Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • micafighter

    nagyúr

    válasz h3lios #73328 üzenetére

    ,,Szóval itt is vannak hasonló effektek, csak nem elég sok." igen erre céloztam én is.

    ,,Visszatérve a Magic-re. Ott valóban nincs deck limit a lapok számát illetően, ugyanakkor mégis van technikai határ. 60 lapos paklinál nem érdemes nagyobbat építeni, mert efelett nő az inkonzisztencia, tehát elméletileg akár lehet 120 lapos paklid is mégis max 60 lapossal fogsz játszani, ha komoly szinten tolod."

    Magicet nem ismerem, de pl gwentnél minimum 25 lap maximum 40 lap a deck limit, és ott is a deckek többsége 25-30 közé esik, de pl van több kasztnak is 40 lapos deckje ami arra épít, hogy a lapjaid fele kiszedik a lapok másik felét a deckedből :) Erre mondtam, hogy kevés a deck thinning HS-ben ehhez képest.

    Amugy eszembe jutott most egy újabb dolog: az aggro dominancia is a HS felépítésének köszönhető, abbol hogy körönként fixen kapod a manát, plusz a reward rendszer összességében azt eredményezik, hogy ha haladni akarsz a ladderen, akkor jobban jársz gyors (legtöbbször aggro) deckekkel, még akkor is ha pár %-al kevesebb a win rátád mint pl egy midrange vagy control deckkel, mert mig egy control meccset lejátszol, addig 3 aggro meccsel végzel, ergo egységnyi idő alatt jobban tudsz haladni. Ilyen faktor a gwentben nincs, mert nincs aggro, nem tudsz "facere menni", mert nincs face, pontokat kell gyüjteni a boardon hogy nyerj és 3 fordulós a játék, és nincs mana a játékban, igy míg HS-nél a meccsek hossza kb 5 perc (aggro) és 20 perc (control) között ingadozik, az átlag gwent meccsek hossza 12-15 perc között ingazodik. Ott nincs gyorsabb deck, ott akkor végzel hamarabb ha kevesebbet gondolkodol, vagy ha az ellenfél feladja :)

    Most ez amugy részemről nem HS vs Gwent összehasonlítás akart lenni, csak HS mellett Gwentel van tapasztalatom igy ezzel tudok példálozni, és ezeket most azért ítam, mert eddig sok hülyeségét a HSnek adottnak vettem, mondván hogy hát kártyajáték, ez ilyen.. De igy párszáz óra gwent után úgy látom hogy nem, attól hogy kártyajáték nem kell ilyennek lennie :) Ettől függetlenül én mindkét játékot szeretem és játszom, más más élményt adnak igy nálam egyenlőre nem váltják ki egymást.

Új hozzászólás Aktív témák