Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #71562240

    törölt tag

    válasz #84221696 #40447 üzenetére

    Komolyra fordítva a szót: már régen elkészült a szöveg, csak még nem lett közreadva megvitatásra. Az utóbbi időben kísérletezés folyt, megvizsgálandó, hogy mire felkészült a topik tagsága és mire nem. Vagyis a szöveg aszerinti alakításával kísérleteztem(-tünk), hogy a megvitatásra való közreadás után már ne meddő szekértáborosdi harc alakuljon ki a szöveg ürügyén, hanem értse mindenki hogy mi van oda leírva, és miért úgy van leírva, és a szélsőségesek is el tudják fogadni a megfogalmazásokat, ám mégis benne maradjon a tartalom, és ne olyan legyen a szerkezete, mint a Nemzeti Konzultációk szövegeinek (biztos olvastál már ilyen levelet, alias "kérdőívet"), miszerint: "vannak akik szerint az a jó, ha pártunk és kormányunk népboldogító koncepcióit fogadjuk el.., mások szerint azonban az ellenzék magyar- és nemzetellenes gonosz terveit kéne megvalósítani...., önnek mi a véleménye?". Azt akarom(-juk) elérni, hogy a hifi benne maradjon a szövegben, mégis mindenki elfogadja a megfogalmazásokat. Ennek érdekében az utóbbi egy-két hónapban "kísérleti léggömböket" engedtem fel, és a reakciók alapján még halogattam a teljes szöveg megvitatásra való közreadását, és hagytam még "érni" a szöveget (és a topik tagságát :) ). De most már tényleg biztos, hogy egy-két héten belül közreadatik a teljes szöveg megvitatásra. Azért nem "sietünk" vele, mert ha már nyolc éven át nem volt ilyenünk, akkor egy-két hónapon más nem múlik semmi.

    Hogy miért olyan nehéz az ügy, példának vedd azt, mintha egy olyan magyar alkotmányt kellene megszövegezned, amelyet minden mai magyar politikai erő elfogad. Már az első mondatban sem tudnának megegyezni, miszerint ez itt a Magyar Köztársaság vagy Magyarország.
    De nem kell megijedni, nincsen semmi komoly nehézség, pusztán azt akarom(-juk) az "érleléssel" elérni, hogy minden ízében olyan szöveg kerüljön napvilágra, amely legalábbis nem ad alkalmat arra, hogy a róla folytatott vita az alapokról induljon, hanem a szöveg feladata, hogy a vitát egy bizonyos szint fölött tartsa - vagy netán feleslegessé tegye a vitát - de mégis benne legyen a hifi-audiofil tartalom. Tehát ne váljék, ne is válhassék a leendő témaösszefoglaló szövege szétmargoltatván ebek martalékává, hanem megkapja a topik "alkotmányának" kijáró kölcsönös tiszteletet, és a szélsőségek közötti konszenzust. Elengedhetetlen, hogy mindenki el tudja fogadni, mint a topik "alkotmányát". Ehhez nem csak a szöveg "érlelése" volt szükséges az utóbbi időben, hanem a topik "érlelése" is, - már elnézést, ha atyáskodónak tűnnék, de itt nem (csak) rólam van szó, jónéhány fórumtársunk kitartó tevékenysége eredményeképpen szerintem a topik miliője sokat változott előnyére az utóbbi hónapokban. Kezd kialakulni a "konszenzusos demokrácia" a topikban a balkanizált állapotok helyett - ez is elengedhetetlen egy működőképes témaösszefoglalóhoz, ha hifi témáról van szó, merthogy a hifi területe ugyanolyan szekértáborosdi, mint a politika, és az egyes szélső szekértáborok ugyebár sokszor homlokegyenest az ellenkezőjét mondják (harsogják), mint a másik szélsőség. Márpedig a témaösszefoglalónak nem elsősorban az kompromisszumokat, az "arany középutakat" kell megtalálnia a szélsőségek között, hanem minél inkább valamiféle "igazságokat", minél inkább a "közjót", és a szöveg készítői nem akarják, hogy a rengeteg munkával és szakértelemmel megalkotott szövegük méltatlan "hídfoglalási" és "tévészékházégetési" akciók ürügyévé váljék.

    Gondolom látszik, hogy sanda pedagógiai-didaktikai célzattal kerítettem ezt az ömlengést a kérdésed ürügyén, de szándékom szerint minden szava fontos ennek az ömlengésnek.

Új hozzászólás Aktív témák