Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #71562240

    törölt tag

    válasz xtremetuning #39026 üzenetére

    Az "a nagyotszólás egy kicsit a pontosság rovására megy" kompromisszumot adott esetben csak a Majikra, illetve a Linn "történelmileg" hagyományos irányultságára értettem, azon belül is arra, hogy a Majik kicsit elomlósabb terű, a hangszerhangjai is kicsit "elomlósabbak". A Majikra (és általában a Linnre) utalva is fontos volt a "kicsit" jelző, és Akkurate-re értelemszerűen sokkal kevésbé (vagy nem) érvényes ez a kompromisszum (az már ugye nem egy akármilyen "mezei" Linn, hanem "Akkurátus" Linn), szerintem hasonló egy kicsit a karakterük viszonya, mint anno a Sondek LP12 versus Axis között, ahol az olcsóbb Axis kicsit többet engedett a pontosság oltárán a nagy hang kedvéért, a Sondek már alig-alig, főleg ha jól volt beállítva, a Sondekkel meg lehetett csinálni, hogy még a kifejezetten mély hangok is egy határozott pontból szóljanak (mármint amellett, hogy egyúttal gyomorbavágóak), ezt az Akkurate is elég akkurátusan tudja. A Klimax-ot eddig még csak a "kirakatban bámultam", úgyhogy nem tudom, mennyire "Linn" - olvasmányélményeim alapján nyilván még "akkurátusabb".

Új hozzászólás Aktív témák