Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • DDL

    őstag

    válasz yahagyma #125 üzenetére

    Szóval. A somogyis szub erősítő sovánka. Szerintem mindenre jó csak éppen arra nem. Vmi komolyabb erősítő kell neki, pláne, ha a 25-30Hz-et komolyan gondoltad.

    A doboz anyaga, ha esélyt akarsz magadnak arra, hogy beleférj a 60-70-be akkor 30-40mm-es MDF (esetleg pozdorja). Egy szubnál a merevítő lécek annyit érnek mint halottnak a beöntés. Merevítő lapokat kell használni rácsos szerkezetben 1-3 db mindkét irányban, úgy , hogy az egyik a hangszórót is támassza. Csillapító anyag kell bele, ha nem egy elomló bummogó basszust akarsz. Ha bírja grafttal az erősítő és a hangszóró akkor a legjobb feltölteni lazán az egész dobozt.

    Nem tudom milyen hangszórót használnál. De egy jó szubnak való bezony drága, és nem 20cm-es hanem minimum 25-30, de inkább 40-50cm. De elég jó kompromisszum a MONACOR SPH250TC hangszórója. Ezzel egy 100-120l-es reflex dobozban le lehet menni 30Hz környékére.

    Mindenesetre szerintem kevés lesz rá a 70 ropi. Legalábbis az igényeidet figyelembevéve.

    Ha kell aakor esetleg tudok erősítő rajzokat. Meg egyb segítséget is, de konkrétizálni kellene a dolgokat.


    Üdv: DDL

    [Szerkesztve]

    Messziről jött ember azt mond amit akar. http://logout.hu/blog/ddl/index.html

  • dark bit

    tag

    válasz yahagyma #125 üzenetére

    Hali!

    szeretnék picit hozzászólni.
    Yahagyma, nehogy eszedbe jusson mahagóniból hangfalat építeni! egyrészt szerintem a fa anyagának keménységével csak az ára vetekedhet, az MDF lapot használja szinte mindenki hangdoboz gyártásra, a márkásabb széiában gyártottak pozdorja, a különbség, a pozdorja olcsóbb de az MDF lap rettentően jól munkálható.
    Felmerül kérdés, hogy mire akarod használni, mert ha csak házimozi akkor nem kell lemennie 20HZ ig hanem csak 100 ig, az egy ilyen robbanás mélysége, simán kiadja. Ha viszont le akarsz menni ilyen mélyre akkor nagy vagy sok membrán kell, ugyanis a membrán felület függ össze a kiadható legmélyebb frekivel, úgyhogy az ilyen állításokat, hogy a 25 Cm-es hangszórójával valaki 20Hz-et produkált a fizika cáfolja meg, de még az én 30 cm-esemmel is kb 35-öt érek el maximum. A hangszóró bélelésétől meg nem kell tartani, ez nem olyan dolog, hogy ha teletömöm akkor elfogy a hely a hang számára mert ez ordas tévedés, és az is, hogy akkor rosszabbul szól. Akkusztikailag ilyenkor a hangnak tovább tart míg visszaverődik ezáltal olyan mintha egy nagyobb doboba raktad volna a hangszórót vagyis ha a progi kiszámolt egy bazi nagy ládát te annál építhetsz kisebbet, de akkor béleld ki.
    Tartsd szem előtt, hogy mihez van kedved, én imádok hangfalat építeni, ez kihívás, van akinek nyűg, az vegyen hangfalat, de ha megépítettél valamit és szépen szól, azt nem pótolohatja egy bolti kütyü.

    Még egy utolsót, és elnézést a terjedelemért: Ha valaki tényleg hangszórót netán erősítőt akar építeni az ne ezen a próhardwares fórumokon érdeklődjön hanem LX-es műszakis fórumokon, mert itt kevés a konkrétum és sok a valótlan.

    Ghost

    [Szerkesztve]

    d[-_-]b Cool Walley

Új hozzászólás Aktív témák