Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • imibogyo

    veterán

    válasz Stylewars_kp #72964 üzenetére

    Biztos vagyok benne, hogy van olyan szituáció, amikor árt ("közvetlenül" gerendára fújatva a meleg levegőt --> ott lecsapódik a pára --> penészedés, gomba, elrohad a gerenda --> nyakadba veszed a tetőt stb. ( :DDD ) például lehet egy teljesen valós szituáció).

    Egyébként nekünk még a padlástér is relatíve kicsi. Sima 10x10 kockaház, durván 30-35 fokos tetővel. Nekünk jelenleg annyi az előnyünk (ami más szemszögből természetesen hátrány), hogy lényegében a padlásteret "átfújja a szél" (költői túlzás persze). Nincs (még) lefóliázva, nincs szigetelés stb.. Azt nem tudom, hogy ha majd ezek meglesznek, akkor miként változna ez a helyzet (mármint, hogy nincs gond), de jelenleg biztosan nem tapasztalunk semmit. Mondjuk az is igaz, hogy ha elkészül az új tető (persze előbb még bővítünk, remélhetőleg még idén), akkor egyébként is szeretném majd kivezetni az elszívó csövét a szabadba. Nem a félsz miatt, hanem mert az új tetőtér már fóliázva és szigetelve lesz (nem lakhatási célból), mert oda fentre szeretnék megvalósítani egy "játszós teret" magamnak és a két kis "görényemnek", ahol nyugodtan ott maradhat a Lego szétszórva, ahol nyugodtan lehet bunkeszt építeni mégsem lesz útba senkinek, ahol apa is használhatja a 3d nyomtatót a lézergravírozót anélkül, hogy ki kelljen mennie a hideg műhelybe, ahol tárolhatom a rengeteg (de könnyű) hobbi cuccaimat, alkatrészeimet stb. Semmi extrára nem kell gondolni, lényegében egy üres tér OSB-ből, deszkákból (persze jól lekezelve). Adott esetben ha a büdzsé engedi (ami általában nem így van), akkor gipszkartonozva, egy kis festéssel meg laminált padlóval. Az biztos, hogy tetőablakok és egyéb költségnövelők nem lesznek, mert az már tuti nem férne bele, szóval csakis mesterséges világítás lesz. Tudom, hogy nem ez a legjobb megoldás, de arra a napi egy-két órára amíg itt leszünk, arra szerintem pont megfelel. Na és persze ha ez megvalósul, akkor már ne oda menjen a kajaszag... ;)

Új hozzászólás Aktív témák