Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Blasius

    tag

    Sziasztok!

    Olyan problémába futottam bele, hogy a mpchc egy mkv-t túl gyorsan játszik le. A kmplayer lejátssza rendesen, de valahogy a minőség nem tűnik olyan jónak mint az mpchc-n.

    A gép amin próbálkozom:
    w7 x64, Dx11(friss, websetuppal rakva)
    c2d t5750 2GHz
    ati mobility radeon 3450 256MB ram (+hyper memory), (cat 11.2 (8.821))

    Az mpchc az első hsz szerint telepítve.
    Lejátszás közben menü/szűrők/MPC video decoder/ dvxa mód: VC-1 bitstream decoder; szal a hardveres gyorsítás megy, és valóban, a cpu csak 10-15% on megy lejátszás közben.

    Szerintetek megoldható valahogyan hogy rendesen menjen? Más mkv-kat amiket próbáltam d3d teljes képernyőn rendesen visz dxva-val. (De anélkül mondjuk a kép néha nagyon "ratyi", mindenféle gerendák repkednek, elmosódás, "hemzsegnek" a beragadt pixelek...)

    Tudnátok valami ötletet adni hogy hogyan lassíthatnám be? Lehet hogy ezzel az mkv-val van a gond? A mediainfo ki sem írja a ref freamet. Más mkv-nál megjelenik.

    az mkv:
    Kép
    Sáv száma : 1
    Formátum : VC-1
    Formátum profil : AP@L3
    Kódek azonosító : WVC1
    Kódek azonosító/Tipp : Microsoft
    Időtartam : 2 óra
    Adatsebesség : 25,6 Mbps
    Szélesség : 1 920 képpont
    Magasság : 1 080 képpont
    Képarány : 16:9
    Képkockasebesség : 23,976 fps
    ChromaSubsampling : 4:2:0
    BitDepth/String : 8 bit
    Sorváltás típusa : folytonos
    Bit/(képpont*képkocka) : 0.514
    Adatfolyam mérete : 26,4 GiB (87%)

    Ha ''a'' ram megy dualban ''b'' rammal, és ''c'' ram megy dualban ''b'' rammal, akkor ''a'' ram megy dualban ''c'' rammal?

  • Blasius

    tag

    válasz CPT.Pirk #14093 üzenetére

    :Y erre ráéreztél! 2 hangsáv van, DTS-hd és DTS! az elsővel siet a film, de ha a másikat választom akkor tökéletes! Hát erre nem gondoltam, pedig már mindent állítgattam :)

    Köszi a tippet!

    Hang #1
    Sáv száma : 2
    Formátum : DTS
    Formátum/adatok : Digital Theater Systems
    Formátum profil : MA / Core
    Keverési mód : Header stripping
    Kódek azonosító : A_DTS
    Időtartam : 2 óra
    Adatsebesség mód : változó
    Adatsebesség : 1 561 Kbps / 1 510 Kbps
    Csatornák száma : 6 csatorna
    Csatorna kiosztás : Front: L C R, Side: L R, LFE
    Mintavételezési gyakoriság : 48,0 KHz
    BitDepth/String : 24 bit
    Compression_Mode/String: / Lossy
    Cím : DTS-HD
    Nyelv : angol

    Hang #2
    Sáv száma : 3
    Formátum : DTS
    Formátum/adatok : Digital Theater Systems
    Keverési mód : Header stripping
    Kódek azonosító : A_DTS
    Időtartam : 2 óra
    Adatsebesség mód : állandó
    Adatsebesség : 1 510 Kbps
    Csatornák száma : 6 csatorna
    Csatorna kiosztás : Front: L C R, Side: L R, LFE
    Mintavételezési gyakoriság : 48,0 KHz
    BitDepth/String : 24 bit
    Adatfolyam mérete : 1,56 GiB (5%)
    Cím : DTS
    Nyelv : angol

    Ha ''a'' ram megy dualban ''b'' rammal, és ''c'' ram megy dualban ''b'' rammal, akkor ''a'' ram megy dualban ''c'' rammal?

  • Blasius

    tag

    Sziasztok,

    MPCHC-n akarom belőni a CoreAVC-t hogy Cudával meg tudjam küldeni azokat az mkv-kat amiken nem mennek DXVAval.

    Fölraktam a CoreAVC-t, de az MPCHC-ban nem találom a külső szűrőknél, ahogy a tutorialban le van írva. Mindenféle haali-k mintha megjelentek volna viszont. Azok közül kéne valamelyiket kiválasztani?? Esetleg a Win8 kavarhat be?

    Win 8 x64
    MPCHC x64 1.6.6.6957
    CoreAVC 3.0.1
    Nvidia Quadro NVS290 256Mb ram, PCIx16, driver: 311.06 (Ez kb olyan mint egy GF8xxx)
    Nvidia Cuda driver 5.0.1
    Pentium D 2800 MHz
    2Gb ddr2

    Másik kérdés:
    Honnan tudom hogy a kártyában mennyi a kraft? A processzorhasználatot ki tudom iratni; nincs valami hasonló ami a GPU igénybevételt mutatja? 1080as DXVA-s mkv-nál néha mintha beszaggatna, pedig a proc. használat mintha alacsony lenne. Ilyenkor fogyott el a GPU?

    Bónuszkérdés: ha az MPCHC-ban ctrl+j nyomok akkor mit kell látnom ha be van lőve a CoreAVC/Cuda? DXVA van/nincs az szépen látszik.
    Mi a túrót jelent az a zöld/piros grafikon?

    Üdv :)) !

    Ha ''a'' ram megy dualban ''b'' rammal, és ''c'' ram megy dualban ''b'' rammal, akkor ''a'' ram megy dualban ''c'' rammal?

  • Blasius

    tag

    válasz Blasius #19586 üzenetére

    Fölraktam a CoreAVC egy W7x86 netbookra is. Ebben Ati6200 van (no cuda), úgyhogy nem sok értelme volna a használatának. Az MPCHC-n itt megjelenik a CoreAVC a külső szűrőknél. De hiába választom, nem indul be. Ha az összes belső szűrőt letiltom, akkor az mkvtól függően vagy valami más DXVAs megy, vagy valami WMVideo Decoder DMO. Ez utóbbi elég gyatra teljesítményt nyújt. Megtalálható a külső szűrők között. Nincs kiválasztva, de mégis ez megy. A CoreAVC ki van választva, de viszont mégsem megy. Úgynézem ez a szűrőválasztás inkább amolyan tájékoztató jellegű. Ha kiválasztasz valamit akkor lehet hogy az lesz, de éppúgy lehet akármi más is :W .

    W8 update. Letöltöttem egy MPCHC x86 portable-t. Na ezen megjelenik a CoreAVC a külső szűrők között, de a szűrőválasztás/tiltás az naggyából olyan mint amit az előbb leírtam W7re.

    Monstre: Még a VLC-t raktam föl, de nem jöttem még rá hogy a szőrűkkel hol lehet variálni. Te konkrétan melyik lejátszót használod?

    Ha ''a'' ram megy dualban ''b'' rammal, és ''c'' ram megy dualban ''b'' rammal, akkor ''a'' ram megy dualban ''c'' rammal?

Új hozzászólás Aktív témák