Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bajnokpityu

    félisten

    válasz shalafi66 #40389 üzenetére

    egyetlen cikket olvastam tőle, a 10mm2 tápösvény ajánlását, egyértelmű célként jelölte meg.

    ez saját tapasztalataim alapján rettenetes hangot eredményezne. bár vannak,akik a kalickájukat tökéletesen ismerik, és ezt elfogadják teljes igazságnak. ismerünk ilyeneket.

    ... egy film a témáról

    [ Szerkesztve ]

    eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

  • #71562240

    törölt tag

    válasz shalafi66 #40389 üzenetére

    Akkor tehát ignoráció feloldva.

    És (#40396) shalafi66-ra is:

    Én a magam részéről, a "cucilizmusban" is azt válaszoltam, ha ilyesmit kérdeztek, hogy nem vagyok semmilyen "-ista", úgy gondolom, hogy darvasista sem vagyok, tehát ha azt mondom-gondolom, hogy szerintem Darvas László a magyar újságírás történetének egyik sarokköve, egyik legfontosabb alakja, akkor azt gondolom magamról, hogy nem elfogultság mondatja ezt velem. Bár persze nem tudom pontosan (de sejtem), hogy mit értesz te most az általad darvasizmusnak nevezett fogalom alatt, én úgy fogalmaznék, hogy éppenséggel nagyon is sajnálatos, ha a közeg úgymond "elavulttá" tette azt, amit Darvas és az őt körülvevő, felkészült és feltűnően intelligens szakemberekből álló szerkesztőgárda (Sólymos, Uhrman, Dankó...) képviselt igényességben, rátermettségben, becsületességben. (Egy fórumtársunkat idézve, még az is milyen üdítő a Magazin újraolvasásakor, hogy az akkortájt a Magazinba alkalomadtán szintén kiváló cikkeket író, manapság felettébb hírhedt Benkő Dániel sem "faszharcosként" volt ismert, hanem élenjáró zenészként, zenei szakemberként - ez is jelzi az idők változását, és azt, hogy ha valami "elavulttá" vált a "darvasizmusban", akkor micsoda.) A véleményeddel ellentétben éppen arra hívnám fel a figyelmet, hogy Darvassal az élen "úgy volt tuningolva" az újság, hogy maga Darvas volt az első, aki elismerte, ha úgy látta, hogy tévedett. Volt, hogy tévedett, hiszen folyamatosan kísérletezett, folyamatosan fejlődött, és nem is hallgatta el ezeket a fejlődési stációkat, sőt éppen a (mély szakmai háttértudással felvértezett!!!) folyamatos kísérletes fejlődés volt az újság lényege, ebben is élenjárt Darvas. Természetesen nem kritikátlanul, de nagyon nagyra tartom őt és a Hi-Fi Magazinját, olyannak, aminek ma is minden cseppje kincs, ma sem lejárt lemez, éppen ellenkezőleg, - mondom ezt úgy, hogy kifejezetten nem vagyok egy rajongó típus. Nem csak a hifisták, de bármely újságíró és olvasó számára követendő példaként állítanám a "darvasizmust".

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák