Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • andorra

    őstag

    válasz Iomega #32925 üzenetére

    Nekem eltér a véleményem ez ügyben az eddigi hozzászólókétól. Tehát jobban jársz, ha nem hallgatsz rám.
    Néhány évig PM8000-et használtam, miután az utolsó csöves erősítőmet is eladtam. A PM7000-től csak annyiban tér el, hogy tiszta A osztályban is használható. Nekem AB osztályban kellett használnom, mert a hangfalaimnak nagy teljesítmény kell. Elégedett voltam vele, de azután kiderült, hogy még jobban jártam egy SR7000-essel. Ezt 50e alatt is megvehetnéd, ha találsz belőle eladót a megfelelő színben. Én fél évig árultam, de senki sem adott érte 50ezret. A PM7000 50ezerért ennek tükrében drága.

    (Csak Tamoo kedvéért !)

    [ Szerkesztve ]

  • #71562240

    törölt tag

    válasz Iomega #32925 üzenetére

    Két hibádra felhívnám a figyelmet.
    1.; Ezt írtad az általam ajánlott erősítőmárkákra reagálva: "Az a baj, hogy a NAD erősítői drágábbak, ugyanebben a teljesítményben, jóval magasabb áron jönne ki. Tehát így inkább maradok a Marantz, Onkyo lehetőségeinél, persze elsősorban a Marantz." Ez így értelmetlen. Attól, mert esetleg kisebb számot írtak rá teljesítményként az erősítőre, attól az még bőven elegendő számodra teljesítményben, de nem a teljesítmény az érdekes elsősorban, hanem a hangminőség, azt kell leginkább megfizetni. Márpedig, ha adott áron esetleg az adott NAD, CA, Rotel... erősítő szebben-jobban szól, mint az ugyanannyiba kerülő adott Onkyo vagy Marantz, akkor gondolnám, hogy logikusan a szebben-jobban szóló erősítőt kell megvenni, és nincs ok törődni azzal, ha esetleg mondjuk 10W-tal kisebb teljesítmény van ráírva.

    2.; Andorra fórumtárs két-háromszor is továbbszőve-magyarázva az általad eredendően is és folytatólagosan is félreértett javaslatát, felettébb megfontolandó gondolatokat küldött feléd, te azonban újra-és újra félreértetted az egyébként szabatosan megfogalmazott szövegait. Így aztán lazán túlugrottál egy szóbajöhető alternatíván a készülékvásárlásodra vonatkozólag. Ami azért is sajnálatos, mert andorra fórumbeli pályafutását tekintve nagyjából ez az eset az első (lásd, Tamoo kolléga ezt honorálta az emotikonokkal), hogy konkrét készülékválasztásra vonatkozó tanácsot volt hajlandó adni, érdemes lett volna legalább megérteni, hogy mit írt (már csak azért is, mert lehet hogy a rossz tapasztalatára hivatkozva többet nem tesz ilyet - Karácsony ide vagy oda :Y ).

    (#32926) eclipse006: Elsősorban a Marantz régebbi szériáiban vélek feltalálni olyan típusokat, amelyek talán jobban "best buy-nak", bravúrosabb ár-érték arányúnak tekinthetőek, mint pl. a PM7000 (amely szintén nem rossz ilyen szempontból). Legelsőbben például a PM52 és a PM72 jut eszembe, mint amelyek okkal-joggal voltak annak idején a kategóriájukban a legjobbak között számontartott, a hifista körökben folyamatosan megtárgyalt, dédelgetett típusok. Ezekről például sejtem, hogy ma is jobb ár-értékűnek mutatkoznak, mint a PM7000, bár összehasonlító tesztet sajnos még nem volt alkalmam köztük végezni. Adalékként ehhez megfontolandó lehet, hogy a PM52, PM72 idejében még egy sokkal-sokkal népesebb, változatosabb mezőnyből, pezsgőbb, kiélezettebb versenyben kellett kitűnnie egy sztereó erősítőnek, mint a PM7000 megjelenése idején - hogy a mai állapotokról ne is beszéljünk.

Új hozzászólás Aktív témák