Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Ear001

    addikt

    válasz Tim72 #66343 üzenetére

    A klasszikus Roydok elég különös hangszórók. Hogy tényleg jól szóljanak, kell eléjük egy klasszikus Exposure, Ion, olive Naim, vagy egy modern Heed erősítő. Ez a Royd egy kicsit kevésbé klasszikus, de én maradnék ezen erősítők mellett.

  • krichd1

    addikt

    válasz Tim72 #66343 üzenetére

    Cyrus erősítővel nem hallottam a Minstrelt, de a Cyrus One, Two jobb mint a 3, azt nem értem miért a 3-at ajánlották, de biztos van valami oka.
    Egyébként a Minstrel nem éppen lágy hangzású hangdoboz, mint amit az első kérdező hozzászólásod szerint szeretnél, de mindenképp szerethető hangja van, persze csak akkor, ha elég jó erősítőt, lejátszót tesz elé az ember.

    (#66344) Piet_: Milyen digitális kimenete van a TV-nek?

    (#66345) S. Szabi: Szerintem lehetőleg ne kis olcsó reflexes szubot válassz, valószínűleg nem lesz jó zenéhez. Számok alapján nem igazán lehet eldönteni ezt, elvileg viszont bírnia kéne, gyakorlatilag nem tudom, ki kellene próbálni. Kérdés, hogy a szub elektronikája mennyire terheli le az erősítőt, amellett, hogy még a két hangdobozt is hajtja a teljes frekvencia tartományban. Ezért a vágási frekvenciát is nehéz belőni.

    "Szóval akkor amin van kimenet is, akkor az gyakorlatilag csak annyit csinál, hogy leveszi ami neki kell, és a többihez nem nyúl, megy tovább a jel a monitorokhoz?"

    Nem, pont az lenne a lényege, hogy ilyenkor van egy váltási frekvencia, amit meredek vágással csinál a szub elektronikája általában választható frekvencia tartományban. Például legyen ez a frekvencia 80Hz, így a szub csak ez alatti tartományban dolgozik, a felette lévő frekvencia tartományt pedig továbbküldi a hangdobozoknak. Ennek azaz előnye, hogy így a hangdobozok mélyközép hangszóróinak nem kell erőlködnie az alsó tartományokban, és az erősítő sem kap plusz terhelést.

    [ Szerkesztve ]

    Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

Új hozzászólás Aktív témák