Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • mpo

    veterán

    válasz arcitec #42162 üzenetére

    A mobiltelefonba már mindent belepakoltak, ha a hangsugárzókat is így lehetne kicsinyíteni, már nem itt tartanánk.

    Ha érted, akkor már elavult.

  • #48613632

    törölt tag

    válasz arcitec #42162 üzenetére

    No igen, de ahogyan magad is említetted, jönnek a vezeték nélküli rendszerek, ami nekem is nagy könnyebbség lenne.
    Persze az is igaz, hogy a megfelelő minőség eléréséhez, igen magas frekvenciatartomány kellene, ami nem túl egészséges, a szervezetre nézve.

    S ha már itt tartunk, megemlíteném még, az 5G hálózatok tesztjét is. Kb 50ezer tudós kezdeményezte azt a petíciót, hogy várjanak még vele, mert ekkora frekvencia, igen valószínűsíthetően okoz majd maradandó egészségkárosodást.
    Pedig lehetőségek garmadája van az 5G-ben. Ennek ellenére, Magyarország az elsők között lesz, ahol bevezetik. Érdekes módon, nem Nyugat-Európában kezdenek.

    Gondolkoztam ilyesmin, hogy 360 fokos hangprojektor, a mennyezet közepén elhelyezve, körben visszaverő felületek elhelyezve, a szobafalon. Elsősorban, a surround megvalósítására.
    Mondjuk lézersugár, egy FM szintetizált hullámformát küld a visszaverődő felületre, ami által ebben rezgéseket kelt. Mondjuk kis csúsztatással, de hasonló módon, mint ahogyan a lemezbarázdák rezgéseket keltenek a tűben, ami aztán hanggá alakul, teljesen analóg módon.
    Passz, hogy ez mennyire működőképes ötlet, de szerintem ambiens háttérzajok keltésére, tökéletesen alkalmas lehet, ha specifikusan mondjuk emberi beszédet nem is lehetne vele szintetizálni.

    qqzs
    Na igen. Erre még ki sem tértem, hogy kb 2.5m-ről nézve, ami a vásznam méretét tekintve, kb a 3D pozíció, abszolute nem láthatóak a pixelek, mozgókép esetén. Állóképnél is, csak ha nagyon kigúvasztom a szemeim.
    Akkor meg minek?
    Engem inkább a 4k által hozott HEVC formátum, és annak featurejei fogtak meg, mint pl 60fps filmlejátszás. Egyszerűen, nem áll rá a szemem, a 24p-re proji esetén. Ritka az a fajta kameramozgás a filmben, ahol bántóan előjön, de azért filmenként mindig van pár jelenet, és ezt szívesen mellőzném.
    De a veszteségmentes tömörítés is érdekes lehet még számomra. Szimpla h264 esetén is, ekkora méretben látni a kontrasztosabb kontúroknál, a jpeg tömörítés okozta veszteségből adódó anomáliákat. Ezek pl sokkal inkább láthatóak, mint a DLP szivárványosodása, ami engem pl egyáltalán nem zavart. Ez viszont igen.
    Persze, tudok ezekkel együtt élni, csak hát na. Nagy méretben, ezek jóval bántóbb kompromisszumok, mint 50 coll esetén.

Új hozzászólás Aktív témák