Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #00137984

    törölt tag

    válasz BBéci #139 üzenetére

    Erősitőknél előfordult velem is ilyen. Sony TA-FE 370 sztereó erősitőt cseréltem "A osztályú" Technics-re. Teljesitményben és müszaki paraméterekben toronymagasan verte a SONY-t csak éppen zenei megszólalásban közelében sem volt. Rock és akusztikus zenékben, énekhangok megfelelő leadásában nagy csalódást jelentett. Filmekben talán vegyes eredmények miatt egálban voltak. Hangfalaknál a meghallgatás, szemrevételezés után csak-csak az adatlapjára téved a figyelmem. Az adott márkától függően elhiszem vagy nem amit ráirtak a termékre. Az alapján eldöntöm, hogy az én rendszeremhez és müsoranyagaimhoz elegendő az adott leírás alapján. Erősitőhöz mérten a teljesitménye rendben van-e, a frekvenciamenete az én zenéimhez és filmjeim hangjához megvan-e és az érzékenysége 90dB környékén legyen legalább. Ez a minimum elvárás. Hangváltó 6dB/oktáv meredeksége és a keresztváltási frekvenciák csak szakmailag mondanak valamit, mint az hogy a 4K Blu-Ray filmeket miféle videó tömöritési eljárással készitenek vagy milyen hangsávokat raktak a lemezre. Az átlag megnézi és lehet nem is fog a sima BD filmekhez képest nagy eltérést találni. :)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák