Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • liszi70

    nagyúr

    válasz python1 #68550 üzenetére

    Ne beszélj mellé, helyette csinálj egy vaktesztet IS! :D A hifi nagyon nagy százalékban psziché, ha tetszik, ha nem. Ezt egyesek már képtelenek felfogni, de te még fiatal vagy, talán még van esélyed. :D

    A vakteszt nem kizárólagos tesztelési forma, de még a legelvetemültebbek is szoktak néha csinálni, mert RÉSZE a tesztelési kultúrának. Sok minden megtudható belőle, ami máshogy NEM.

    "párom a kábelek között sem hallja a különbséget. Lehet,hogy rokonok vagytok?"

    Honnan szerezted a téves infót, hogy nem hallok különbségeket? Ráadásul az én "különbséghallásomnak" semmi köze jelen témához. :)

    [ Szerkesztve ]

  • Mathiask

    senior tag

    válasz python1 #68550 üzenetére

    "Na most akkor ha a hangsugárzó kábelek és készülékek között hallom a különbséget,majd pont a hálózati kábelnél fogható a placebóra?"

    Nem csak annál, a többinél is. :)

    Viccet félretéve, valószínű minden eltérő szerkezetű/anyagú kábel "másképp szól". Kérdés a típusa ennek a "másképp"-nek, nyilván mindenfajta változást nem tud a kábel okozni, valamit csak pl az erősítő tud okozni, meg kérdés ennek a mértéke.
    Az én magán véleményem hogy amit a kábel tud(pl.: tonálisan) okozni változás az viszonylag jól szokható, mármint elég idő elteltével úgyis "kikompenzáljuk".
    De ez most a téma szempontjából irreleváns.

    Visszatérve a placebora. Szerintem is amit hallunk, illetve a végső agyunkban összeálló kép, eléggé sok tényezőtől függ.
    Nagyon nehéz szétválasztani hogy amikor kimondjuk hogy A jobb mint B az mennyi részben valós és mennyi részben "képzelt".
    Pl. ha tudod hogy az egyik kábel drágább mint a másik, akkor könnyen lehet hogy teljesen tudat alatt az van a fejedben hogy "ez a drágább, ennek kell jobbnak lennie". Vagy olvastál valamit már róla és tudod hogy mindenki szerint ez a jobb. Vagy pl az egyiknek jobban tetszik a színe, vagy jobb a tapintása akkor már szimpatikusabb mint a másik, már más állapotban vagy mikor tudod hogy az van bekötve és ez befolyással van rád, anélkül hogy akarnád. Szerintem ezeket tudatosan kizárni nagyon nehéz(kb lehetetlen). Ezért jó a vakteszt, mert alapból ezek ki vannak zárva mindenféle erőlködés nélkül.

    Megint más kérdés hogy számít-e mi miatt érzünk jobbnak egy kábelt. Én úgy vagyok vele hogy egyrészt úgy is hosszútávon derül ki mennyire lehet együtt élni egy cuccal, másrészt ha amiatt "halljuk" x kábelt jobbnak mint y kábelt mert tetszik a hupililla színe, akkor úgy is az marad otthon, hiába mondjuk a másik a jobb a vakteszten(tehát jobban szól).

    Csak ez az egész megnehezíti a kommunikációt, mert ha valaki leírja hogy x jobban szól mint y, akkor más számára ez nem információ, mert nem tudjuk mennyire van ebben benne a prekoncepciója és egyéb véleménye a kábelekről.

Új hozzászólás Aktív témák