Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • barcikaikamp

    csendes tag

    válasz mh197 #1 üzenetére

    üdvözöllek titeket.

    nagy bajban vagyok és segítség kellene.

    van egy samsung 250gb ata vinyóm.... eddig hibátlan rendszer vinyó volt.

    másrészt van egy panasonic dvd rw + vinyó ( 160gb samsung ) asztali combóm.

    a combóba megfeküdt a vinyóm ( 160gb samsung )... próbáltam beletenni maxtor, ibm, stb..... vinyókat, de nem ismerte fel.. na mindeggy nem is ez a gondd....

    na... gondoltam a 250es vinyómat beledobom hogy tudjam minden rendben van e amúgy.... faszául felismerte stb..... be is indul stb.....

    IGEN ÁM !!!!!!!

    azóta egy számítógép bios-a sem látja !!!!!!

    Hiába teszem bármilyen gépre..... meg sem nyikkantják..... fel sem pörög stb..... és nem látja a bios....

    DE !!!! A combóba azonnal felpörög és jó minden !!!!!!

    ----------------------------------------------------------------------

    Feltettem sima atx es tápra.. se kép se hang.....

    próbáltam usb-s rack el...gondoltam az xp hátha nyög valamit....ez sem jött be

    MERT UGYE NEM PÖRGETI FEL SEMMI !!!!!

    ---------------------------------------------------------------------------------

    elvileg következők lehetnek ha jóltudom:

    beleírt a nyomorúlt combó a vinyó agyába: és csak is akkor indul el amikor erre parancsot kap ( mivel ott állandó tápon van...de mégis tudja ki-be kapcsolgatni )

    2: a combóba a bios feszűltség nem 3v hanem 10v ezzel az elektronikán elkűldött valamit.

    elektronika cserén kívül van valakinek érdemi ötlete ? nagyon megköszönném mert értékes adataim vannak a vinyón.

    Ami fontos !!!! a combóba mint írtam, rendesen működik !!!!!

    Előre is köszönöm

    -----------------------------------------------------------------------------------------------------
    Azóta
    ------------------------------------------------------------------------------------------------------
    Már azóta kiderűlt.....atírta a combó a biosát a vinyónak ( mondom a combóba kifogástalanul működik )
    ez egyfajta védelmi rendszer a combóknál....hogy ami benne van vinyó...azt ne tudd lementeni számítógépre..... hálistennek úgynézki még nem nyúlt a fájlrendszerhez....csak a biost írta át.

    igen ám......

    de azt addig nem lehet frissíteni amíg nemtudom felpörgetni...mert valamiféle idekábelen érkező jelre indul el.....

    szóval most keresek elektronikát....kicserélem...... beindulni biztos befog az új elektronikával és biossal.... az már más kérdés hogy lessz 2% hiba a felületen..... de ha szerencsém van akkor nem lessz gondd.

    ui: atx es tápra ha ráteszed a 250 samsunjg felpörög..... már azóta nem mióta a combóba volt.

    számítógépnél is úgy viselkedik mint ha egy doboz cigit dugnál rá... valamiféle parancsra vár hogy elindúljon.

    másnak valami ötlete ?

Új hozzászólás Aktív témák