Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Downsampling

    senior tag

    válasz öhhöm #32499 üzenetére

    Nekem lenne több észrevételem is, egyeiket se vedd személyeskedésnek vagy sértésnek, kérlek:
    1. Nem szerencsés keverni a zeneszerkesztést a zenehallgatással. Mindkettő másról szól. Az utóbbi simán élvezetet nyújt, a másik viszont pont arra szolgál, hogy a szerkesztendő anyag hibáira hívja fel a figyelmet. Tehát míg az egyik már a kész, elvileg "tökéletes" hangot adja neked, a másik analizál, tehát segít abban, hogy észre vedd a még nem tökéletes részleteket.
    2. Nem véletlenül használnak a mai napig a legprofibb stúdiók is (általában aktív) monitornak kisebb méretű dobozokat, mint álló hangfalakat. Hiába kevesebb így a mélytartomány, de a munkájukhoz sokkal fontosabb a monitordobozokra jellemző részletező, precízebb, analitikusabb hangkép. Ezt csak hazavágni lehet egy szubládával. Az, hogy zenehallgatáshoz használ-e az ember szubládát, mindenki magánügye (ennél durvább eseteket is láttam, halottam már), de zeneszerkesztéshez lényegében tilos.
    3. Egy stúdióban lehetőleg kerülik az RCA kábelezést. hatalmas és hosszú kábelezésről beszélünk, ahol az RCA összekötők rengeteg zajt, nem kívánatos jelet szednek össze. Egy ilyen kábelrengetegben a hosszú vezetékek használata öngyilkosság. Éppen ezért a profi hangtechnikából vett XLR (szimmetrikus) kábelezést használják (akárcsak egy jobb házimozinál). Ahogy leírtad, nálad is lehetnek jó hosszú összekötő kábelek - RCA kialakítással. Én legelőször ezt szüntetném meg.
    4. A szubkábel is képes a teljes frekvenciatartományt közvetíteni, ahogy egy kétfilléres bármilyen drót is. Nem attól szubkábel, mert csak a mélyhangokat továbbítja.
    5. Azt gondolom, hogy sem a szubkábelezés, sem a normál RCA kábelezés nem oldaná meg igazán a problémád, akármennyire is az olcsóságra törekszel. Ezt a rendszert csakis költségesen lehetne vagy zeneszerkesztésre, vagy zenehallgatásra módosítani. A kettő együtt sosem fogja ellátni egyik feladatot sem. Én két rendszer kiépítésében gondolkodnék, ami eleve a legköltségesebb, de egyben a leginkább célra vezető megoldás.
    6. Ez szerintem messze nem házimozis téma, igaz a kábelezés miatt vannak átfedések.

    U.I.: az Y szubkábel igen, egy mono jelet továbbít.

Új hozzászólás Aktív témák