Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • BB9000

    senior tag

    válasz Sinesol #80646 üzenetére

    Mikorhullámú sütő: Whirlpool az ajánlott. A beépíthetők közül válassz, így több hely marad a pulton és sokkal komfortosabb lesz a konyha. Megéri a felárat!: ÁK
    Mosógép: BOSCH WAN24168BY . Most akciós a MM-ban.
    Szárítógép: Bosch hőszivattyús. Itt válassz: ÁK
    Szerintem az öntisztítós kondenzátor jó dolog, de jelenős a felára és a meghibásodási lehetőségeket is növeli. Neked kell eldönteni, hogy megéri-e. A szárítógépeknél töltetsúly csak marketing fogás! A belepakolható ruhák mennyiségét a dob mérete határozza meg. Mindegyik Bosch szárítógépnek pontosan ugyanakkora méretű és ugyanolyan kialakítású a dobja. Tehát mindegyikbe pontosan ugyanannyi ruha tehető bele, mégis 7 kg-tól 9 kg ig ráírnak a terméklapra mindenfélét. Ne dőlj be!
    Főzőlap:
    Indukciós, vagy kerámialapos? Eldöntendő. Az indukciós gyorsabb, modernebb, újabb, de van egy hátránya is : cicereg! Emiatt nálam nem jön szóba, mert zavar. Nem mind cicereg egyformán hangosan, és nem mindenkit zavar a cicergés. Van aki nem is hallja. Sajnos én hallom.
    Új konyhánál eldöntendő még a főzőlap szélessége is! 60 cm, 77 cm, 80 cm, 90 cm szélességű elektromos főzőlapokat gyártanak a gyártók. A legnagyobb választékot a 60 centis méretben találod. Ajánlott gyártók: Bosch, Electrolux, AEG. Az Ikeában is ki lehet fogni jó főzőlapokat. Azok is Electrolux gyártmányúak.
    Sütő:
    Ez a legnehezebb választás, mert itt van a legnagyobb szerepe az egyéni preferenciáknak. Az általam fontosnak tartott dolgok:
    - Soft closing - ne csapódjon be az ajtó,
    - belső világítás legyen,
    - sütősín legyen, (1 db nekem elég)
    - Pirolitikus tisztítást én nem használok, de amelyik képes arra is, az azért is kerül többe, mert az összeszerelt alkatrészeknek bírnia kell az 500 C fokot is, emiatt talán jobb minőséget képvisel. Tehát a kb 30-50 ezer forintos felár akár meg is érheti.
    - maghőmérő : nem rossz dolog, de megvagyok nélküle.
    - gőzsütés : biztos jó dolog, de megvagyok nélküle.
    - gyerekzár : szinte minden sütőn van, de a 3 éves fiam előbb ki tudta nyitni a gyerekzárral lezártt sütőt, mint én. :)
    Jó sütőket (is) gyárt a Bosch, Electrolux, Beko.
    Hűtőgép: Bosch, Liebherr márkáknál nézelődnék.
    Elszívó: Csak kivezetés esetén van meg az elvárt szagtalanító hatás. A beltérben keringetős elszívók csak zajforrásnak alkalmasak, szagok elszívására nem. Nagyon egyszerű szerkezetek, amelyik külalakra és kezelhetőségre tetszik, azt megveheted.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák