Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • fehér_ember

    addikt

    válasz .DLL #69849 üzenetére

    A Royd A14-et én be merném vállalni. A karat viszont már túl nagy lenne neked.

    [ Szerkesztve ]

  • krichd1

    addikt

    válasz .DLL #69849 üzenetére

    Attól függ, mennyire szereted a Q Acoustic 2020i hangját. Én például nem, így nekem a legtöbb fentebb felsorolt előrelépés lenne.
    A Syntar 100 élőbb, élesebb, dinamikusabb hangot tud, mint a kis QA, nem megy mélyebbre, de erőteljesebb mély hangokat tud, illetve úgy összességében testesebb a hangképe, de nem pontatlanabb.
    A Monitor Audio One Goldot nem hallottam, főleg nem tuningolt állapotban, de szerintem ez is eléri, vagy akár túllépi a 2020i szintjét, főleg ha ügyesen alakították át, viszont rendes mély tartományt és nagy méretű hangot nem szabad tőle várni, ahhoz túl pici. Illetve félő, hogy túl kemény, éles Monitor Audios hangja van, főleg a magas tartományban.
    A Karat 300-nak már van tisztes mély tartománya, egy kis közép-mély kiemeléssel együtt, de viszonylag kiegyenlített hanggal. Ami elég másmilyen, egyrészt méretéből adódóan, mint amit a mostani átlag belépő szintű állványos hangdobozok tudnak, de több tekintetben realistább azoknál és persze a Karat nem is belépő szintet képvisel. Új korában elég drága hangdoboz volt, egyben túlárazott is, használtan viszont szerencsére általában olcsóak.
    A régebbi Roydokat, amiket hallottam, nem voltak annyira kényesek, de azért elektronikára, állványra oda kell figyelni, elhelyezésre nem annyira, de sokat lehet velük játszani és végül kellemesen zenét hallgatni, ha összeáll a rendszer. Elég sokféle verzió van néhány típusból, másképp is szólnak, nem szabad egy kalap alá venni őket. A Coniston olyan kisdoboz, ami tényleg igényli a falra tolást, azt hiszem 5-15cm a gyári ajánlás is, kisebb méretű szobába megfelelhet, amibe gyors, pontos és mégis zenei hangot nyújt. Az A14 nagyobb, egyben informatívabb hangot tud, de nekem Minstrellel összehasonlítva nem tetszett annyira a hangja. Bár a Royd kedvelők között is elég változó, kinek melyik típus tetszik, melyik nem.
    A Tannoy Profile 632 is lezenélné a 2020i-t, bár ahogy látom ez már elkelt. A Sonataról már sok szó esett itt a fórumban is, blogokban, tesztekben, úgyhogy erről olvashatsz bőven.

    (#69853) perempe: Ha DAC-ként használod a Pioneert, akkor Foobarral vagy Jriverrel is tudsz PCM-ből DSD-t konvertálni valós időben. Tehát nem kell külön a fájlokat megcsinálni előre.

    (#69857) fehér_ember: Amit linkeltél, ott a sima Conistonról pont nem írnak.

    (#69858) .DLL: Dehogy lennél elégedett, a GS10-nek is kisdoboz hangja van, legfeljebb elsőre nem annyira feltűnően. ;]

    [ Szerkesztve ]

    Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

  • Gabor970

    addikt

    válasz .DLL #69849 üzenetére

    Saját eddigi tudásom és itteni tanácsok alapján én is azt gondoltam, hogy korábbi Preludium B31-em helyett a Magnat MIG Ribbon 6 csak oldalralépés lenne, de személyes tapasztalat mégis mást mutatott. Térben, felbontásban semmivel sem maradt el, dinamikában, mélyek terén pedig jóval többet is ad. Első pár nap nem voltam biztos benn, hogy helyes irány, de komolyzene, jazz, progresszív rock esetén is jobb, jobb és jobb.
    Sajna tényleg muszáj a meghallgatás abban az adott rendszerben, amiben majd használva lesz. Eladom a B31-et talán 25-ért, a magnat 39 volt, hát 14e Ft nem nagy érvágás.

    [ Szerkesztve ]

    Tanulj meg alkalmazkodni a körülötted levő világhoz, mert a világ nem fog tehozzád! /boda

Új hozzászólás Aktív témák