Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • DDL

    őstag

    válasz Thunder78 #1234 üzenetére

    Azt ugye tudod, hogy csak részben van igazad? Mert meg lehet ám úgy választani a 3 utas két keresztfrekijét, hogy sokkal jobb legyen a kétutasnál! Igaz viszont a megfelelő hangszórók lesznek nem olcsók. Főleg a közép.


    Üdv: DDL

    Messziről jött ember azt mond amit akar. http://logout.hu/blog/ddl/index.html

  • bajnokpityu

    félisten

    válasz Thunder78 #1234 üzenetére

    oké,de nem skáláztad be,hogy milyen frekinél váltanak.
    és a 2 utasok néha pont a beszédhang környékén vágnak,amire fülünk a legérzékenyebb.és vágás környékén elég sok torzitás lehetséges.szal ez,hogy mindenképp kétuatasat,ez azért enyhén szólva sántit.általában egyetértek a HSZeiddel,de most nem annyira.

    kalaptartós téma van enyémben is,de azért mert előző tulaj kivágta a fémet,és el kellett takarni.és sok sebből vérzik ez a módszer.az emlitett szinpadképen túl,az üvegfelületek miatti frekvenciatorzitások,torlódások,stb. 2 mp alatt ebből az jön le,hogy kiemel a magas.utána meg az,hogy bizonyos frekik eltüntek,néhányan meg feldúsultak.pl a mélytartomány teteje.az hogy béna subokat hallottál meg annak is köszönhető,hogy nem illesztett sub.subot kocsiba választani a legnehezebb.egy dolog a vágás,de a csomitartó akusztikája a döntő.ez megkavarja a szart rendesen.

    ugyanigy szobai cucc azért sem szóllhat kalaptartóban ajtóban akárhol jól (tisztelet a kivételnek),mert a szobai hangszórókat úgy konstruálják,hogy zárt,de legalábbis doboz által csillapitott a membrán.kocsiban meg a legritkább esetben csillapit a csomagtartó.
    szal hidd el,nem jó versenytársakkal hasonlitod össze a szettedet.kocsiba én is úgy vok,hogy szinte mindegy hogy szól,csak alapigényeket elégitsen ki,ehhez képest mindketten túllőttünk a célon,ráadásul nem a legköltséghatékonyabb módszerekkel tettük.ne értsd félre,nem fikázni akarom látatlanból,nem lenne korrekt,de elvileg,papiron hátránnyal indul.ehhez képest,ha zenei élményt nyújt,akkor Te szerencsés vagy,enyém korántsem szól igy.akik beülnek,odáig vannak,de nem ők halllgatják néha órákon át.én pl ujabban be sem kapcsolom.

    és igy van,minél kisebb a hangszóró ellenállása,impedancia értéke,annál nagyobbat fog az erősitő melegedni.a kipróbált házimozierősitómöm is tojást lehetett sütni,ming az öreg denon(amit nagy örömömre meg tudtam magam javitani egy biztositékcserével :))) jéghideg.

    hifitornyot ha mindenáron egymás tetejére akarod rakni akkor úgy épitsd,hogy az erősitő van legfelül.ha meg melegszik mindenképp.amugy nem kell félteni ezeket az erősitőket.szegény erősitőm az ótóba anyósülés alatt még sosem oldott le,pedig kezem rég nem állta a tetejét.volt szerintem legalább 50-60fokos.

    készitsd egy ócsó erősitőt,jó esetben 10V körüli értéket ki tud adni,ez kicsi lámpát már meg tud hajtani.tapasztalat ezt mutatja.hangositási cuccok meg biztosan még többet tudnának,de valahogy pár ezer W felvételű erősitőt nincs kedvem rákötni egy 40-50Volt körüli izzóra.meg hát a sónak mennie kell...

    eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

Új hozzászólás Aktív témák