Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Auratech

    őstag

    válasz DBob #6968 üzenetére

    A nagymamám, aki nem látott, simán hallgatta a filmet, ami a tv-ben ment és követni tudta a cselekményt. Viszont sok film, ahol a hang és a szöveg döntőbb, a fonál elszakad, ha csak képet látod.
    "Meg kell kérdezni két kompetens személyt, melyikük mennyire tapasztalja teljesebbnek a világot. Szerintem egyértelműen a hallássérült élhet teljesebb, biztonságosabb életet."

    Ha Steve Wondert kérded és ....érdekes, hogy rengeteg látássérült művész ember van. Viszont sokkal kevesebb süketnéma jut el a művészi önkifejezésre.

    Egyébként inkább örülni kell, hogy látunk is és hallunk is. Jó zenékkel, szépséges látványokkal balzsamozzuk érzékeinket inkább.
    Az érdekesség a fél szemre látó és a fél fülére süket ember által megélt fogyatékosságban van.
    A térhallás kiesése sokkal nagyobb bizonytalanságot, egyensúly zavarokat okoz, mint a látás térbeliségének hiánya.
    A térbeli látást kompenzálni tudjuk az ismert környezet miatt "szoftveresen".
    A hallás viszont nem fele olyan marad, hanem csak töredékes, ha az egyik fül kiesik :(

    Auratech Field Recording

  • #56474624

    törölt tag

    válasz DBob #6968 üzenetére

    Nálunk apai ágon több vak is volt a családban, és szinte mind zenész volt (pontosabban ők is), nem egy kiváló zenész. Maximálisan élvezték, amit csináltak. Nem is tudom, mi lett volna velük, ha teljesen süketek, de látnak, vajon olyan munkájuk lett volna, amit élveznek is? (Általánosságban kevés ilyen szerencsés ember van.)
    A túlélési esélyek egy dolog, valószínű a látó emberé nagyobb, de hogy teljesebb, boldogabb életet élhet, abban már nem vagyok biztos. A zene csodákra képes a lélekkel.
    Ellenben még egy olyan látnivalót nem láttam, ami hasonlóan mélyre tud hatolni. Egy szép, formás nő látványa, persze, nem rossz, de az is csak visszájára hat, hány ilyen nő áll le egy sükettel? A vakkal sem, de az legalább nem is látja, úgy az nem fáj. :D

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák