Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Satellite

    tag

    válasz bkercso #103319 üzenetére

    "...akár rá is tudunk mutatni a zenészekre külön-külön, hol vannak a színpadon pontosan
    Én is hallottam éilyen élménybeszámolókat első kézből. Lehet, hogy a fázishelyesség is kell hozzÁ (egyutas rendszerek pl.)?"

    Pedig alapvetően nem is kell egy méregdrága rendszer ahhoz, hogy a térből, a hangdobozokról teljesen leválva jelenjenek meg a hangszerek, az előadók vagy a teljes zenekar hangja...

    Idézet az egyik 1988-as (!) HFM olvasói rovatából:

    " Csak átélni lehet

    Török Sándor
    Bp., Váci u. 56-58.
    1056

    (...) A másik dolog, amelyről írni szeretnék, nagyon megrendítette a gépeimbe vetett bizalmamat; hosszú időre volt szükség, míg kihevertem a sokkot. Munkámnál fogva gyakran járok más lakásokban, vagy legalábbis lakásajtókban, mivel zárakkal foglalkozom. Egyik ilyen munkám alkalmával behívtak egy kávéra. Felfigyeltem az ott lévő gépekre: NAD-Tesla lemezjátszó, MC10S hangszedő, Sony CD-játszó, NAD erősítő, Celestion hangsugárzó. Kértem az illetőt, hogy kapcsolja be egy kicsit a kedvemért, mert ilyen láncot még nem hallottam szólni. Azt mondta, szívesen megteszi, de ő csak komolyzenét hallgat. Megmondom őszintén, nem kedvelem a komolyzenét, de ezt ott elhallgattam. Nos, feltett valami lemezt, és én megdöbbenve hallgattam, hogy ilyen létezik. A hangszerek a térből szóltak; soha ilyet azelőtt nem hallottam, és komolyzene ide vagy oda, lenyűgözve füleltem. Azt hiszem, ha lenne ilyen berendezésem, talán ezzel a nehéz műfajjal is meg tudnék barátkozni. Utána nagyon sokáig nem bírtam hallgatni a saját berendezésemet, mindig az a másik hang volt a fülemben. (Egyébként a CD-játszót nem hallottam szólni, a tulaj azt mondta, mióta ez a berendezése van, nem szeret rajta zenét hallgatni.)
    Hát erről ennyit. Megírtam, mivel ismerőseim azt hitték, hogy valami bajom van, mikor elmeséltem nekik. De megértem őket. Ezt át kell élni. Elmesélni nem lehet."

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák