Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • orbano

    félisten

    válasz EQMontoya #59653 üzenetére

    az alapfeltételezésed már rossz: az audio CD szabványban (Red Book) lévő hibajavító kód rettenetesen gyenge, ne feltételezz róla olyat, mint a CD-ROM szabványról (Yellow Book), ahol a filejaid integritás biztosított íráskor és olvasáskor is. Az audio CD-ket a nyolcvanas években tervezték gyenge, olcsó hardverekre, real-time olvasásra. Ha nem sikerül jól, a beolvasó elektronika interpolál oda helyesnek vélt adatokat. Ezért van nagy eltérés (az analóg fokozaton kívül) a különböző CD lejátszók hangminősége között.
    A CD írás pedig nem túl pontos, nagyon könnyen és gyakran készülnek rossz minőségű pitek. Értelemszerűen minél több zavaró tényező (rezgések, mágnesesség, zaj a tápban, elektronikában, stb), annál több írási hiba készül a lemezre.
    Ezért is sokkal jobbak a gyári lemezek, amiknél az eredeti arany nyomólemez kvázi laboratóriumi színvonalon készül, amivel sokkal pontosabb nyomatokat készítenek. Nekem speciel van olyan ismerősöm, aki vakteszten megmondja a különbséget a hifijén az írott és a gyári nyomott lemez között.

    Más kérdés persze, hogy a kérdezőnk rendszerén meghallani-e a különbséget, de ezt elég egyszerűen le tudja tesztelni és ez alapján új írót választani, vagy megtartani a meglévőt.

    A vér nem válik VAZZE!™

  • BBéci

    titán

    válasz EQMontoya #59653 üzenetére

    Nem foglalkozom azzal, hogy miként tud romlani, illetve másképp szólni az írt lemez, mint az eredeti, de ez cáfolhatatlan tény. Olyannyira, hogy vitatkozni sem vagyok hajlandó róla. 15 éve írok lemezeket, beletörődtem, hogy nem tudom velük elérni az eredeti, gyári kiadványok hangminőségét. Ez van. Minél jobb egy rendszer, annál jobban hallani a különbséget.

    Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

Új hozzászólás Aktív témák