Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • schawo

    titán

    válasz #56474624 #15039 üzenetére

    Mégsem, vagy nem ismered a hangszerek, a zongora működését.

    A hifi rendszer akkor a legjobb, ha a létező legnagyobb a dinamikaája. Ez annyit jelent, hogy a legjobban közelíti meg az eredeti felvételt.

    Az, hogy valaki finoman játszik a hangszeren nem azért jó, mert kisebb a dinamika, hanem mert a hangszernek teljesen más hangja van, mintha szétverik.

    Ha valaki feleslegesen szétveri a zongorát, akkor az nem túl dinamikusan játszik, hanem rossz zenész, és túljátssza a zenét. Ilyen jellemző a legtöbb buta, audiofilnek nevezett demo lemezre.

    Szóval a finom játék egy dinamikus rendszeren nem úgy szól, mint egy agresszív játék kis dinamikájú rendszeren.

    evDirect villanyautós töltőhálózat

  • orbano

    félisten

    válasz #56474624 #15039 üzenetére

    Azért nem csak az a lényeg, hogy egy hangszer halkan és hangosan is tud szólni, hanem egy hangszer hangjában is van úgymond dinamika. Amikor megpendül egy húr és csattan a bundon, vagy ráütnek egy dobra, nem feltétlenül lesz hangos az egész hang, csak bizonyos komponensei, amiktől nem hangosabbnak hallod, csak élettel telibbnek, vagy hogy is mondjam. Ugyanígy a másik végen ott vannak a finom részletek, lecsengések. Mondjuk nem értek hozzá, hogy itt mi a véglet, és meddig lehet/érdemes fokozni, de amióta sikerült beszereznem egy különlegesen jó dinamikával megáldott erősítőt, azóta nagyra értékelem ezt a paramétert. ráadásul most, hogy egy dinamikusabb hangszórót is kapott, még inkább. pedig már azt hittem, hogy az egekben van a dinamika, és nincs rovább. pedig finom, lágy hangszeres zenéket hallgatok.
    mondjuk az tényleg érdekelne, hogy hogy oldják meg, hogy egy ilyen említett zongorajáték finom is maradjon összhatásilag akármilyen rendszeren, de minél több részlet is kijöjjön. bár lehet a kérdés is hülye, nem értek hozzá :B

    A vér nem válik VAZZE!™

Új hozzászólás Aktív témák