Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • villamos

    őstag

    Mostanában egy öreg Vidi erősítővel nyüglődöm. Csináltam egy-két modot: jack füles, phono eltávolítása, szabályzóból is kivettem a két legalsó elkót. Most már csak egyvalami hiányzik a boldogságomhoz, ugyanis van rajta egy elég harcos brumm. Többféleképpen próbáltuk megszüntetni. Megpróbáltuk a házat leföldelni, de semmi változás. Gyanakodtunk a szűrőkondikra, hátha kiszáradtak. Betettünk helyettük 2x10000 mikrós elkókat (eredetileg 4700 -asok vannak benne) de semmi sem változott, ráadásul később méréssel kiderült, hogy az elkóknak semmi baja, sőt legalább 7000 mikrósak valójában. Gyanakodtunk a graetz hídra is, ugyanis nem tudtuk kimérni a diódákat benne. Nagy nehezen kiszenvedtük (hihetetlenül görény egy cucc, tényleg) de szabadon rámérve semmi hibát nem találtunk, kiderült, hogy egy stabkockát belemértünk először.
    A hibajelenség amúgy a következő: nulla bemenőjel mellett full lehúzott hangerőpoti mellett erős brummot hallunk. Ez nem igazán normális ugye? Ugyan a hangfalból nem annyira zavaró, de a fejhallgatóban rettenetes.
    Van valakinek valami ötlete, hogyan lehetne megszüntetni? :F

    Szép álmokat csillagom! És amíg te csicsikálsz, én hozok neked egy... LÁNGSZÓRÓT TAKAROGGYÁ!

Új hozzászólás Aktív témák