Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Stanlee

    őstag

    Beszallok a LoRaWa biznisszbe. Igazabol nem erdekel maga a Helium mining, egyszeruen szerintem ez a jovo. Az egyetlen dolog, ami negativ, hogy nem lehet venni helium halozathoz csatlakozni kepes eszkozt.

    “Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

  • Stanlee

    őstag

    válasz Kobe #97 üzenetére

    Hüle azert nem vagyok.

    Mivel engem ez a technologia hosszutavon erdekel es nem meggazdagodni akarok belole marol holnapra, ill. nem vagyok FOMO, kivarom a sorom.

    Nezem az ebayen hogy tobb ezer euroert veszik a preorder-t az emberek. Iszonyat gaz, hogy ennyire eszetlenek. Ezek azok, akik a youtube-on lattak, hogy mennyi ezer eurot lehet keresni azzal, hogy bedugod a majnert a konnektorba es kiteszed az ablakba. Atyavilag.

    Engem a technologia erdekel, a felhasznalasi lehetosegek. Inkabb csatlakozom a thethingsnetwork.org-hoz es itt a varosban inditok egy halozatot, mert jo erzes szerelni, beallitani a gateway-t, etc.

    “Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

  • Stanlee

    őstag

    válasz Danex #99 üzenetére

    Ha nem lat masik eszkoz, akkor hiaba veszed meg dragan es almodozol a napi x dollar bevetelrol, mert a jelenlegi protkoll miatt nem fog mit teremelni a miner.

    Ha olyan varosba veszed, ahol van masik miner, nagy valoszinuseggel mas is fog beuzemelni eszkozt, mivel a lathatosag megoldott, de ott meg nem tudhatod, hogy nem-e a szomszed fogja a kovetkezot beuzemelni, vagy hogyan alakul a lathatosag, ami negativan hat a jovedelmezosegre.

    Teljesen olyan erzesem van ezzel az egesszel, mint az elso BTC ASIC-ok megjelenesekor volt. Sokan belemennek ilyen-olyan pre-orderekbe, ahol a szallitas hetekkel, honapokkal csuszik es mire megerkezeik (ha megerkezik) az eszkoz, mar nem fog annyit termelni, mint amire szamitottak a megrendeleskor.

    Ne erts felre, fogok rendelni en is eszkozt, de parban es varok nyugalommal.

    “Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

  • Stanlee

    őstag

    válasz RealTedMosby #116 üzenetére

    Amit irtal szolgaltatasokat, azokat most gondolom nem a helium halozatan uzemeltetik, hanem van ra valaki (AH vagy valami ceg) altal uzemeltetett halozat. Miert valtson mondjuk egy bubi a heliumra, amikor a gateway-eket barmikor leallithatja az uzemeltetoje. Egy ceg nem egyik naprol a masikra fogja leloni a mar kiepitett halozatat.

    A Helium subredditen azert eleg sok kemeny hozzaszolast lehet olvasni, ahol nem titikoljak, hogy ha nem fog elegendo cash-t hozni a miner, akkor leallitjak. En ha valami szolgaltatast uzemeltetek, inkabb mennek masik LoRa halozatra, mint erre, aminek a lefedettsege barmikor valtozhat. Sot ha kritikus, akkor inkabb csinalok egy sajat halozatot, amin minden szepen mukodik ugy ahogy en akarom.

    “Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

  • Stanlee

    őstag

    válasz Kobe #118 üzenetére

    Szerintem sokan a magas reward miatt indultak neki az egesz heliumnak, es csak kissebbik reszuk azert, mert a LoRa mint szolgaltatas erdekli oket. Amivel nincs is gond, csak amilyen gyorsan felkelti valakinek az erdeklodeset, ha naponta semmi munkaval tud keresni x dollart, aztan meg ha szinte semmit nem tud vele keresni, ugyanolyan gyorsan el is vesziti az erdeklodeset es kikapcsolja a gateway-t.

    Hasonlo a helyzet most a chia eseteben is, ebayen egyre tobb alig hasznalt, vagy akar bontatlan csomagolasu 8-14 Tb-os merevlemez jelent meg, gondolom mivel egyre tavolabb kerul a lehetoseg, hogy keressenek valamit es azok, akik a gyors penzre nyomulnak, mennek mashova.

    En most egy picit pihentetem a helium networkot, kivarom, hogy mi lesz a fejlodes a Light hotspotok teren, ill kivarom, hogy mi tortenik a csomo gateway kiszallitasa utan ill. a felezest kovetoen.

    “Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

  • Stanlee

    őstag

    Megjelent a kisvarosban ahol lakom a masodik miner. Kevesebb, mint 900 m-re vannak egymastol, de nem latjak egymast. Minimalis HNT-t banyasznak. Muncheni hotspotok napi 5-6 HNT-t banyasznak, annak ellenere, hogy eleg suru a halozat.

    Redditen is olvasgatom, hogy egyre tobb europai orszagba erkeznek a keszulekek, egyre tobb olyan keszulek van, ami nem lat masikat, mert a legkozelebbi 50-70 km-re van tole. Engem megenne az ideg, ha nem keresne a miner, amit jo sok penzert vettem.

    Szamolgatom, hogy erdemes-e venni a LongAP keszulekebol? Tudom, hogy majd 700 euro, de ha mar banyaszni akarnek, inkabb most adok ki 700 eurot erte es mielobb megkezdi a mukodest, annal jobb, minthogy varjak oktober/novemberig, hogy olcsobban vett hotspottal banyasszak. Velemeny?

    @Kobe: majd irjal, ha megjott a rendelesed, tapasztalatok erdekelnenek.

    “Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

  • Stanlee

    őstag

    válasz Kobe #122 üzenetére

    Koszonom a gyors visszajelzest. Van valami info, hogy mikorra varhatoak a LongAP-k?

    Syncrobit? Mi a velemenyed?

    Budapesten telepitened oket?

    Amugy nagyon gyerekcipoben van meg ez az egesz halozat. Itt Bajororszagban Munchen, Nurnberg jol lefedve. En legvonalban kb. 30 km-re lakom Munchentol, a ket varos kozott pontosan egy hotspot van feluton, de ahhoz se kapcsolodnak. A kovetkezo nagyvaros Nurnberg kb. 150 km, egyetlen hotspot nincs kozben.

    40-50 ezres varosokban sincs semmi itt a nemeteknel, Magyarorszagon sincs tul nagy halozat, Budapest nez ki egesz jol, aztan semmi.

    Ettol fuggetlenul nagyon izgalmas!

    “Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

  • Stanlee

    őstag

    Nezegettem az ebayen arult hotspotokat. Na az egyik eppen aktualis arveres alatt az elado szovege nagyon durva.

    Aszonnynak elmondta, mennyiert lehet eladni a cuccot most ebayen, asszonypajtas egybol lecsapott a lehetosegre es kell a zseton:

    "I told my wife what people pay for it on ebay, I was doomed. I've got a second one I fight to keep, just not at my place. Fingers crossed."

    2 honapig kellene uzemeltetnie valami normalis helyen es tobb penzuk lenne belole, mint amennyiert eladja majd most a neten, de ertem en, jobb ma egy vereb mint holnap egy tuzok...

    “Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

  • Stanlee

    őstag

    válasz UberMutant #125 üzenetére

    Berlinrol beszelunk. Meg megertenem, ha olyan helyen lakna, ahol 100 km-es korzetben nincs semmi.

    “Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

  • Stanlee

    őstag

    válasz Kobe #127 üzenetére

    Mo-rol korlatozas nelkul tudsz beutazni Nemetorszagba. Ha Mo-ra visszatersz, ervenyes oltasi igazolvannyal nem kell mar karantenba vonulnod.

    Nezegetem a bp-i minereket, nagyon harmatos a napi reward.

    Mit gondolsz, mennyire befolyasolja a kornyezo epuletek magassaga, hogy milyen teruletet tud lefedni a gyari antennaval vagy egy max. 6 dBi-s antennaval a miner, ha csak az erkelyemre (kb. 5 m a felszintol) tudom kitenni a keszuleket? Az erkelyrol kinezve van egy kb. 20 m-es resz, aminek a ket oldalan nincsenek epuletek, de a bal oldalon egy magasabb epulet van, a jobb oldalon meg egy velunk nagyjabol azonos magassagu lakohaz.

    “Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

  • Stanlee

    őstag

    válasz Kobe #131 üzenetére

    Koszonom. Valami hasonlora gondoltam a gyari 3 dBi-s antenna eseten. Ugye ennek a sugarzasi kepe inkabb hasonlit egy gombhoz, mig a 6 vagy afeletti antennak eseten elnyulik, tehat messzebre sugaroz, cserebe ha magasra rakom lehetseges, hogy nem fogja egy alacsonyabban levo kisebb korsugarzo jelet venni.

    Magyarorszagon nem tudom mi a helyzet, de itt Nemetorszagban 20 dBi lehet a maximalis antenna nyereseg. Amugy lehet, hogy egy szektor antennaval is jol jarhatok, mivel a szerencsetlen elhelyezkedese miatt a lakasnak a korsugarzonak sok ertelme nem lenne. Mogottunk egy nagyobbacska domb van, szoval a masik oldalra biztos nem jut at a korsugarzo jele, mig tolunk balra nincs lakott terulet - elso haz legalabb 600-800 m.

    Nem tunik tul jonak a poziciom...

    “Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

  • Stanlee

    őstag

    válasz voriand #134 üzenetére

    Szerintem sokaknal elgurult a gyogyszer es nagy FOMO van a HNT korul.

    A Dragino LPS8 ara ebay-en mar kb. 2-3x akkora, mint a boltban ujonnan. Itt Nemetorszagban ezt a light hotspot-ot nem lehet mar boltban kapni, augusztusi szallitasra vesznek fel rendeleseket. Es ez csak egy light hotspot, ami nem kepes PoC-re, vagy consensus-ra.

    Amire sokan nem gondolnak, az az, hogy mi tortenik azutan, hogy a validatorok elindulnak? A mostani miner-ek consensus-bol kiesnek. Altalaban azok a youtube videok amik a FOMO-t erositik olyan napi HNT ertekeket mutatnak, amikor a miner bekerult a consensus csoportba. Na ez a lehetoseg a validatorokkal megszunik. A mostani miner-ek mar csak a PoC-vel es a data transferrel fognak HNT-t keresni.

    A validatorok indulasa erre a negyedevre volt tervezve, nem hiszem, hogy lesz belole valami, de tolodjon at Q3-ra, amikorra megerkezik a miner-ed, akkorra nem fogsz tudni sokat keresni a consensus hianya miatt.

    Ami marad az a PoC, attol fuggoen, hogy hol elsz, Mo-n Bp kivetelevel nagyjabol mindenhol ures a terkep, tehat ha 1 miner-ed lesz, nem fogsz sokra menni vele. Mar irtam korabban itt, hogy nalunk megjelent a 2. miner is a varaosban, na ez mar par napja eltunt, az egyetlen ami online van egesz honapban keresett 3 HNT-t. Nem valami combos. Munchenben hiaba vannak 4-500 m-re egymastol a hotspotok, a legtobbjuk keres havonta kb. 70 HNT-t, ami szerintem nagyon jo. Ha jon az augusztusi felezes es a validatorok, es csak negyedet fogjak kapni, mint eddig, meg akkor is nagyon jonak mondhato.

    En is veszek majd miner-t es amikor megerkezik, megerkezik. Ha 3 honap mulva, akkor akkor fogok vele jatszani. Addig is veszek HNT-t, es valami validator csoportba beszallok. A tularazott cuccokat meg meghagyom azoknak, akik FOMO-bol vasarolnak. Majd jon valami masik vonat, amire erdemes lesz idoben felszallni.

    “Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

  • Stanlee

    őstag

    válasz voriand #136 üzenetére

    Lehet kevessebbel is stakingelni, nem kell 10000 HNT hozza, nezz korul tobb lehetoseg is van a neten erre.

    A dragino az light hotspot, max adatra lesz jo, de mivel mostnaban senki nem hasznalja a halozatot, igy nem kapsz erte HNT-t. Azert is irtam, hogy a nepek FOMO-bol felvasaroljak a nagycsomo draginot amivel nem mennek semmire, de az mar nehez, hogy elolvassak azt a par sort, amit a light hotspotokrol irnak a helium oldalan.

    Kobe: igy kell ezt csinalni, kinabol kriptoval rendelni nem epp a legjobb otlet.

    Neztem a LongAP-t, mult heten irtak, hogy van vmi delay, meg lehet hogy inkabb LongAP, mint a nagy varakozas a semmire, vagy a bobcat-re, ami a mostani helyzet szerint mar dragabb, mint a LongAP.

    “Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

  • Stanlee

    őstag

    válasz Virágküldés #139 üzenetére

    Bp-en jobb hotspotok termelnek napi 2 HNT-t. Ha bekerulsz valami szerencse utjan consensus csoportba, akkor felmegy par orara a kiosztott HNT mennyisege es lehet, hogy lesz kb. 100 e Ft-nak megfelelo termelesed. De ez mint a lotto, sose tudod, hogy mikor kerul rad a sor.

    Rosszabb helyeken 1 HNT alatt is lehet a napi termeles.

    5700 euro azert eleg combos egy minerert. Amugy meg ha tenyleg napi 100 e Ft-ot termel, biztos nem adnam el. Ebayen 3500-4000 kozott mozog az aruk. Mar az is nagyon sok, de van ra kereslet.

    Szerintem sokakban benne van a FOMO, es latjak a youtube-on, meg redditen a nagycsomo videot, hogy napi 100-200 HNT-t termel valaki es rogton racuppannak, hogy itt a penznyomtato. A legtobbjuk meg azt se tudja, hogyan kell egy portforward-ot beallitani a routeren, vagy kinyitni egy portot. Amikor olyan kerdesek jonnek veled szembe redditen, hogy WIFI-n vagy kabelre kotve banyaszik-e tobbet az eszkoz, vagy amikor azt se tudjak, hogy europaban mas a frekvencia, mint USA-ban, akkor latszik igazan, hogy low level lett a belepesi szint.

    Irtam korabban a Dragino LPS8-rol, ebayen mar ketszeres aron adjak a bolti arhoz kepest, a tobbseguk a "vasarloknak" azt se erti meg, hogy az egy light hotspot ami majd egyszer talan adattovabbitassal fog valamennyi HNT-t kapni, de igazabol nem tudni mikor, de veszik esz nelkul, mert az van rajta, hogy HNT.

    Nagy gond van itt az emberek fejeben sajnos...

    “Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

  • Stanlee

    őstag

    válasz pachito #144 üzenetére

    Nekem nem jott ossze, mondjuk nem is nagyon remenykedtem benne.

    Ami viszont jobban erdekelne, hogy akinek sikerult, az milyen plusz technikat alkalmazott, hogy a bad gatewayt meg database error-t kikerulje. Fizikailag a szerveruk tolem 150 km-re sincs, ill. amikor bad gateway-t mutatott a weboldal, akkor ilyen 20 ms-os pingem volt felejuk, szoval szamomra magic, hogy masok hogyan tudtak rendelni, ill. befejezni rendelest.

    “Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

  • Stanlee

    őstag

    válasz pachito #146 üzenetére

    Abbol a tegnapi e-mailbol sokminden nem lett betartva.

    "To avoid buying from bots, please read the LongAP One product description very carefully before completing your order. It will contain required information to complete the order."

    Ez se volt benne, szoval lophasz a seggukbe. ;]

    “Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

  • Stanlee

    őstag

    válasz Kobe #148 üzenetére

    Ah, ertem, ez volt a nagy deal. Valami szofisztikaltabb dologra gondoltam.

    “Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

  • Stanlee

    őstag

    válasz Kraszi66 #153 üzenetére

    Szerinted? Ha valid lenne, akkor mar nem lenne belole.

    “Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

  • Stanlee

    őstag

    válasz Kraszi66 #155 üzenetére

    Akkor miert nem rendelsz belole? Par nap es itt van, ki is tudod probalni, ha mukodik, akkor van egy penznyomdad. Ne azzal hasonlotsd ossze, hogy vettel par tiz dollaros cuccokat alirol.

    Ez fake, mint az ilyen-olyan szuper videokartyak, amikrol a vegen kiderul, hogy nem azt kaptad, amiert fizettel.

    [ Szerkesztve ]

    “Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

  • Stanlee

    őstag

    válasz Kraszi66 #158 üzenetére

    Nyugodtan rendeld meg, en nem mernek 500 USD-t fizetni erte. Nekem ez a szubjektiv velemenyem.

    “Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

  • Stanlee

    őstag

    válasz voriand #161 üzenetére

    Az eredeti gyarto nem tud annyit gyartani, hogy a mar megrendelt keszulekeket leszallitsa. Nemcsak a bobcat, hanem az osszes. Miert arulna a bobcat vagy barmelyik masik ceg egy kinai online piacteren a keszulekeit, ha tobb ezer korabbi rendeleset sem tudja teljesiteni USA/Europa fele?

    Engem meglepne, ha valami harmadik gyarto olyan keszuleket gyartana, ami teljesen egyezik az eredetivel hardver es szoftver is rendben, es meg a Helium corp altal kiadott kulcs is mukodik rajta.

    En fenntartasokkal kezelem az ilyen lehetosegeket, de ez csak egy velemeny a sok kozul.

    “Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

  • Stanlee

    őstag

    LongAP ma 9-10 kozott megint arulja a LongAP one-t - ha valakit erdekel.

    650 € + AFA, maximum 3 db es 5 heten beluli szallitast igernek. En ezt most inkabb kihagyom.

    “Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

  • Stanlee

    őstag

    válasz Kobe #170 üzenetére

    Nagyjabol olyan a helyzet, mint 10 eve volt a BTC eseten a butterfly labs-es pre orderekkel. azok se tudtak szallitani, ezek se tudnak. Mas piaci szereplok meg beelozik oket.

    Nem tudom melyik gyarto mar honapok ota vergodik, hogy legyen FCC meg EC tanusitasa, a seeedstudio hetek alatt megkapta a HNT minerhez a tanusitast.

    En most mar nem nagyon rendelnek minert, inkabb light hotspot, meg ha lesznek joarasitott PoC-re alkalmas minerek, akkor azokbol 1-2, esetleg.

    Errol a vonatrol lemaradtam, majd talan lesz egy kovetkezo, amire idoben fogok felszallni.

    “Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

  • Stanlee

    őstag

    válasz kzkz #175 üzenetére

    Az Approved hotspot kap a PoC-re is majd HNT-t, ezert ha kozel azonos aron lesznek a light meg a normal hotspotok, akkor termeszetesen valamelyik approved hotspotot lesz erdemes venni. A legolcsobb dragino 110 euro, de van 200 euro korul is LoRa gateway. En megvarnam az augusztusi felezest, ill. azt is, hogy az uj gyartok mennyiert akarnak majd adni approved hotspotot. Ezek alapjan lehet majd donteni, hogy melyik eri meg.

    Validatornak beallni vasarolt HNT-vel nem igazan eri meg. Csakanyolttal meg okay, de ezert en nem vennek fel a kecora ingatlanhitelt, hogy validatornak allhassak.

    “Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

  • Stanlee

    őstag

    válasz tarpi8 #192 üzenetére

    HNT-t nem fogsz tudni vele banyaszni.

    [ Szerkesztve ]

    “Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

  • Stanlee

    őstag

    válasz tarpi8 #197 üzenetére

    Amit belinkelt UberMutant az az egyetlen RAK HNT miner, a tobbivel nem lehet HNT-t banyaszni.

    “Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

  • Stanlee

    őstag

    Ha valakit erdekel, akkor a seeedstudio Sensecap M1 minere hamarosan rendelheto lesz. Kisse bonyolult, szerencsere az usakokat szivatjak vele eloszor holnap, de a tapasztalatoka lapjan par napra ra mar nekunk europaiaknak is megnyilik a rendelesi lehetoseg.

    Az 519 USD-s ar ellenere jelenleg nem tudom hogy vegyek-e vagy se?

    Welcome to the room for purchasing SenseCAP Coupon Code!

    This is a warm welcome letter. Dear everyone, As we promised, we are going to have some updates in late July, so here I am. 😊 I hope you are excited to see this update. The production of SenseCAP M1 are going well as scheduled, more than 10,000 pieces will be shipped out by next week. Some batches will go to our partners, more distributors will be updated next week. While some batches, - BREAKING NEWS - will be sold on Seeed online store!!!! 🥳 Please go to page below to get more information about “How to purchase SenseCAP M1s on Seeed online store”. https://www.sensecapmx.com/welcome-to-the-room-for-purchasing-sensecap-coupon-code/ Long story short: 1. You are welcome to come to Seeed store to purchase SenseCAP M1 on July 25th 10:00 AM (GMT+8). 2. We are going to release 100 pieces US version as our first trial to test our limits and traffic pressure. 3. Then we are going to release more in the days coming after, EU version will be available at that time too. The experience we learn from the sales of this first 100 pieces will help us improve the performance for the coming batches. Looking forward to meet you in Seeed.😶‍🌫️ See you soon.

    “Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

  • Stanlee

    őstag

    válasz kzkz #203 üzenetére

    Tegnap neztem a youtube-on (talan RAK) javitsd otthon a gagyi osszeszerelesu miner videot. Az az osszerelesi minoseg mar annyira szornyu, hogy egy DIY miner osszeszerelo kitet is kiadhattak volna, mert kb. ami nem PCB-re van raforrasztva minden laza, lotyogos volt.

    Meg mindig mindegyik gyarto ugyanazt a pi 4-et hasznalja, hozza ugyanaz a 100 dollaros lora modul, meg egy PCB amit szerintem nagyon nem is kell tervezniuk, mert mar valaki reg megcsinalta, csak a specko kod meg a szoftver amit hozzaadnak, de azert az 500 euro koruli vegfelhasznaloi arat kisse soknak tartom.

    Sensecap M1 holnap reggeltol ertekesit EUs minert, szerencset probalok naluk.

    “Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

  • Stanlee

    őstag

    válasz Kobe #208 üzenetére

    Nem egyszeru, de

    - binance-on van fiokom, igy mindegy, hogy most HNT-t valtok, vagy valami mast, legalabb kiprobalom a blockchaint is, hogy mennyire gyors/lassu, konnyu-egyszeru a hasznalata
    - HNT Wallet igyis-ugyis kell, legalabb nem az elso hasznalatkor tokoreszik az ember vele
    - Paypal-os fizetes is ok, igaz ha nem sikerul, akkor a kuponra kiadott penz elvesz

    Amugy ez az egesz az elejen kiszor mar sokmindenkit, legalabb nem az lesz mint a LongAP-nal.

    Na megyek, mindjart kezdodik :)

    “Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

  • Stanlee

    őstag

    válasz Kobe #210 üzenetére

    A tapasztalat a rendelesrol a kovetkezo:

    Egyszerre 2 geprol jelentkeztem be a sorszamoszto rendszerbe, mobilnet es sima internet. Kb. 1. perc volt a kulonbseg a bejelentkezesek kozott, a sorban az egyik kb.700 embert irt elottem, a masik gep meg 1400-at.

    Kb. 40 perc varakozas utan engedett fel az oldalra, hogy megvegyem a kuponokat es kifizessem a HNT-t. Kb. ugyanannyi ideig tartott a HNT megerkezese a sensecap-hez, mint tegnap amikor kiutaltam binance-rol a wallet-be.

    Innen jott a szenvedes resz, tiszta LongAP. A seeedsense oldala nem birta a megnott forgalmat, tisztara, mint a LongAP-nal. Egyszer csak betettek valami cloudfare-es waiting room-ot, delutan 2 korul sikerult leadnom a megrendelest, addigra beengedett az oldaluk. Atomlassu volt. Paypal-on fizetes gyors volt, legalabb szar arfolyamon.

    Szallitas DHL-lel, remelem ideer idoben es jo sok vamot is fizethetek majd ra.

    3-at rendeltem, majd meglatjuk mi lesz.

    “Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

  • Stanlee

    őstag

    Ha valakit erdekel, akkor a linxdot jovo het kozepen nyitja majd a preorder-t:

    https://www.linxdot.com/

    Linxdot is Helium Approved
    Greetings Linxdot community!

    Here is the announcement you have all been waiting for… as you may already be aware by now, Linxdot is now officially approved as a hotspot manufacturer by the DeWi MOC (Manufacturing Oversight Committee).
    What does this mean?

    This means that the Linxdot hotspot has passed the Helium audits, the FCC and CE certifications have been verified, and we now have the green light to onboard Linxdot onto the Helium Network. We are one step closer to adding Linxdot devices to the network and to be able to accept your orders folks!
    Next steps:

    We have since been working to complete our maker account, on top of some additional steps required for onboarding integration. We are also pushing full steam ahead with procurement of remaining components (some of which have already arrived), to begin manufacturing as soon as possible. Our current progression should see us shipping our earliest pre-orders by the end of August then October, November etc...
    How to order a Linxdot Hotspot:

    Over the next week our online store will go live. To help you prepare, we have put together some important information with everything you need to know about the ordering process so that you know when to be ready.

    The order process:

    Linxdot’s online store will go live middle of next week, available exclusively at first to our waitlist.
    You will be emailed in groups, based on the time & date you signed up to our waitlist.
    Emails will contain a link giving you access to the Linxdot order page. Once you have been redirected to our website, you will need to enter your email address (the one you used to sign up to the waitlist) as verification before you will be allowed to place an order. If you haven’t been emailed yet, you will not be able to access the store.
    Please note, the reason for not opening up orders to everyone on the waitlist at the same time is to avoid a potential traffic spike and putting too much load on the site at the same time. We want you to have a positive ordering experience.
    Also note, there are a limited number of units available for the end of August shipment. After this, your estimated shipping date is dependent on which batch you get in. The order itself will indicate your batch and estimated shipment date before and after it has been placed.

    Order limits:
    Initially, we have decided to limit orders to one unit per person to ensure the order process is as fair as possible and that everyone has an opportunity to order a hotspot (as requested by the community). These limits will increase and then be removed once everyone on the waitlist has been emailed.

    Product information:

    Model: Linxdot Indoor Helium Hotspot

    Variant: US902-928 and EU863-870

    We will only be taking orders for US and EU versions
    We are working on AUS certification and if we do not have RCM by the time we go live a separate sale will be done for AUS users. Once we have more information we will share it with the community.

    Price: £399 inc shipping. £480 (inc VAT) if you’re in UK

    There is no additional shipping cost, but you will be expected to cover your own local import taxes and duties. UK customers will not have to pay additional charges as it’s already included in the cost.

    Payment methods: Credit cards, Debit cards, PayPal, Crypto payment (Bitcoin only), Apple Pay and bank transfer.

    We’re working on an Outdoor model / solution, more information will be available when we’re ready.

    For further information, please refer to the FAQ section on our website. If you still cannot find the answer you are looking for, then feel free to drop us an email to hello@linxdot.com, or message us through the Linxdot Discord Channel.

    We would like to thank the Dewi & Helium team for their hard work and collaboration work with us that has allowed us to get to this stage.

    Thank you for your support. We can’t wait for you to get your hands on one of our hotspots!

    Team Linxdot :)

    “Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

  • Stanlee

    őstag

    válasz coppola #214 üzenetére

    Nem tudom, mikor iratkoztam fel. Amikor epp elkap a gepszij, akkor megnezem a helium weboldalan, hogy melyik gyartok adtak be hip19 minositesi kerelmet, majd ha van weboldaluk, akkor feliratkozom a hirlevelukre.

    Aztan remenykedem benne, hogy majd egyszer jon a nagy hir, hogy van raktaron a minerbol es lehet rendelni.

    Amugy nincs mar az az oriasi erdeklodes, a legutolso sensecap m1-es us valtozat ertekesitesekor orakkal a rendelesi lehetoseg megnyitasa utan is volt meg keszlet.

    “Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

  • Stanlee

    őstag

    válasz coppola #216 üzenetére

    Ma reggel sensecap m1 1625 euron allt meg ebayen. Bekerulesi koltseg 508 euro (?) majd megirom, hogy az enyem mennyi lett a vegen, mire kezbe foghattam.

    A konnyen telepitheto helyek (nagyvarosok) USA-ban es EU-ban lassan elfogynak, halving megvolt, feleannyi HNT-n osztozik 10x annyi miner.

    Mar sirnak redditen, hogy mennyire leesett az a penz, amit lehet keresni naponta. Meg mindig azt mondom, hogy sokan csak azert lattak neki, mert a youtube-on volt video, hogy naponta milyen sokat lehet vele keresni. Sokan azt se tudjak, hogyan kell egy portforward-ot beallitani. Naluk gyorsan alabbhagy a lelkesedes es dobjak ezt a projektet.

    Szerintem van a projektben potencial, csak sokkal tobb idot es energiat kell belefektetni, hogy uj helyeken epitsen ki az ember halozatot. Hely az van ra boven, a HNT milliomosok viszont mar nem most fognak kinoni, arra mar tul keso van.

    “Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

  • Stanlee

    őstag

    válasz sanya1969 #221 üzenetére

    En csak azert nem irtam, mert mar maskor is le lettem szurva, hogy mennyire negativ vagyok.

    A csomag amit vettel ennek a cegnek biztos megeri, neked nem. A fix 0,02 HNT/nap az azt jelenti, hogy kb. 7-10 napnyi rewardjat kapod meg a minernek (ha jo helyre teszik). Kb. 10 ilyen kuncsaftbol van egy miner, az ev fennmarado reszeben (kb. 2/3-a), a miner szepen termeli nekik a hasznot.

    A nagyobb csomagoknal nem egyertelmu, hogy mi alapjan kapja a befekteto a minerbol a hasznot, mivel egy tol ig ertek van megadva. Ha rossz helyre teszik, akkor keveset kapsz, mig mondjuk mas ugyanabbol a penzbol jo helyen mondjuk az otszoreset?

    Ami meg kevesbe biztato, az az, hogy az About-ban a cimben ez van: "powered on Freifunk Network Helium" a Freifunk az itt Nemetorszagban egy kozossegi alapu ingyenes wifi halozat.

    Lehet, hogy mukodni fog, de en nem mertem volna belevagni, de en eleg fosos vagyok.

    “Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

  • Stanlee

    őstag

    Megerkeztek a banyagepek, epp szinkronizal az egyik, iszonyat gyors, 4 ora alatt kemeny 0,1%-ot szinkronizalt. relayed-bol relative gyorsan kijott portforward utan.

    “Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

  • Stanlee

    őstag

    válasz Kobe #229 üzenetére

    Remelem sikerul frissitenie magat mielobb.

    Nehany kep a beuzemelt hotspotrol kicsomagolas elott/kozben/utan:

    Az a szellozonyilas az eltakart USB csatlakozokkal nagyon gagyi, ill. az aljan ami van pici ventilator nagyon kellemetlen hangot ad ki magabol...

    Legalabb fembol van a haza...

    “Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

  • Stanlee

    őstag

    Szétszedtem a hotspotot, nagyon egyszerű. Van benne egy RPi4, hozzá van csatlakoztatva egy egyedi PCB, azon van a LoRa concentrator, meg a ventilátor. Ill. a PCB-n van a SD kártya slotja, az ETH csatlakozó, ill. a kis gomb is. Az a kis gomb amit nyomkodni kell, nem tudom, meddig fogja birni. A PoE-t azt hiányolom belőle.

    “Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

  • Stanlee

    őstag

    Holnap kiteszem a 3. minert is ebayre. Secperc alatt elvittek az elozoket. Annyira FOMO van, hogy szornyu.
    Feltettem az egyiket, elokeszitettem utana a vacsoranakvalot, mar jott is az uzenet, hogy megvettek.

    Mindenki azt latja, hogy napi 50 dollar bevetel van ezekbol, de pl. az enyemnek hiaba van a kozeleben par miner, egyiket se latja rendesen. Valami 0,01 HNT-t csakanyol naponta, az egyetlen packet transfer abbol van, hogy itt jatszadozom egy Dragino LGT92 GPS trackerrel, hogy felmerjem, mi a helyzet a varosban lefedettseg ugyileg.

    A GPS tracker a sajatomon kivul eddig csak egy masik minert latott de amikor abban a hex-ben bicikliztem, ahova a miner be van teve, egyetlen valid csomag se erte el a halozatot, szoval valami nagy dBi-s antennaval ello a lehetseges userek felett az illeto.

    Ahogy Kobe irta, videken meg van esely, de gyozkodni az embereket emiatt szerintem nem eri meg.

    Baratnomeknek van par hektar foldjuk, gondoltam kimerek valami jo formaciot rajta, es boldogsag, erre amikor felhoztam az otletet, az volt az elso valasz, hogy ez sugarpz es felnek tole. Jovan.. :(

    “Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

  • Stanlee

    őstag

    válasz Ferdzsoo #254 üzenetére

    Mivel ebayen visszakeresheto,nem titok: az egyiket 1199 euroert, a masikat 1299-ert adtam el.

    A 3. amit ma kiteszek, nem tudom mennyiert fog elmenni, mivel ezt at kell valaki masnak mar adnom, szoval erdekes lesz.

    “Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

  • Stanlee

    őstag

    válasz Ferdzsoo #256 üzenetére

    Szerintem 1000-1100 euro mar jo ar, par hete meg 1500-2000 korul mentek el. Minnel tobb gyarto jon ki a termekeivel, annal kevesebbet ernek ezek a minerek, ill. a felezes ota azert sokaknak lecsokkent a rewardja.

    Ahogy Kobe irta, felezes, egyre tobb miner, validatorok. Ez a hajo mar eluszott. A validatorsag nagyon jo, de az csak azoknak uzlet, akik az elejen beleptek, es egy nagy adag HNT-t osszecsakanyoltak. Azok most validatorkent majd jol ellesznek es bezsebelik a nagy penzt.

    Rendeltem egy dragino LPS8-at, mivel a sensecapnak megrendeltem tobb hozzavalot, hogy ki tudjam tenni az erkelyre. Egy kicsit elfoglalom legalabb a takolassal magam.

    “Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

  • Stanlee

    őstag

    válasz Ferdzsoo #258 üzenetére

    Ma reggel 1499 ill. 1560-ert adtak el sensecap m1-et.

    Ez igazabool csak haromszoros ar, mint amennyibe kerul, es szerintem sose fogjak kitermelni az arukat.

    “Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

  • Stanlee

    őstag

    válasz felod #263 üzenetére

    Szerintem meg pont az a veszelyes a mai arak mellett, hogy olyan helyen teszel ki egy hotspotot, ahol meg nincs senki.

    Ugy jarsz mint en, remenykedtem, hogy mivel az elmult kozel 2 honapban 1-rol 4-re nott a hotspotok szama, igy ha egyet beuzemelek, a felezes ellenere is jol fogok jarni. Errefol az van, hogy az enyemmel egyutt most mar 6 miner van a varosban, ebbol ketto szomszedos hexben levo latja csak egymast, de azok is annyit csakanyolnak, mint az enyem - semmit.

    Van egy miner, ami olyan helyen van, hogy rajtam kivul mindegyiket kellene latnia, es egyet se lat, allitolag 5,8 dBi-s antennaja van, azzal a par km-re levo faluban levo minert is el kellene ernie, de semmi. Na ezert nem igazan erte meg kozel 3000 euro erteku hw-t telepiteni ennek a 6 hotspot tulajdonosnak.

    De ez csak az en szubjektiv velemenyem.

    “Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

  • Stanlee

    őstag

    Ha valakit erdekel sensecap sales holnaputan:

    https://www.sensecapmx.com/welcome-to-the-room-for-purchasing-sensecap-coupon-code/

    Szallitasi hatarido: oktober 30 elott!!! :Y A multheti rendeleshez kepest gatya.

    “Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

  • Stanlee

    őstag

    válasz kzkz #268 üzenetére

    Nebra-d van?

    azert kevesebb, mert a blockchain is novekszik, igy ha nem szinkronizal, akkor nem tart lepest a novekvo blockchain-nel a hotspot.

    “Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

  • Stanlee

    őstag

    Ma delelott volt egy sale a distrelec-nel penteki szallitassal. Eleg viccesek a sracok, mert tegnap oktoberi kiszallitassal adtak sensecap-et, ma meg ugy, hogy mar a heten megerkezik. Nem ertem en ezeket.

    “Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

  • Stanlee

    őstag

    válasz Major Lion #277 üzenetére

    Valami befektetoi csoport vett 111 millio dollarert HNT-t a piacon.

    “Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

  • Stanlee

    őstag

    válasz jirason #279 üzenetére

    En teljesen meg vagyok vele elegedve (sensecap), a haz fembol van. A hatulja/eleje muanyag, de nem torik el gyorsan.

    Az antenna nem egy eros termek, de igazabol ha normalis eredmenyt akar elerni az ember, akkor ugyis kiteszi az antennat a szabadba es valami nagyobbat vesz, innentol kezdve teljesen mindegy, hogy milyen a gyari antenna.

    Van passziv huteses lora gatewayem, na az egy ora uzem utan felforrosodik, a sensecap meg meg sose volt meleg.

    1 honap alatt egy jol elhelyezett miner tobbet csakanyol, mint a ket termek kozotti arkulonbseg. En biztos nem varnek a linxdot-ra.

    “Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

  • Stanlee

    őstag

    válasz Kobe #284 üzenetére

    Egymagaban es volgyben szerintem szamolhat olyan 0.02 HNT/nappal.

    Az egyik minerem egy hegyen lako vette meg, kb. 15 km-re levo hotspotokat lat, neki ez pont jo es bejon.

    En most frissitettem az egyik gepen az antennat (3 dBi-s korsugarzora), nagyon nem vagom, hogy hogy a fenebe van az, hogy a kozelemben levo hotspotok nem valaszolnak (meg discovery modban sem), egy 30 km-re levo meg igen.

    “Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

  • Stanlee

    őstag

    Ha valakit erdekel, a controllino is megkapta a HIP19-et, az elso batch valamikor oktoberben kerul kiszallitasra: https://hotspot.controllino.com/

    Augusztus elejen meg 500€/db volt a tervezett ara a minernek.

    [ Szerkesztve ]

    “Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

  • Stanlee

    őstag

    válasz Janaboy #287 üzenetére

    A lakossagszam lenyegtelen.

    Fontos:
    -mekkora teruletet fednek le a hotspotok - PoC
    -latjak-e egymast - witness,
    -mekkora tavolsagra vannak egymastol - min. 300 meter,
    -tuzfal mogott vannak-e vagy se es mukodik-e a portforward (relayed)

    Egy jo hotspot 1-2 witnessel is kereshet naponta tobb HNT-t is, ha nem relayed.

    En pl. rossz helyen lakom, akarmit csinalok, nem tudom a kozelemben levo hotspotokat se latni. Ez lehet amiatt is, hogy eleg dimbes-dombos a kornyek, es en egy dombnak a labanal lakom, a haz amiben a lakast bereljuk jol korbe van epitve magasabb epuletekkel. Ha a masik kozeli hotspotot sem tudjak kitenni a tetore, akkor akkor ilyen korulmenyek kozott nem fogjuk latni egymast es nem is keresunk HNT-t.

    Ha jol szet tudod tenni egy varosban a hotspotokat, akkor szerintem meg lehet vele keresni.

    @gg07: ez nem tul sok, amit adni akarnak. En akar a felet is odaadnam a kicsakanyolt HNT-nek, ha jobb helyen lennel. 15 km nagyon tavol van, hogy egyaltalan lassatok egymast. Ha a masik relayed, akkor meg le kell felejteni, mert nem fogsz semmit se keresni.

    @lasyy:: nem kell folyamatosan a telefonnal a minerhez csatlakozni, a BT csak ahhoz kell, hogy elso inditaskor felved a minert a blockchain-be, ill. bizonyos beallitasokat csak BT-n es az app-en keresztul lehet elvegezni.

    @kzkz:: Az a RAK azon kevesek egyike, ami nem mukodik. Amugy melyik varosban vagy?

    “Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

Új hozzászólás Aktív témák