Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Wolfskin

    őstag

    Hali!
    Szerintem a jó hangfal megépítése művészet. Az igaz, hogy a számítógép a Thiel- Small paraméterek alapján megtervezi a dobozméretet, csillapítást, kereszváltót, de a java csak utána jön: a hangolás. Az olyan, mint PC-vel autót tervezni. Pár perc (óra stb.) alatt kész, mégis évekig tart a fejlesztés a töréstesztek, szélcsatorna, sivatagi próba, dizájntszt stb. stb. miatt. Nem véletlenül szóltak másként Stradivari hegedűi sem. Pedig hegedű, hegedű.

    Ez nem azt jelenti, hogy nem fog szólni, csináltam én is már papírkartonból, összetekert polifoamból meg autóhangszóróból hangfalat, az is szólt...

    Tehát: próbáld ki, hallgasd meg, mielőtt belevágsz. A kitben kapható hangfalakat is meg lehet hallgati (Auditorium, stb., biztos, hogy SAL is van valahol összerakva.). Minél többet hallgatsz meg odafigyelve (lehetőleg egymással összehasonlítva), annál több különbséget fogsz észrevenni. Pontosan úgy, mint boroknál. Gyakorlás által feljődik az ember ízl(lel)ése. Meg olvass szakirodalmat, tudni fogod, mire kell odafigyelni.

    Más. Szerintem a PC hangkártyáján is vonalszintű a line out kimenet, tehát bármilyen (elő)erősítőt meg tud hajtani, sőt akár végfokot is, mivel a jelszintet a kimeneten tudod szabályozni. A lemezjátszók után még egy külön phono erősítőt kell kötni, mivel azoknak valóban alacsonyabb a jelszintje.

    Csöves erősítőt kötni a PC után tényleg kicsit olyan, mint Trabira 250/35 ZR 19-es papucsokat húzni.

    ''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

Új hozzászólás Aktív témák