Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • xtremetuning

    addikt

    válasz priusz #42838 üzenetére

    Én SSC-t és Stillpointot használok. És még itt is volt, hogy egyes készülékeknél nagyon, másoknál nagyon nem működtek. Állványfüggő is.

    [ Szerkesztve ]

    ...ha belekezdtél a high-endbe, vess keresztet, mert sosem lesz vége.. :) ......... és ezt mástól nyúltam, de nagyon igaz : 'Tegnaptól őszinteséget fogadtam. Azóta nincsenek barátaim...'

  • andorra

    őstag

    válasz priusz #42838 üzenetére

    Természetesen leírhatod, de mások számára nem fog következni belőle semmi.

  • #71562240

    törölt tag

    válasz priusz #42838 üzenetére

    Én éppen ilyet használok, de használok alátétet és leszorítót (szintén Alisca Orange-ot) az analóg lemezhallgatáshoz is.

    Azzal nem mondok meglepőt, hogy csökkenti a CD rezgéseit, ezáltal javítja a kiolvasás pontosságát, ezekután minden olyan hangminőségváltozást elképzelhetsz, ami ebből adódik. Értelemszerűen a legnagyobb a hatása a CD szélső területein és a magashangok terén van, hiszen, hiszen a szélén rezeg legjobban a CD, és a magashangok a legkényesebbek a kiolvasás pontosságára.
    És akkor jöjjön az állóvíz felbolygatása, Kammerer újbóli hülyévé nyilváníttatásának megalapozása:
    Mivel a kiolvasás pontosságára ugyebár értelemszerűen a magasfrekvenciák a legérzékenyebbek, a laikus esetleg azt várná, hogy egy ilyen eszköz által, a kiolvasás nagyobb pontossága révén magasabb tónusúvá válik a hang, a magassáv nagyobb teret kap, több magasat hallunk, mint a CD-rátét nélkül. Nem tudom kiket lep meg,de összességében pont fordítva történik, a CD-rátét által a hang mélyebb tónusúvá válik, a magassáv lenyugszik, hátrébb szorul! Ámde, közben mégiscsak jobban-pontosabban-definiáltabban-hangszerszerűbben halljuk a hangszereket és a részleteket és a térbeliséget a magasfrekvenciákon!
    A CD-rátét jól megmutatja szerintem, hogy a CD rezgései nem csak kiolvasási pontatlanságokat, tehát jelhiányokat eredményeznek, hanem hamis jeleket, torzításokat, hamis felhangokat is generálnak a CD rezgései. A hamis jeleket, hamis felhangokat is megzabolázza a CD-rátét. A CD rátétnek ugyanolyan a hatásösszessége, mint az analóglemez-leszorítónak, ami különbség mégis van a frekvenciaeltolódás terén, az véleményem szerint elsősorban abból adódik, hogy más a lemezek fordulatszáma a két technológiánál, az analóg lemez a lassú fordulatszám miatt dübörög, tehát elsősorban a mélyfrekvenciák terén van rezgéscsökkenteni-megzaboláznivaló, a CD ellenben a nagy fordulátszám miatt elsősorban "cicereg", ott a magasfrekvenciák terén van elsősorban rezgéscsökkenteni-megzaboláznivaló.
    Hogy a CD-rátét milyen mértékű hatást nyújt, az persze nagymértékben függ a CD-játszó futóművének mechanikájától, szervójától, hiszen például sok CD-futómű használ afféle leszorító tányért, amelynek a CD-rátéthez hasonló hatása van, ha jó a futómű csapágyazása, belső rezgéscsökkentése. A hatás mértéke tehát készülékenként más és más, de a hatás minősége minden CD-játszóban hasonló: a hang letisztulása, nyugodtabbá, egyúttal mélyebb tónusúvá válása. A CD-rátét elsősorban azt mutatja meg, hogy nélküle mennyi magashangot veszítesz a kiolvasás pontossága miatt, egyúttal mennyi hamis magashangot "nyersz" a negyfrekvenciás rezgések általi hamis kiolvasások miatt.
    Ez Isten igéje.

    (#42831) kukulec
    Kérdés: "hello, valakinek van tapasztalata a linkelt hangfallal kapcsolatban?"
    Válasz: "Persze."
    Kérdés: "mennyire nyerte el a tetszésedet? természetesen tudom, hogy ez nagyon belépő kategória, de hát én is az lennék ebben a témában"

    Válasz: Szerinted változott valamit lényegében a kérdésed a második körben?

    Na de hogy ne csak önlevünkben főjünk, tessék:
    A Tannoy Mercury V1 az árához képest általában egy korrekt, kellemes, viszonylag tiszta hangú, közepesen informatív, hosszan hallgatható kisdoboz, a kis pénzből és olcsó hangszórókból szép hangot nyerés jellemző esete, amihez a Tannoy nagyon ért a belépő kategóriában. Kevésbé visszafogott, mint az ilyen Tannoy-ok általában szoktak lenni, tehát van egy kis mélykiemelése, ezáltal kissé teltebb, hatásosabb, dobozhangúbb, néha kicsit sprődebb mint általában az ilyen Tannoy-ok. Sikeres hangdoboz, általában jó vétel a maga műfajában.
    Hogy mindez a te helyzetedre-körülményeidre-céljaidra-lehetőségeidre vonatkozólag nem jelent semmit, az abból adódik, hogy mindezekről semmit nem voltál hajlandó elárulni. Persze lehet, hogy csak úgy általánosságban érdeklődsz, céltalanul dolgoztatva másokat.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák