítva. Semmi sem tökéletes.
    Kezdetnek ezt is olvasd el. Én például a saját állványomat tömör diófából készítettem el, rám egyszerű kivitel, egy alaplap, egy vastag központi tartó oszlop, egy fedlap, talpon egyszerű tüskék, alátétek. Annyi, hogy ezt még nagyobb méretű monitor hangdobozhoz készítettem, így kisebb közeltéri monitorokhoz, vagy átlag 13/16,5cm mély-közép hangszóróval szerelt hangdobozokhoz alacsony, főleg ha nem egy alacsony kanapén ülök, hanem széken. Aztán úgy oldottam meg, hogy vettem rá IsoAcoustics rezgéscsillapítókat, így a magasságot is be tudom állítani és így ötvözöm a "régi" technológiát az "újjal", a végeredménnyel nagyon elégedett vagyok. Igaz, nem használok állványos hangdobozt zenehallgatáshoz, de ez már saját egyéni szociális probléma. Most Event 20/20BAS V3-ak vannak rajtuk, amiket közeltéri hallgatásra használok, örülök, hogy legalább a beszédhang tonalitását azért sikerül eltalálniuk, így legalább videók nézéséhez, zeneválogatáshoz jók. Olcsóbb hangdoboznál ez nem magától értetődő tulajdonság, de már elkanyarodtunk az állványoktól.

    [ Szerkesztve ]

    Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

Új hozzászólás Aktív témák