Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #71562240

    törölt tag

    válasz sultansmith #37208 üzenetére

    "...volt alkalmam beszélgetni ismert és elismert hangmérnökökkel és producerekkel, de a gömb szó nem nagyon hangzott el..." A vonal szó még kevésbé hangzott el!!!!!!!!!!!!!!!
    "Nemhogy gömbben nem gondolkoznak, de még félgömbben is alig. Persze nem is vonalban!" Ha már valamiben, akkor "gömbben", azaz térben gondolkodnak,

    A Munkácsy-példád nemhogy sántít, hanem éppen az ellenkezőjét, a fonákját mutatja annak, amiről én beszéltem. Én éppen arról beszéltem, hogy ha már kópiát vagyunk kénytelenek készíteni az eredetiről, akkor a gömbsugárzóval PONTOSABB, az eredetit sokkal korrektebbül helyettesíteni képes másolat készíthető. A gömbsugárzó nem színesebb-szagosabb-izgalmasabb, hanem PONTOSABB-IGAZABB kópiát tud nyújtani. A zene háromdimenziós, a gömbsugárzó hangja háromdimenziós, a "normál" hangdoboz hangja egydimenziós (tehát az eredeti műalkotásra kevésbé hasonlító) - természetesen a metafora kedvéért sarkítva.
    Példádnál maradva, Munkácsy 2D.re álmodta a képet, nem csinálunk belőle 3D-t, a zeneszerző 3D.re álmodta a zenét, nem csinálunk belőle 2D-t - ha nem muszáj.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák