Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • MasterMark

    titán

    válasz #68216320 #46483 üzenetére

    Szerintem ne maradjon ott üresen hely. Elég csak a hangfal mögé tenni.

    Esetleg (ha lesznek) a hátsók tükröződési pontjaira elől feljebb.

    Switch Tax

  • Auratech

    őstag

    válasz #68216320 #46483 üzenetére

    A rajz alapján elég alaposan oldanád meg. Jó lesz! Túlzásokba azért ne ess. A panelek jók így, hiszen visszavert hangokat csillapítanál. A hallgató mögötti hely hasonlóan fontos, ha nem fontosabb.

    A vetítő felületet én mindenképpen kihasználnám. Mivel a farost lemez hanggátlást okoz, a mögé tett szövet, kőgyapot anyag nem jelent sokat. Nem tud benne elnyelődni a 200 Hz feletti tartomány. Leírásod szerint elkészítve mélyeket fog csillapítani tömege, mérete alapján.
    Ahhoz, hogy az a szép nagy lap szélessávú csillapítóként működjön, függenie kell és hátulról a falhoz csak nagyon rugalmasan, mondjuk pölö a lap hátsó sarkai környékére ragasztott, két félbevágott stresszlabda által érjen hozzá.
    Optikailag lehet olyan a kinézete, mintha keretben lenne, csak ténylegesen a lap lenghessen. Ha a lap sokáig rezeg, tehát nehezen csillapodik, a hátsó falára érdemes egy centis lépésálló rockwool réteget tenni, pormentesen..
    Beton falak miatt két bojlertipli-csavar segítségével biztonságosan feltehető egy mázsáig, akár.
    Hátulról egy megfelelő távtartós fúróval, mondjuk ha 18-as a lap, a fúrót 12-13 mm-re beállítva kilyukasztgathatod. Ekkor nem kell bevonni, ha elég sűrű a lyukazat és erősen csillapít is és könnyebb is lesz.. (no meg törékenyebb is..)
    Közben némi frusztrációs feszültségtől is megszabadulhatsz.. :)

    A vetítési felületet kihasználva én a négy panelből megkockáztatnék kettőt inkább a lehallgatás mögé tenni plusszba. Mondjuk az alsókat. Mögötted többet jelenthet. A felsők lentebb kerülhetnek ekkor.

    [ Szerkesztve ]

    Auratech Field Recording

Új hozzászólás Aktív témák