Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #82860288

    törölt tag

    válasz VoidXs #74077 üzenetére

    Mármint ha nem értek hozzá, akkor bízzam rá magam? :DDD
    Összezavarsz.
    Nem szeretek belepiszkálni dolgokba, de ha a kis kb. 16m2-en élvezhető területen hozhat bármiféle javulást, benne vagyok.
    Értem ez alatt, hogy az alap Audessey bemérés van érvényben, ami annyiban különbözik az általam módosítottól, hogy mivel az egyik hangfalat teljesen rosszul méri be, ezért manuálisan beállítom a távolságokat, ezután pedig hallásra sajnos kénytelen vagyok néhány hangfal dB értékét módosítani, amíg azt nem gondolom, hogy jó. De nem minden forrásnál jók ezek a beállítások. Pl. azonos streaming forrásnál is lehetnek különbségek, nem beszélve arról, ha mondjuk mkv forrásról beszélünk, mozitól vagy sorozattól függően. Olyan, mintha felcserélné néha a bal és jobb oldalt, pedig azok tuti jól vannak kábelezve.
    Nem akarom ezt túlbonyolítani, csak a bemérés ne tegye 40 centire azt a hangfalat, ami valójában 2 méterre van tőlem, mert a szobaakkusztika annyira nem lehet rossz, hogy azt az egy hangfalat folyton rosszul méri, tökmindegy milyen bútor / növény / telítettség van abban a szobában, akár többszörös átrendezés (felújítás és átpakolás) után is.
    Vagy lehet az erősítő nem képes ezt ennyire jól megoldani, hogy mindegy, hogy sima csupasz falfelületek vannak vagy belakott nappali? Mert az előző függönyös másképp rendezett nappalinál is ugyanazt az értéket kapom egy másik erősítőtől (x520bt), mint amit egy függönytelen teljesen átrendezett és kicserélt bútorokkal rendelkező nappalitól 2 különböző erősítőtől.
    És ez már nagyon fura.

Új hozzászólás Aktív témák