Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ribarszki

    őstag

    válasz #48613632 #66263 üzenetére

    Leírom szubjektív módon, hogy szerintem miért nem nagy ugrás a V8-ról v10-re váltani. Abban igazad van, hogy új elrendezést, új motort kapott, de számomra a lényeges pont a szívóerő/üzemidő lenne. (Mivel a többi kiegészítő, Fluffy fej, stb ugyan az a 2 gépnél) A V8-nál a normál mód 28aw-t jelent. Ez motoros fejjel kemény padlóra bőven elég, bútor portalanításához már éppen a határ. Normál módban tud a gép 25-27 percet. A V10-nek a MED módja hasonló értékű, 33.8aw. Viszont 20 perces üzemidővel bír. Nekem ez nem tűnik nagy előrelépésnek. A V11 már sokkal nagyobb ugrás volt.

    De az igazán durva a V15. Ugyanis ott a min mód 26aw, (mint a V8 esetében) és motoros fejjel elmegy 68percet!
    De a médium fokozaton is elmegy 48percet, ahogy már 47aw a szívóerő. Ez a már elég arra, hogy bútor takarításkor se kelljen Boost módba kapcsolni.

    De a tapasztalat az, hogy 26aw Fluffy fejjel bőven elég kemény padlóra. Ebben a felállásban pedig 70perces üzemidője van! Ezért írtam, hogy ami komoly ugrás az a V15. Eddig nem láttam értelmét cserélni a V8-at, de a V15-re már igen.

    [ Szerkesztve ]

  • z123456z

    senior tag

    válasz #48613632 #66263 üzenetére

    A 185aw brutál lehet. A miénk kb 143aw lehet maxon ( nem találtam konvertert, de egy Jimmy modellnél 125aw/20kpa van megadva, ebből számoltam ), de az is csaknem olyan erősnek érződik, mint az easygo. Gondolom ez a 185 már van is olyan, ha nem erősebb. De ez a forgó kefe bámulatos módon megnöveli a hatékonyságát. Álmomban sem gondoltam volna. Egy élmény utána mezítláb sétálni ( igen, rettentő érzékeny a talpam ), és mi a leggyengébben használjuk. Csak ezt a tisztítást gyűlölöm ( nem az ürítést ), ezért ajándékoztuk el annak idején a Samsung zsáknélkülit is. Én nyugodt szívvel ajánlom mindenkinek egy ilyen forgófejes álló porszívó beszerzését, pedig nagyon pesszimista voltam a témában.

  • BrandonXXV

    aktív tag

    válasz #48613632 #66263 üzenetére

    Köszönöm neked és ribarszkinak is a kimerítő és részletes leírásokat!
    Ebből azt gondolom, hogy V11 jöhet szóba, a V15 ára már nagyon túl van az ingerküszöbön. Itt még szoba került a V12 is, árban az is bele férhet, ahogy nézem V11 árban, vagy alatta is van kicsivel.
    Persze, ha azt nézem, már ezek sem olcsók, sőt, bitang sok pénz az “csak” egy porszívóért.
    Mindig csak egy kicsit kell hozzá tenni és ott a következő modell, ami jobb, szebb, csillogóbb… ki van ez találva :))
    Karácsony felé tán lesz akció is, hátha olcsóbb lenne a V15 és akkor azt is be lehetne zsákolni :DD

Új hozzászólás Aktív témák