Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Turbo B.

    csendes tag

    Sziasztok!

    Pár hete egyik napról a másikra a Samsung HD501LJ vinyó el kezdett kattogni és egyre többet fagyott a gép valamint egyre több bad szektor keletkezett rajta. Pár nap alatt 100% os kondícióról 52% re esett le Hard Disk Sentinel szerint. (kb 100 gyenge szektor volt) Az adatokat sikerült menteni. Kábel csere is volt, sata és táp is. HDSentinel rövid öntesztjénél is már olvasói egység hibát írt. Csináltam egy low level formatot de nem segített. Bevittem szervízbe, náluk semmi baja nem volt 100% ot írt kondícióra, hazahoztam és nekem is 100% ot írt tegnap és le is futott a gyári Estool és a HDSentinel se írt hibát.

    Ma azonban HDSentinel ben a rövid önteszt végénél ismét kattogott egyet a vinyó és ismét sikertelen olvasói egység hibát írt. 99% kondíció és 1 gyenge szektor. Lefutattam még1xer és már az elején is ugyanezt a hibát írta ki és már 98% lett a kondíció 3 gyenge szektorral. Ezután neteztem egy keveset kb 10 percet és néha megint kattogott és nem válaszolt a gép kb 10-20 secig.

    A szervízben azt mondták h táp hiba lehetséges, mivel náluk semmi hiba nem volt vele, így nem is csináltak vele semmit csak ellenőrizték.

    Van egy másik vinyó is a gépben Samsung HD160JJ, neki 94% a kondija 4 hibás szektorral de az már régebb óta így van és annak semmi baja.
    A HD160JJ nek kb 30-32 a max hőmérséklete a HD501LJ nek 40-42 nem tudom hogy ez számít e?

    Szerintetek mi lehet a hiba oka a HD501LJ nek?

    say_world pf! ||| say_team pipulj! ||| tell_attacker ktb!

  • Turbo B.

    csendes tag

    válasz liksoft #13273 üzenetére

    Bocsi, hogy késve válaszolok, de nem tudom mi történhetett a winchesterrel, mert most 5 napja semmi baja már és a hard disk sentinel is lefut rendesen.

    say_world pf! ||| say_team pipulj! ||| tell_attacker ktb!

Új hozzászólás Aktív témák