Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Auratech

    őstag

    válasz #71562240 #44905 üzenetére

    A barom és a baromság különbözik. Te olyan színben hozod, mintha lebarmoztam vona.
    Nem. Dehogy! Aki mond egy hülyeséget, nem hülye.
    Semmilyen érv nem indokolja a szétültetést egy nagyzenekarban. Ha utózengetik és közelről mikrofonozzák, mit számít az akusztika?
    A rájátszásos megoldásnál, amiről szerinted nem ír, rakat füleserősítőt, fülmonitort kell rendszerbe állítani, keverni, visszakeverni az élő hangot is úgy ahogy adott zenész ott hallja. Sokba kerül.
    Sokkal inkább megkavarja a zenészeket, akik emiatt stresszben játszanak, ha nem úgy gyakoroltak. Abból meg nem sok jó sül ki, a legjobb fej karmester mellett sem. A zenekarban nagy hisztiket tudnak csapni az elégedetlenkedők. Soktucat tökmás ember. Aktuális gondokkal.

    Nekem inkább olyan ötletem volna, hogy a felvételkor a zenekar emelkedjen, mint a nézőtér. Sokkal tisztább lenne kevés mikrofonnal a felvétel, hiszen nincsenek takarásban annyira egymás mögött a hangszerek.
    Ahogy egy jó kórust több emeletes félkaréjban szepen lehet kezelni, ráadasul látják is egymást mindenhonnét. Nem négysoros vonalban, mint évzárón...

    [ Szerkesztve ]

    Auratech Field Recording

Új hozzászólás Aktív témák