Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • lemmy71

    őstag

    válasz mephi666 #73029 üzenetére

    Az biztos hogy lehet tolni bele a pénzt, de nézd a másik oldalát hogy mit kapsz érte cserébe, főleg ha gyerkőc is van a családban ;)
    Nekem ez a riasztóm van, saját bejárása van ott lakik a szerszámokkal együtt a fűtött műhelyben és egy mozdulattal elharapja a torkodat :DDD

  • chester91

    senior tag

    válasz mephi666 #73029 üzenetére

    Én is antiszoc vagyok, főleg mióta távmunkában napi 24 órában itthon vagyok. De az, amikor a kulturálatlanék ordibálnak egymással, és tojnak rá, hogy nem vagyok erre kíváncsi, az már kiakaszt. Ott ahova megyünk, nincsenek ilyenek, többször órákat töltöttünk már a lakásban, esküszöm, hogy még egy rossz szót sem hallottunk. Na meg, amikor a nagyon okos úgy gondolja, hogy a lépcsőház a szeméttároló, akkor úgy lerúgnám a szemetét, hogy össze kelljen szednie.

    #73030darvinya: Értelek, abszolút, de amiatt döntöttünk a röghöz kötés mellett, mert sajnos sok a rossz tapasztalat a tulajdonosokkal. Vagy kapzsik, vagy seggfejek, tisztelet a kivételnek. Jól kereső, kulturált emberek vagyunk a feleségemmel, megadva a tiszteletet mindenkinek, és emellett hajszál pontosan fizetve, centire elszámolva mindent is. Mégis úgy gondolja a tulaj, hogy szerinte jó buli az, ha megbeszélsz vele valamit, majd aztán nem tartja magát hozzá. Mert hát miért is írnánk le....az már neki nem kóser.

    A mai világban már a legtöbb nem fizikai munka távmunkában végezhető. Az albérletárak az egekben, a lakásárak is, de mi pont kifogtunk áron alul egyet. Mázlink volt. Ha most akarnánk venni november helyett, garantálnám, hogy ugyanazt nem úsznánk meg 30%-kal drágábban, mint akkor. Én inkább idekötöm magam, mert a feleségem jelenlegik állandó lakcímét árverezik - a szülei lakása, az enyém pedig eladás alatt áll, mert az ősök válnak. Szeretnék végre a magam helyén lakni, nem függni mástól, csak magamtól, és attól, hogy nem vagyok rest dolgozni. A jelenlegi munkahelyem nagyon jól fizet, sokkal jobban, mint az átlag, de szerencsére a feleségemmel kellően előrelátóan betonoztuk be magunkat, csak olyanba másztunk bele, amit átlag alatti fizetésből is meg tudunk finanszírozni, ha kell, mert hát manapság szülői támogatás hiányában marad a hitel, és az szerencsére az esetünkben nem fog emelkedni, ellenben ha a bérünk igen, már jók vagyunk nem csak 1-2 éves, de 10-20 éves távlatban is, még ha az átlagbért is visszük haza.

    #73031imibogyo: Persze, megvan annak a szépsége. Volt nekem is ilyen, de gyerekként és kisfelnőttként már inkább a hátrányát véltem nehezebbnek, mint az előnyét értékeltem. De ez ugye az, ami egyéni preferencia kérdése.

    [ Szerkesztve ]

    „Az emberiség ostoba nézetei közül a legostobábbak azok, amelyekkel a jó körülmények között élők a szegények szokásait kritizálják” Herman Melville

Új hozzászólás Aktív témák