Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • imibogyo

    veterán

    válasz emre #73021 üzenetére

    Én is ugyanígy vagyok vele. Vidék --> Budapest --> vidék és már egy porcikám sem kívánja, hogy visszamenjek. Vannak már állataink is (kutya, macska, csirkék (heti 10-15 tojás pluszban) és most már tervben van egy-két bárány is. Tény, hogy relatíve sok munka, de én (mi) pont ezt élvezzük. Ezt az időt a TV előtt rohadva is tölthetnénk (egész héten pedig monitor előtt ülök), szóval ilyenkor élvezem, hogy kiszabadulhatok akár az udvarra, akár a kertbe. És gyereket nevelni is sokkal egyszerűbb, jobb itt mint Pesten, ahol folyton csak a játszótérre meg a játszóházakba jártunk, mert picikkel nagyon máshova nem lehetett napi szinten. Itt meg csak "kivágjuk őket" az udvarra és elvannak, saját játszótérrel, mindennel. Persze többet kell beletolni bizonyos tekintetben a vidéki életbe (ami máshol visszajön), és most már például érzem mennyire kellene egy kis traktor is (tz4k jellegű méretosztályban és/vagy egy fűnyíró traki), de igazából nekem ez is plusz, mert így legalább el tudom sütni az asszonynak, hogy miért is "annyira jó ötlet" apának venni egyet. :B Azt meg már el sem tudom képzelni, hogy az összeadva bő 40-50 m2-nyi műhelyemet / férfi barlangomat feladjam.

    chester91: ahogy mondod, érvek és ellenérvek, de pl. nekem a gyerekeimmel eltöltött minőségi időt pont nem írja felül gondolatban a kertes ház, épp ellenkezőleg. Ha látnád a 6 éves fiam arcán a büszkeséget, és a mellkasán majdnem szétszakadó ruhát, amikor vendégeknek mutatja a kerti WC-t (komolyan!!!), mert arra tavaly, 6 évesen Ő csavarozta fel az OSB táblákat "apával", az ő előadásában ez úgy hangzik, hogy "Én építettem, de apa is segített azért...". :DDD A 4 éves fiam pedig szerintem valamilyen állatguru lesz, mert a csirkétől, a kertünkben lakó mókusokig (már az egyik elveszi a kezéből a mogyorót, ha elég sokat ül a fa tövében) mindennel szeret foglalkozni. Ő segít pl. a csirkék etetésében stb...

    lemmy71: +1 erre is. Tavaly 6-7 olyan kerti sütögetést tartottunk, ahol 10+ fő felnőtt volt, rengeteg gyerekkel, felfújhatós medencével stb.. Ez a 3. emeleti lakásban elképzelhetetlen lett volna. :K

    mephi666: ez is a vidéki miliő egy része. :DDD Nekem is első dolgom volt beriasztózni a házat. Bár én nem bíztam a véletlenre a "bóti" mellett van 2 alternatív, egyedi kör is (lézerrel és infrakapukkal (mind a kettő rejtett)). A Fort Knox semmi a házamhoz képest...

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák