Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • KergeK@csa

    tag

    Sziasztok!

    Kéne nekem egy szerver otthonra.
    24/7-be menne, tehát a fogyasztás fontos szempont.
    Jelenleg 6 Tb hely kéne bele, tehát 2 db 3 terrás vinyó, plusz egy a rendszernek, illetve a bővítés miatt jó, ha eleve legalább 4 darab vinyónak lenne hely. (Backup-ról offline winchester-ek gondoskodnának, nem lenne raid.)
    Gigabites hálókártya kéne bele.

    Futna rajta uTorrent (UPC 50-es neten, max 100 kapcsolattal), illetve max. 2 gépre szolgálná ki filmeket Samba-n/DLNA-n keresztül. (Kapcsolódna hozzá TV, notebook, desktop, médialejátszó, stb.)
    Elhelyezése rejtve lenne, tehát a kinézet nem tényező.
    Előny lenne, ha windows-os lenne, RDP-t használnám rajta, és gyakorlatilag bármilyen (szerver-)programot fel lehetne rá rakni.

    NAS-t a fentiek figyelembevételével csak elég drágán lehetne kapni, így gondoltam házi szerverre.
    Amibe hamar belefutottam az az AMD E-240 intergrált CPU-s alaplap lenne (pl. ez: http://ipon.hu/webshop/product/asrock_e35lm1/211448 ).
    Minden integrálva van rajta, 15-20k között kapható, gyakorlatilag csak memória, winchesterek, illetve ház+táp kéne hozzá, ha jól látom.

    Szerintetek megfelelő lenne-e ez? Vagy van kevesebbet fogyasztó alternatíva?

    Köszönöm előre is! :)

Új hozzászólás Aktív témák